Bole kregoslupa i nog

Gdzie boli? Kiedy? Co pomaga? Co warto zastosować na ból?
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: hercik17 »

Ja mam czasem takie bóle i wiem,że związane jest to z endometriozą.Bóle są okropne-wiem coś o tym.Ale jak biorę visanne bóli nie ma ufff.
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: EveLondon »

Ja niestety tez masz bole dolu plecow czesto przy jakims wysilku i nogi odmawiaja posluszenstwa po dlzszym staniu lub wchodzeniu po schodach. do tego zastanawial mnie ten dziwny atakujacy bol w posladku czasem krotko czasem dlugo ale widze ze GoodbyeKitty tez masz wiec to tez od endo to w sumie dobrze bo juz sie balam ze znow cos innego atakuje. Pozdrowienia dziewczyny i nei dajmy sie tym bolom (choc czasem ciezko)
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: rivombroza »

No ja również mogę pochwalic się takimi bólami...ale staram się jakoś z tym życ.
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: hercik17 »

No to w grupie raźniej :) Ach nie dajmy się bólom!!!
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: agachod1 »

A ja biore Visanne juz dosc dlugo, a bole nog jak byly, tak sa, wiec nie jestem pewna czy to od endo.
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: ewooncia1 »

Kochane, ja kilka dni temu odstawiła Visanne i już czuję że nadchodzi wielka krwawa i bolesna @ i wszystko to co jej zawsze towarzyszyło, a od czego zdążyłam się już odzwyczaić... jeszcze nic nie ma, ale już pojawiają się pierwsze złowieszcze zapowiedzi czekających mnie okropności... Kręgosłup bolący i osłabiony jakby od ciężkich niewolniczych robót w polu, boli zwłaszcza odcinek lędźwiowy, boli przy siedzeniu, leżeniu, chodzeniu... W brzuchu pierwsze niemiłe skurcze, promieniujące na całą miednicę... drętwienie schodzi od miednicy po nodze aż do stopy... tak, też miałam te bóle raz w jednej, raz w drugiej nodze... do tego konkretna biegunka od 3 dni... czyli standard... witamy z powrotem w endo-rzeczywistości, tak to właśnie wygląda gdy nie bierze się leków... Och, wcale mi tego nie brakowało, oj nie! No ale ja cierpieć będę w słusznej sprawie, chcę mieć dziecko :D Pozdrawiam wszystkie współcierpiące oraz te których nic nie boli, szczęściary :wink:
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: agachod1 »

Kochana, bardzo ci wspolczuje naprawde. Trzymam kciuki za starania. Oby udalo wam sie szybko z dzidziusiem. Calusy. :D
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: ewooncia1 »

No i lipa, pobolało porządnie, a @ jak nie było tak nie ma... dziwne to... nic to, czekamy, czekamy :D Plus że boleć przestało :D
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: vwd »

zaczne cwiczyc! na nowo zaczne cwiczyc (bo juz kiedys zaczynalam :lol: ) obiecuje to sobie tu pisemnie, aby nie zapomniec ;) a jak juz bede sie gimnastykowac codziennie to przepedze bol kregoslupa i nog :D
sylwiunia1
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 25 lipca 2013, 08:21

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: sylwiunia1 »

Wczoraj w drugim dniu cyklu pojawił się u mnie kłujący ból w dolnej cześci kręgosłupa który promieniował do lewej nogi i jestem pewna że to ból związany z endo, nie myślałam wcześniej że te dolegliwości są związane z endometriozą
Martika
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 31 marca 2014, 23:12

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: Martika »

Hej Dziewczyny! :P
Czyżby " Good bye Endo na zawsze"?

Ja też miałam niestety straszne bóle krzyża i nóg, były dni kiedy ciężko było chodzić, wieczory kiedy niemożliwością prawie wejść do wanny i z niej wyjść ,dni kiedy nie sposób było siedzieć w jednej pozycji w pracy.Wydaje się że to wszystko od endo...choć zanim lekarze do tego doszli przeszłam już kilka poważnych operacji kręgosłupa na dyskopatię.
Dziewczyny parę dni temu miałam laparo i chociaż przed samą operacją czułam się fatalnie (jak wyżej) to po... jakby ręką odjął! Niesamowite! a laparo wypadła mi akurat przed samiutką miesiączką (kiedy miałam największego kalibru bóle). Usunęli lekarze mi to choróbsko i proszę- od razu lepiej!
Miałam ogniska na więzadłach krzyżowo-macicznych i stąd ten ból. Sama nie mogę w to uwierzyć a staram się być jeszcze ostrożna z tym entuzjazmem.....bo nigdy nic nie wiadomo.
A jak u Ciebie goodbyekitty? Uporałaś się wreszcie z tym bólem? Masz zdiagnozowana endo? I w ogóle jak się czujesz?

Martika
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: vwd »

czesc dziewczyny
a ja zaczelam znow chodzic na rehabilitacje
wymaga to wielkiego zaciecia i ogromu czasu
ale
skoro ma pomoc...
Pozdrawiam serdecznie wszystkie kobietki z bolami kregoslupowymi ( i nie tylko)
Marzena
Udzielający się
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2014, 21:57

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: Marzena »

Warto zrobić prześwietlenie kręgosłupa, różnych jego odcinków. Być może opisywane bóle to nie endo. Ja obecnie bez visanne nie jestem w stanie funkcjonować. Choć czasami, też mam, ale już bardzo znikome bóle.

Pozdrawiam
archina
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2018, 09:22

Re: Bole kregoslupa i nog

Post autor: archina »

Moje kochane,
U mnie podobnie jak u Was występują przeszywające bóle w odc. lędźwiowym, biodrach promieniujące często w stronę nóg (całych :/). W październiku 2016 r. przeszłam laparoskopowe usuwanie torbiela z lewego jajnika.... niestety po niespełna pół roku od zabiegu okazało się, że pojawiła się nowa torbiel która ma już ok. 2,5cm średnicy. W ostatnich miesiącach bóle bioder szczególnie się nasiliły do tego stopnia, że czasami mam ochotę założyć sobie nogi za głowę i wierzgam na prawo i lewo nie mogąc się ułożyć. Jestem dodatkowo po 2 operacjach kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i pewnie to wszystko razem wzięte daje taki oto efekt. Dzisiaj od rana chodzę po ścianach....
Jestem świerzo po rezonansie oraz scyntygrafii kości, więc wykluczone zostały inne pochodne bólu.
Co pomaga mi? Czasami pomaga rozciąganie- proste ćwiczenia (tutaj jest pozycja która czasami przynosi ulgę; http://jogosfera.com.pl/supta-badha-konasana/). W sumie wszystkie ćwiczenia, które rozluźniają okolice lędźwiowe, biodra, miednicę... ciepła/ gorąca kąpiel też jest dobrym wyjściem z bolesnej sytuacji. Najgorzej jest leżeć i pozwolić, żeby ból zdominował.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ból przy endometriozie”