Ból, ból i jeszcze raz ból

Gdzie boli? Kiedy? Co pomaga? Co warto zastosować na ból?
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Ból, ból i jeszcze raz ból

Post autor: Zaklinka1989 »

Cześć dziewczyny dziś dostałam spodziewaną @. I... czuję się jakbym miała zaraz umrzeć. Leci ze mnie jak z kranu, ból jest okropny. Mam wrażenie, że z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej... Jestem sama w domu z 2 dzieci, bo partner w pracy, dzieci małe a ja nie mogę ruszyć się z łóżka... I znowu kilka dni wyciętych z życiorysu... No ale trzeba to przetrwac. Buziaki
Żaklina
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ból, ból i jeszcze raz ból

Post autor: vwd »

Naprawde Ci wspolczuje Badz dzielna (Jak zawsze) I koniecznie musisz cos z tym zrobic!!!! Nie mozesz sie tak meczyc! Nawet normalne tabletki antykoncepcyjne lub plastry powoduja mniej obfite @ (widzisz, juz sobie przyswoilam Twoj skrot). Sciskam Cie mocno i przesylam dobre fluidy :-)
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Ból, ból i jeszcze raz ból

Post autor: Zaklinka1989 »

Właśnie zauważyłam, że sobie przyswoiłaś, to fajnie ;) Obfite jak obfite ale ten ból... Ale dzis, czyli 2 dzien @, jest juz troszkę lepiej, mogę jakoś funkcjonować. Ciekawi mnie czy to faktycznie będzie endo, tak jak podejrzewa lekarz... ps. Uwierz, że Twoje dobre fluidy naprawdę do mnie docierają. Bardzo pomaga czytanie takich pozytywnych słów wsparacia. Również mocno Cię ściskam i życzę dobrej nocy :*
Żaklina
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ból, ból i jeszcze raz ból

Post autor: vwd »

Zaklinka, wiem, ze nadal mecza Cie bolesne @...
Przyznam Ci sie, ze okropnie boje sie bolu towarzyszacego pierwszej @ po operacji :( Boje sie i nie moge nic na to poradzic, bo przed oczami mam caly czas moja pierwsza @ po laparo - totalny, odlotowy koszmar :( brrrrr
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ból, ból i jeszcze raz ból

Post autor: gosiak76 »

Jak tak czytam Wasze przezycia a szczegolne Twoje Vwd zwiazane z pierwsza @ po operacji to mnie to troszke przeraza gdyz nie wiem jak to bedzie u mnie wygladac - dlaczego bol jest nieodosobniona czescia endo, operacji, rekowalescencji, @ - eeeeh troche duzo tego
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
patunia20
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: środa, 15 grudnia 2010, 16:54

Re: Ból, ból i jeszcze raz ból

Post autor: patunia20 »

a ja po operacji mam 6 miesięcy tabletki na 28 dni więc nie mam @ wiec bóle mam cały miesiąc przy podnoszeniu denerwowaniu wszystkim macie bóle poza@
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Ból, ból i jeszcze raz ból

Post autor: domowniczka »

mamy rozne bole, patuniu... niestety :( ja zaczelam sie juz z tym godzic, ze prawie codziennie mnie boli... Probuje sie z tym oswoic i ucze sie z tym zyc ;)
patunia20
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: środa, 15 grudnia 2010, 16:54

Re: Ból, ból i jeszcze raz ból

Post autor: patunia20 »

a ty miałas torbiela albo coś domowniczka czy jak u ciebie zdiagnozował lekarz długo cierpisz na to? ja bóle to kłucia mam na wizyte poszłam tak sobie bo miałam bolesne miesiączki i postanowiłam iść na pierwszą wizyte a tu odrazu torbiel lewego jajnika i w listopadzie operacja potem okazało się że to torbiel endo i mam endo ale nie wiem czy mi usunęli lekarz powiedział że nie ale to można nie usunąć? powinni popatrzeć czy mam ogniska a może nie miałam ich nie wiem teraz mam kłucia i nie wiem czy to po operacji czy co
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ból, ból i jeszcze raz ból

Post autor: vwd »

patuniu, a co masz w wypisie szpitalnym? rozmawialas z lekarzem, kt Cie operowal? i co mowil? Trzeba o wszystko dokladnie pytac i analizowac odp. Ja lecze sie od wielu, wielu lat i caly czas pytam...
patunia20
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: środa, 15 grudnia 2010, 16:54

Re: Ból, ból i jeszcze raz ból

Post autor: patunia20 »

przy operacji bym mój ginekolog bo akurat tam pracuje i lekarz ten wyższy od niego jakiś i mam w wypisie wycięcie torbiela lewego a nie ma co robili itp pozatym na hist pad wynik mam cystic endometriodalis ale nie miałam wyciętej endo czy tam ognisk
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ból, ból i jeszcze raz ból

Post autor: vwd »

oj, patuniu czyli masz potwierdzone endo
ale moze u Ciebie nie bylo widocznych ognisk endo i usuneli to co potrzeba ;)
Trzeba optymistycznie patrzec :) i... kochana nie dac sie bolowi :)
patunia20
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: środa, 15 grudnia 2010, 16:54

Re: Ból, ból i jeszcze raz ból

Post autor: patunia20 »

a można mieć endo bez ognisk? nie wiem usuneli torniel a co z choroba?
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Ból, ból i jeszcze raz ból

Post autor: domowniczka »

patunia20 pisze:w listopadzie operacja potem okazało się że to torbiel endo i mam endo ale nie wiem czy mi usunęli lekarz powiedział że nie ale to można nie usunąć?
troszke jestes wzburzona i szybko piszesz ;) musze 2x czytac o co Ci chodzi :) Skoro mialas operacje to na pewno wycieli torbiel, kt. zdiagnozowali... a jesli tego nie zrobili to widocznie jej nie bylo ;)
patunia20 pisze:nie wiem usuneli torniel a co z choroba?
choroby tak latwo sie nie wycina :| trzeba czasu, lekow, wytrwalosci... ale my tu wszystkie jestesmy dobrej mysli :D i trwamy na czuwaniu ;)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ból, ból i jeszcze raz ból

Post autor: vwd »

od wczoraj chce mi sie krzyczec... bol, bol i jeszcze raz bol... wiecie co... juz naprawde mam dosc! mozna osiwiec!... chyba ktos kto nie cierpi nie jest w stanie zrozumiec chorego...
Awatar użytkownika
kapoosta
Stały bywalec
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 10 stycznia 2011, 23:01

Re: Ból, ból i jeszcze raz ból

Post autor: kapoosta »

Też czasami marzysz o tym żeby Cię ktoś - za przeproszeniem - dobił? Ktoś mnie kiedyś zapytał jak to boli i czy tak jak ból zęba czy kolka nerkowa... Co miałam powiedzieć?
Dziewczyny jak radzicie sobie w nocy? Często zanim przewrócę się na drugi bok muszę wręcz usiąść bo każde napięcie mięśni brzucha powoduje wręcz palący ból. Masakra :(
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ból, ból i jeszcze raz ból

Post autor: vwd »

zeby mnie dobil? hihi nie, nie myslalm nigdy tak, ale marzylam, aby tak walnac np. glowa o sciane, zeby stracic przytomnosc :!:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ból, ból i jeszcze raz ból

Post autor: gosiak76 »

No to pewnie czekalaby Cie izba ratunkowa w szpitalu i obserwcja przez kilka dni. Bol glowy po ocknieciu sie bylby pewnie gorszy niz poprzednio odczuwalny - musialabys uwazac zeby nie zrobic sobie krwiaka jakiegos podczas takiego uderzenia bo z tym tez roznie bywa :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
kapoosta
Stały bywalec
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 10 stycznia 2011, 23:01

Re: Ból, ból i jeszcze raz ból

Post autor: kapoosta »

No dokładnie, z dwojga złego chyba jednak wolę endo niż rozwalony łebek ;) o ile możemy tu coś "woleć" :?
Milionek66
Ekspert
Posty: 112
Rejestracja: środa, 23 marca 2011, 16:45

Re: Ból, ból i jeszcze raz ból

Post autor: Milionek66 »

Witajcie ponownie...

Tak te bóle przerażają.I człowieka zalewa dosłownie też.
I świadomość ,że Endo powróciło...:( a do tego ból lewego
jajnika.Bóle w podbrzuszu i oczywiście ból tam gdzie
został wycięty guz endometrium.

Czekam na wizytę u mojej Pani Ginekolog,aż się boję
diagnozy.Choć jak napisałam wyżej , pewnie nawrót.
Na to wskazuje bo miesiączka nie dość że bardzo obfita
bolesna to trwała tydzień jak nigdy przedtem.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ból, ból i jeszcze raz ból

Post autor: gosiak76 »

Przykro mi ze endo znow sie odzywa u Ciebie - ale im wczesniej sie dowiesz co to jest i czy na pewno nawrot tym lepiej sobie poradzisz - najwazniejsze aby nie przedostalo sie do innych narzadow.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Milionek66
Ekspert
Posty: 112
Rejestracja: środa, 23 marca 2011, 16:45

Re: Ból, ból i jeszcze raz ból

Post autor: Milionek66 »

Witaj Gosiu:)

Tak to fakt,wiesz i wszyscy wiedzą że mamy takie dni
że mamy dość tego co nas dopadło..
Życie to nie bajka zdawać by się mogło że z czasem
po różnych przejściach kiedy powiedzmy mamy
rozwiązane sprawy te trudne w naszym życiu
i wreszcie możemy zająć się sobą ...

A tu znowu cios. Tak wiem nie powinnam się już jakby
dziwić,bo w 2006 mnie dopadło...ale czasami chce się
pokrzyczeć ot po prostu.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ból, ból i jeszcze raz ból

Post autor: gosiak76 »

Witaj Milionku,
wcale sie Tobie nie dziwie ze chce Ci sie pokrzyczec - zadna z nas nie chce nawrotu choroby ale czasem sa takie dni ze wiemy ze znow jest cos nie tak - nie poddawaj sie kochana i prosze zbierz sily by wykurzyc endo ponownie :**
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Ból, ból i jeszcze raz ból

Post autor: hercik17 »

Ja się po prosu juz boję bólu po tym wszystkim! i przekonałam się o tym ostatnio podczas zastrzykow.Nigdy nie bałam się zastrzyków więc poszłam na luziku.Ale zastrzyki były bolesne.I od razu tylko pierwszy ból się pojawił i ciemno przed oczami mało co nie zemdlałam.Nigdy się tak nie zachowywałam i wiem że to jest wynikiem długoterminowych bóli od endo :( :( :(
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ból, ból i jeszcze raz ból

Post autor: vwd »

herciku, kochana :) jaka szkoda, ze te zastrzyki tak bola :( mam nadzieje, ze to jakas wyjatkowa sytuacja i minie. Ile masz tych zastrzykow brac?
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Ból, ból i jeszcze raz ból

Post autor: hercik17 »

właśnie skończyłam je brać uffffffffffff
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Milionek66
Ekspert
Posty: 112
Rejestracja: środa, 23 marca 2011, 16:45

Re: Ból, ból i jeszcze raz ból

Post autor: Milionek66 »

gosiak76 pisze:Witaj Milionku,
wcale sie Tobie nie dziwie ze chce Ci sie pokrzyczec - zadna z nas nie chce nawrotu choroby ale czasem sa takie dni ze wiemy ze znow jest cos nie tak - nie poddawaj sie kochana i prosze zbierz sily by wykurzyc endo ponownie :**
Dziękuję Gosiu i w tym temacie :) W ogóle to Jesteś dzielną kobietą...i to się ceni.Same wiecie
że każdy człowiek przechodzi dołki dołeczki,nie tylko z powodu dolegliwości chorobowych.Samo
życie nas nie oszczędza,kładąc pod nogi kłody....wiem wpisane jest to w nasz żywot,ale gdzieś
trzeba odreagować,bo człowiek by oszalał.

Pozdrawiam serdecznie życząc tylko samego zdrówka i słoneczka ,uśmiechu,żeby było Nam
wszystkim w końcu dobrze.

Gosiu:)***
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ból, ból i jeszcze raz ból

Post autor: gosiak76 »

Asiu zawsze do uslug - rzeczywiscie zycie nas nie oszczedza i kladzie klody pod nogami i albo je przeskoczymy albo zaliczymy upadek z ktorego zanim powstaniemy to minie troche czasu - musimy byc na tyle dzielne by dawac sobie rade z tymi przeszkodami niezaleznie od ich wielkosci - tylko od nas zalezy w jakim stopniu je pokonamy - pozdrawiam cieplutko ;) :**
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Milionek66
Ekspert
Posty: 112
Rejestracja: środa, 23 marca 2011, 16:45

Re: Ból, ból i jeszcze raz ból

Post autor: Milionek66 »

Witajcie :)Witaj Gosiu :)


Aż się boję po tym zabiegu tej miesiączki.Sygnałem,że nadchodzi są bóle
wiadomo w podbrzuszu.Ale u mnie również daje znać lewy jajnik,gdzie
stwierdziła mięśniaczka.Choć ten ból już miałam dwa razy chyba w przeciągu
4 dni...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ból, ból i jeszcze raz ból

Post autor: gosiak76 »

Asiu a masz leki przeciwbolowe - czy cokolwiek dziala na to ??? A moze umowic sie z lekarzem w poradni leczenia bolu - moze oni cos wymysla rozsadnego w Twojej sytuacji ??? Tule cieplo :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Milionek66
Ekspert
Posty: 112
Rejestracja: środa, 23 marca 2011, 16:45

Re: Ból, ból i jeszcze raz ból

Post autor: Milionek66 »

Zwykłe przeciw bólowe to nie wiem czy pomogą.Jak będę u Gina to zapytam w tej sprawie.
Wiecie co kiedyś jak słyszałam o mięśniakach to myślałam że da się rozgonić to w jakiś
sposób lekami lub zastrzykami.A tu niestety inna sprawa.Czeka się aż uroŚnie.... :? masakra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ból przy endometriozie”