duphaston

Opinie użytkowników na temat leków stosowanych w leczeniu endometriozy
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

duphaston

Post autor: domowniczka »

przypisamo mi Dephaston
W jakich ilościach bralyście i dlaczego go stosowałyście?
Czy pomógł?
Czy zauważyłyście skutki uboczne?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: dephaston

Post autor: vwd »

chodzi zapewne o Duphaston Stosuje sie go: 1)- na poczatku ciazy - do wzrostu cialka zoltego; 2) - w nieregularnych, bolesnych cyklach
Bralam go bez problemu :) nie przypominam sobie, abym miala z nim jakies klopoty :) Nie jest to srodek antykon., wrecz przeciwnie - ma ulatwic zajscie! :) Gdy to nastapi, nie wolno go odstawic z dnia na dzien, bo grozi to poronieniem!
blania, witam po dluzszej przerwie :)
Ciesze sie, ze masz dobrze dobrane leki :) :D :)
dlugo tak mozna na Duphastonie? ile go bierzesz -10 tabletek w ostatnich dniach cyklu?
czy oprocz niego stosujesz cos wiecej?
pzdr. b.mocno :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: dephaston

Post autor: vwd »

nie wiedzialam, ze mozna tak leczyc :) super, ze sie z nami tym podzielilas i super, ze Ci to pomaga
blania pisze:biore naturalny progesterone robiony w aptece on podnosi wlasny progesterone i sa to czopki dowcipne
dowcipnie powiedziane :lol:
Przeczytalam Twoje wszystkie wczesniejsze wpisy i widze, ze meczylas sie okropnie...
Ciekawa jestem co powie Ci nowy lekarz, bo nie mozna w nieskonczonosc brac jednego leku (a szkoda, bo skoro on pomaga...)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: dephaston

Post autor: domowniczka »

dzięki za odp. :D faktycznie chodziło mi o Duphaston
zatrzymała mi się miesiączka - nie mam jej już ponad 2 mies. Miałyście tak?Od dzis zaczynam brać ten Duphaston, oby wszystko się wyrównało!
a potem pomyśle o tym, o czym pisze blania
Pozdrawiam Was dziewczyny :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: dephaston

Post autor: vwd »

blania, A ten lek z apteki ma jakas swoja nazwe czy tylko naturalny progesterone?
domowniczka pisze:zatrzymała mi się miesiączka - nie mam jej już ponad 2 mies. Miałyście tak?
podpisuje sie pod tym pytaniem, bo owszem miewalam takie sytuacje, ale... u mnie konczylo sie to krwotokiem Czy mozna temu zaradzic?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: dephaston

Post autor: gosiak76 »

vwd pisze:
domowniczka pisze:zatrzymała mi się miesiączka - nie mam jej już ponad 2 mies. Miałyście tak?
podpisuje sie pod tym pytaniem, bo owszem miewalam takie sytuacje, ale... u mnie konczylo sie to krwotokiem Czy mozna temu zaradzic?
dziewczynki mi sie tez wstrzymala miesiaczka na 2 miesiace a bylo to od lutego do kwietnia. z tego co pamietam to ja stosowalam exacyl i mefacit - wiem ze jeden powoduje zmniejszenie bolu (mefacit) oraz na zmniejszenie krwawienia (exacyl) - nie wiem jak to bedzie dzialac na Ciebie Vwd i nie wiem czy juz kiedys probowalas stosowac exacyl.
Na mnie to w duzej mierze nie dziala - bralam te leki 3 razy dziennie po 2 tabletki a skutecznosc dzialania zanikala juz 5 godzin po zazyciu a miala starczyc mi na 8 godzin.

Gosia :*
Ostatnio zmieniony czwartek, 2 września 2010, 14:33 przez gosiak76, łącznie zmieniany 1 raz.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: dephaston

Post autor: vwd »

Gosiu, usunelam Twoj omylkowo podwojny wpis :)
nie stosowalam exacylu, moze kiedys sprobuje (a moze nie bedzie mi potrzebny ;) )

blania, luteiny tez nie stosowalam, ale slyszalam :) tez zapisuje sobie w pamieci jako lek godny uwagi :)
blania pisze:moja endo jest wysoko w skorze
teraz juz bolu nie ma ale jak zdusze te miejsce to boli i jest zgrubienie i mam jajnik przyrosniety
co to znaczy? ze masz zgrubienie skory przy jajniku? dobrze, ze nie czujesz bolu :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: dephaston

Post autor: gosiak76 »

Vwd dziekuje bardzo za usuniecie tego omylkowego postu ;)
oraz mam nadzieje ze Ty nie bedziesz jednak musiala korzystac z exacylu - ale jak na razie to jedyny srodek ktory otrzymalam od lekarzy ginekologow - zarowno w Anglii jak i w Polsce.

Blaniu mam nadzieje ze to zgrubienie nie bedzie powodowalo zadnych boli nawet w przyszlosci - dobrze ze mozesz normalnie funkcjonowac - tak trzymaj ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: dephaston

Post autor: domowniczka »

ja jestem chyba stuknięta :shock: zależy mi na zdrowiu, a ciągle zapominam o tabletkach! Mam brać co 12 godz. o wyznaczonej porze :( jestem lekkomyślna czy co...?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: dephaston

Post autor: gosiak76 »

Domowniczko,

moze nie jestes lekkomyslna ale czasem sie tak zdarza ze jestesmy zabiegane i zapominamy o pewnych rzeczach - ja staram sie zapisywac w kalendarzu pewne rzeczy co do tabletek antykoncepcyjnych jak mam przerwy miedzy opakowaniami - czasem jak mam okres to nie biore lekow powodujacych zmniejszenie bolu a bol poteguje sie sie 2-gim dniu miesiaczki - czasem obserwuje @ i np. biore leki na zmniejszenie krwawienia w trakcie a powinnam juz na poczatku @ je brac.
A moze nastaw sobie budzik z przypominaczem ze masz wziac leki - moze bedzie latwiej Ci wtedy.

pozdawiam cieplutko :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: dephaston

Post autor: vwd »

komorkowy przypominacz ;)
bo skleroza dotyka wszystkich :) :D
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: dephaston

Post autor: domowniczka »

Czy po pewnym czasie wracacie znow do Duphastonu?.. Czy w ogole zdarza sie tak, ze wracacie do leku, kt. stosowalyscie w przeszlosci? :| Czy ciagle szukacie (albo szukaja wasi lekarze) czegos nowego??
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: duphaston

Post autor: vwd »

ja wracam do starych lekow, bo... lata leca i cos trzeba brac ;)
-------------
zmianilam wreszcie tytul - zamiast mylnego dephaston jest duphaston
(jakos nagle ten blad zaczal mnie razic)
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: duphaston

Post autor: hercik17 »

Ja brałam dupgaston na początku zmagań z moją chorobą i skutkował.Jednak później gdy choroba się rozwinęła niestety nie przynosił efektów.Sądzę ,że lek jest dobry tylko wszystko zależy od stopnia choroby.
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Anettee26
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 26 marca 2015, 11:13

Re: duphaston

Post autor: Anettee26 »

Brałam bardzo często. Na cysty/torbiele, na nieokreślone bóle brzucha, zaburzenie miesiączkowania. Ja po nim żadnych skutków ubocznych nie miałam. :)
Endometrioza I stopień
Hashimoto
Trądzik różowaty.
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: duphaston

Post autor: hercik17 »

Brałam kiedyś duphaston dość długo pomagał. Teraz też zastanawiałam się nad przejściem na niego ponieważ chcieliśmy się jeszcze raz, ten ostatni raz postarać się o dzidzię. No ale jak na razie mam większy problem. Ale lek polecam
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki i wasze doświadczenia z nimi”