Bole kregoslupa i nog

Gdzie boli? Kiedy? Co pomaga? Co warto zastosować na ból?
Marzena
Udzielający się
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2014, 21:57

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: Marzena »

Warto zrobić prześwietlenie kręgosłupa, różnych jego odcinków. Być może opisywane bóle to nie endo. Ja obecnie bez visanne nie jestem w stanie funkcjonować. Choć czasami, też mam, ale już bardzo znikome bóle.

Pozdrawiam
archina
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2018, 09:22

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: archina »

Moje kochane,
U mnie podobnie jak u Was występują przeszywające bóle w odc. lędźwiowym, biodrach promieniujące często w stronę nóg (całych :/). W październiku 2016 r. przeszłam laparoskopowe usuwanie torbiela z lewego jajnika.... niestety po niespełna pół roku od zabiegu okazało się, że pojawiła się nowa torbiel która ma już ok. 2,5cm średnicy. W ostatnich miesiącach bóle bioder szczególnie się nasiliły do tego stopnia, że czasami mam ochotę założyć sobie nogi za głowę i wierzgam na prawo i lewo nie mogąc się ułożyć. Jestem dodatkowo po 2 operacjach kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i pewnie to wszystko razem wzięte daje taki oto efekt. Dzisiaj od rana chodzę po ścianach....
Jestem świerzo po rezonansie oraz scyntygrafii kości, więc wykluczone zostały inne pochodne bólu.
Co pomaga mi? Czasami pomaga rozciąganie- proste ćwiczenia (tutaj jest pozycja która czasami przynosi ulgę; http://jogosfera.com.pl/supta-badha-konasana/). W sumie wszystkie ćwiczenia, które rozluźniają okolice lędźwiowe, biodra, miednicę... ciepła/ gorąca kąpiel też jest dobrym wyjściem z bolesnej sytuacji. Najgorzej jest leżeć i pozwolić, żeby ból zdominował.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ból przy endometriozie”