Zastrzyki-Lucrin Depot i inne

Opinie użytkowników na temat leków stosowanych w leczeniu endometriozy
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Zastrzyki-Lucrin Depot i inne

Post autor: vwd »

Ciekawi mnie jakie stosujecie zastrzyki czy uwazacie, ze sa lepsze niz tabletki? ;-)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Zastrzyki

Post autor: vwd »

podnosze ;-)
moze sie wreszcie ktos wypowie? ;-)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Zastrzyki

Post autor: gosiak76 »

vwd - chcialabym sie wypowiedziec na ten temat ale niestety nie mam zadnego porownania co jest lepsze - biore tylko tabletki antykoncepcyjne - moze w niedalekiej przyszlosci jak lekarz bedzie chcial mnie leczyc zastrzykami to wtedy sie wypowiem wiecej - jestem dopiero na starcie diagnozowania endo i laparo bede miec w grudniu - wtedy w styczniu bedzie podjeta decyzja jak i jakimi sposobami bede leczona dalej.

Dziewczyny - a co Wy o tym sadzicie - tez chcialabym to wiedziec zeby moc podjac ewentualna decyzje.

Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
soni
Udzielający się
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 11 kwietnia 2010, 01:39

Re: Zastrzyki

Post autor: soni »

Hej dziewczyny,w maju dostalam zastrzyk Lupron depot i po nim maialy sie wchlonac moje dwa krwiaki-endo ktore nosilam w macicy i podzialolo poszlam miesiac po zastrzyku zobaczyc czy sie zmniejszyly i tutaj niespodzianka nie mam ich.Ciesze sie bardzo ,bo utrudnialy mi zycie ,ani cwiczyc ,bol w podbrzuszu a teraz mam luzik,,,,narazie jeszcze @ nie powrocil i dalej utrzymuje sie w moim organizmie sztuczne klimakterium ,co objawia sie uderzeniami goraca i to jest uciazliwe ale chyba w sierpniu sie to zmieni.Pozdrawiam Was serdecznie i miejmy nadzieje ze wreszcie znajda lekarstwo na ta endo.
buziaki i widze ze vwd wrocila na forum , fajnie brakowalo mi Cie tutaj :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Zastrzyki

Post autor: vwd »

Soni, tez sie ciesze, ze Cie widze :) :D :)
pozwolilam sobie wytluscic nazwe leku, kt. bralas w zastrzyku :) Jak to milo uslyszec, ze sie dobrze miewasz :) ja znowu dzisiaj ide do gina...

Diphereline-mnie nie pomogl, ale niektore osoby go chwala :) wypowiedzialam sie o nim tutaj:
http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic.php?f=27&t=314
ja osobiscie zatrzykow sie nie boje ;-) bralam wiele i mysle, ze warto stosowac je przemiennie z tabletkami :)
Marlenka
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 30 grudnia 2010, 21:44

Re: Zastrzyki

Post autor: Marlenka »

Biore Lucrin Depot 11,25 prawie 12 miesiecy (plus od 6 miesiecy Livial). Jestem zadowolona - skutki uboczne to pojawiajace sie mniej lub bardziej - bole stawow ale tu bardzo pomaga glukozamina. Wiem jednak,ze kazdy reaguje inaczej - na mnie lek dziala bardzo dobrze :wink:
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Zastrzyki

Post autor: vwd »

Marlenko, a co to za lek? Moglabys napisac wiecej? Jakie masz zalecone stosowanie, z czym go laczysz, ile kosztuje... Jaki jest stan Twojej choroby i czym bylas leczona wczejniej? Prosze, napisz jak u Ciebie wykryto endo w dziale Historia mojej endometriozy. Serdecznie pzdr. i witam na forum :)
Marlenka
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 30 grudnia 2010, 21:44

Re: Zastrzyki

Post autor: Marlenka »

Lucrin to inaczej Lupron - ten lek ma rozne nazwy :wink:
W wolnej chwili napisze swoja historie - nie jest dluga ale intensywna :roll:
I dzieki za powitanie :)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Zastrzyki

Post autor: domowniczka »

ja tez Cie witam, Marlenko :) Napisalas w takim skrocie, ze sie nie polapalam jak bierzesz, co i po co? Mozesz napisac to jeszcze raz wolniej? ;)
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Zastrzyki

Post autor: karolina794 »

Pozwoliłam sobie wkleić troszkę informacji na ten temat.Cena jaką znalazłam jest powalajaca prawie 1020 zł.
Lucrin Depot 11,25 mg:

leczenie zaawansowanego raka gruczołu krokowego, leczenie endometriozy przez okres 6 miesięcy, leczenie mięśniaków macicy przez okres nie dłuższy niż 6 miesięcy, leczenie raka piersi estrogenozależnego u kobiet przed menopauzą i w okresie okołomenopauzalnym. Lucrin Depot powoduje obniżenie stężenia testosteronu do poziomu występującego przy braku czynności gruczołów płciowych. U kobiet poziom estrogenów obniża się do wartości, które występują zwykle po usunięciu jajnika lub po menopauzie. Niski poziom testosteronu lub estrogenów we krwi utrzymuje się przez cały okres leczenia. Prowadzi to do zahamowania wzrostu guzów hormonowrażliwych i zmniejszenia się nasilenia objawów choroby. U dzieci z przedwczesnym pokwitaniem pochodzenia podwzgórzowo-przysadkowego obserwowano następujące działanie octanu leuproreliny: powrót narządów płciowych do stanu przedpokwitaniowego, ustanie miesiączkowania, znaczny przyrost długości ciała (ponieważ nie dochodzi do przedwczesnego zarośnięcia nasad wzrostowych kości długich).

Dawkowanie: Domięśniowo lub podskórnie. Dawkę i częstotliwość stosowania ustala lekarz.

Możliwe skutki uboczne: Ból i zawroty głowy, zaburzenia snu, depresja, nerwowość, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, bóle pleców i kończyn, reakcje miejscowe w miejscu wstrzyknięcia. Typowe objawy okresu przekwitania obserwowane zarówno u kobiet jak i u mężczyzn (napadowe zaczerwienienie twarzy i uczucie gorąca, zmniejszenie libido i potencji, zmniejszenie jąder, bolesność piersi, zmiany zanikowe w obrębie błony śluzowej przedsionka pochwy itp.). Zaburzenia miesiączkowania. U mężczyzn w początkowym okresie leczenia dochodzi z reguły do krótkotrwałego zwiększenia stężenia testosteronu we krwi, co może prowadzić do zatrzymania moczu, nasilenia bólów kości lub nawet kompresji rdzenia kręgowego. Wielomiesięczne stosowanie może prowadzić do istotnego zmniejszenia masy kostnej. Podczas terapii może zwiększyć się aktywność aminotransferaz, stężenie azotu mocznikowego, wapnia, kreatyniny oraz zmniejszyć się stężenie potasu we krwi. W pojedynczych przypadkach po podaniu leku w postaci zawiesiny o przedłużonym działaniu obserwowano reakcję anafilaktyczną.

Poinformuj lekarza:Gdy masz nadwrażliwość na octan leuproreliny (lub którąkolwiek z substancji pomocniczych), występują u ciebie krwawienia z dróg rodnych (kobieta) o niewyjaśnionej przyczynie, zaburzenia ze strony układu moczowego. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek jest przeciwwskazany u kobiet, które są w ciąży lub mogą zajść w ciążę w trakcie leczenia.
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Zastrzyki

Post autor: karolina794 »

zastanawiam się tylko czy przy dłuższym stosowaniu lek nie obniża na tyle poziomu hormonów przysadki(jak to ma miejsce w przypadku gonadotropin),że krótko mówiąc z młodej kobiet robi straszą pania po menopauzie.Tego bym nie chciała.
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Marlenka
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 30 grudnia 2010, 21:44

Re: Zastrzyki

Post autor: Marlenka »

Karolinko - ten lek wprowadza organizm w stan sztucznej menopauzy. Ta ustepuje jesli lek przestanie byc podawany (wiec nie jst tak,ze stajesz sie "starsza pania" na wieki :P
Ale oczywiscie jak wszystkie analogi lek jest silny - niestety u mnie nic innego nie dzialalo (jestem po dwoch laparoskopiach wykonanych w przeciagu 6 miesiecy).
Jesli chodzi o leczenie to musi byc dostosowane do kazdej pacjentki indywidualnie. Niektorych (szczesciarom :wink: wystarczaja tabletki anty lub Orgametril. U mnie niestety nie. Zastrzyki sa rzeczywiscie drogie - mam to szczescie w nieszczesciu,ze nie mieszkam w Polsce i lek mam refundowany.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Zastrzyki

Post autor: vwd »

a skad jestes Marlenko? Ciekawe jak dlugo bedziesz brac te zastrzyki i czy odniosa skutek? B. Ci tego zycze!!! :)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Zastrzyki-Lucrin Depot i inne

Post autor: domowniczka »

zastrzyki, z kt. spotkalam sie podczas leczenia endo:
- Suprefact injectable - codzienne zastrzyki,
- Zoladex - zastrzyk co miesiac (b.znany) lub co 3 miesiace,
- Lupron Depot - co miesiac,
- Leuprorelina - co miesiac lub co 3 miesiace,
- Prostap SR - co miesiac,
- Enantone - co miesiac,
- Lucrin Depot - co miesiac,
- Trenantone-Gyn - co 3 miesiace,
- Decapeptyl SR- co miesiac lub co 3 miesiace
- Gonapeptyl - co miesiac

Sa to wszystko analogi. Jesli ktos zna wiecej, prosze uzupelnic te liste :) Jesli ktos ma ochote, mozna rozwinac szczegolowo dzialanie i stosowanie kazdego z nich :)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Zastrzyki-Lucrin Depot i inne

Post autor: domowniczka »

ochoty do pr. nikt nie ma...
Dziewczyny, czy slyszalyscie chociaz o takich zastrzykach? moze stosowalyscie???
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Zastrzyki-Lucrin Depot i inne

Post autor: vwd »

ja najgorzej wspominam Diphereline, ale wiem, ze sa dziewczyny, kt. ja chwala
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Zastrzyki-Lucrin Depot i inne

Post autor: vwd »

sa jeszcze zastrzyki Depo-Provera
kilka osob z forum je stosowalo/stosuje
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki i wasze doświadczenia z nimi”