Endometrioza a menopauza

Co lepsze: interwencja chirurgiczna czy leczenie farmakologiczne? A może należy połączyć obie metody?
Basia
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 22 sierpnia 2017, 11:12

Endometrioza a menopauza

Post autor: Basia »

Witam, mam 48 lat w kwietniu 2017 zrobiono mi wyłyzeczkowanie jamy macicy z powodu przewlekłego i silnego krwawienia,wynik: Skrzepy krwi,fragmenty endimetrium ogniskowo z dyskretnymi cechami rozrostu gruczołowego prostego bez atypii.Pani doktor stwierdziła ze to prawie rak.Leczenie 1.klimonorm,nic nie pomogło.2.Duphaston 10mg.jedna tabletka na dobę.Nie pomogło po miesiącu wróciły obfite krwawienia i wyladowałam w szpitalu.Zatrzymano mi krwawienie . Diagnoza leczenie operacyjne.Przepisami mi Microgynom na 3 miesiące po tym czasie operacja.Powieszono mnie ze zachowam moze jajniki i gospodarka hormonalna bedzie zachowana.Jestem Terapeutą,dla mnie to koniec pracy zawodowej.W pracy czesto musze dźwigać pacjentów po takiej operacji usunięcia macicy nie ma o tym mowy.Trzeba bardzo sie oszczędzać,wszystko w brzuchu sie obniża,pecherz,jelita,czesto narazone jestesmy na wypadanie tych organów.Dla mnie to wyrok.Kocham swoją pracę,uwielbiam pomagać ludzką dojść do siebie po różnych operacjach i wypadkach.Szok.Udałam sie po szpitalu do Profesora Andrzeja Starczewskiego,ordynator kliniki chorób kobiecych w Policach woj.zachodniopomorskie jest również dziekanem na akademii medycznej w Szczecinie.On nie widzi potrzeby opetacji.Stwierdził ze źle mnie leczono.Duphaston w dawce 1 tabletka na dobę bez przerwy na miesiaczke jest za słaba,tyle co kot napłakał,tak mi powiedział.Przepisał mi antybiotyk na dwa miesiące Unidox Solutab z powodu przewleklego krwawienia stwierdził ze jest stan zapalny do tego przez pół roku Orgametril który musze brać przez 10 dni w miesiącu od 15 dnia cyklu do 25 dnia.Po 6 miesiacach poleca mi wylyzeczkowanie by pobrać materiał do badania histo.....jesli przerost endometrium sie wyleczy to założy mi wkładkę domaciczna Mirena która ma mnie chronić przed obfitym krwawieniem i przerostem endometrium.Jesli moje miesiączki będą dalej obfite i dlugie kazał sie zgłosić by ustalić inne leki.Jeśli leczenie farmakologiczne nie przyniesie efektów to zrobi mi wypalenie przez pochwe przerostu endometrium.Nie gwarantuje ze to wszystko mi pomoże ale stwierdził ze trzeba spróbować by nie dopuścić do usunięcia macicy.Jestem na poczatku terapii , będę walczyć,wiem ze sie uda.Do tego wszystkiego biorę dziennie B17 w postaci pestki z śliwki.Oraz super przepis na leczenie wielu chorób jak i raka.Przepis: 1/2 kg.papryczek chili( koniecznie tylko chilli) drobno posiekane ja robie to robotem do krojenia sałatek zalać to wszystko 1/2 litra oleju winogronowego na 10 dni do lodówki pamiętając o wstrząsaniu słoika w ciągu dnia.Po 10 dniach odcedzic i pic 1 łyżeczkę przed jedzeniem 5 razy dziennie.Znam ludzi osobiście którym to pomogło wyleczyć sie z raka.Chilli jest bardzo zdrowe i nie powoduje problemów żołądka i innych gastrycznych.Polecam to kazdemu.Po wyleczeniu mozna ograniczyć sie do 1 łyżeczki na dobę profilaktycznie.Zaczynam walczyć będę opisywać moje postępy.Konsultujcie się zawsze z wieloma lekarzami,specjalistami od endometriozy.Wszystkim Pania życze duzo zdrowia i powodzenia.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Endometrioza a menopauza

Post autor: vwd »

czesc
witaj na forum
dzieki twojemu wpisowi zaczne jesc chilli - nigdy wczesniej nie probowalam, bo nie lubie ostrych rzeczy, ale... skoro pomaga...
niestety, lyzeczkowanie czesto sie zdarza w okolicach 50-tki
jak sie obecnie czujesz?
Basia
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 22 sierpnia 2017, 11:12

Re: Endometrioza a menopauza

Post autor: Basia »

Witam,obecnie biorę Orgametril do tego B17,C,K2,Chilli,pyłek kwiatowy.Czuje sie super.Wszelkie objawy mineły.Poziom żelaza mam dość wysoki.Miesiączki regularne.Nic mi nie dolega.Tak na serio to dowiem sie dopiero w grudniu lub styczniu jak zrobię szczegółowe badanie histopatologiczne.Mam nadzieję i wierzę w to że wyzdrowieje bez operacji . Serdecznie pozdrawiam.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Endometrioza a menopauza

Post autor: vwd »

Witaj
tez Cie serdecznie pozdrawiam
i zycze aby tak bylo :)
pylek kwiatowy kupujesz w aptece i jak stosujesz?
Basia
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 22 sierpnia 2017, 11:12

Re: Endometrioza a menopauza

Post autor: Basia »

Witam wszystkuch,dawno mnie tu nie było bo zapomniałam już, że miałam endometrioze :) moje problemy zakończyły się w lutym 2018 roku . Zdecydowałam się po chorobie na wkładkę Mirena.Obecnie jestem całkowicie zdrowa i profilaktycznie chodzę raz do roku do lekarza.W czasie mojej choroby spróbowałam wiele naturalnych rzeczy było tego mnóstwo i w rezultacie ciężko powiedzieć co tak naprawdę mi pomogło.Wciąż odkrywałam nowe zioła , olej CBD i inne oleje , mumio, płyn lugola,masę witamin,zakwas buraczany ,spirulina,chlorella,krople toda,wiele ziół,pyłek kwiatowy( mam swój własny) duzo serio tego próbowałam , przez pierwsze 12 miesięcy nic prawie nie pomagało aż nagle organizm zaskoczył i poszło błyskawicznie aż do całkowitego uzdrowienia.Dużo witaminy D3+K2mK7 , kwas foliowy,witaminy z grupy B cynk,potas,magnez itd...olej CBD jest świetny.Kosztowało mnie to dużo cierpliwości,systematyczności no i trochę kasy.Sama sobie ustawiałam sposob leczenia obserwując mój organizm.Czasem cos dodawałam czasem z czegoś rezygnowałam. Głównie opierałam się na wiedzy z medycyny naturalnej a przede wszystkim na Jerzym Ziebie to on kochany był moją inspiracją do walki z chorobą chodź pewnie nawet nie wie o moim istnieniu. Wygrałam z tym dziadostwem.Jestem szczęśliwa.Życzę każdej kobiecie wytrwałości i duzo woli walki .Mnie się udało i Wam też musi się udać.Powodzenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak leczyć endometriozę?”