Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

Ciesze sie ze juz wiesz na czym stoisz i masz termin operacji. Sadze ze te 8-10 tygodni to i tak nie jest dlugo w porownaniu do tego ze ja musialam czekac az pol roku.
Czas szybko minie i nim sie obejrzysz bedziesz juz po. Teraz juz tylko operacja, diagnoza i leczenie - musi byc dobrze.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: domowniczka »

dobrze, ze jestes juz po :) i ze jestes zadowolona, i ze wszystko zrozumialas :) laparo na pewno pomoze w Twojej sytuacji :) Musisz spokojnie przeczekac te 8-10 tyg., a czas zleci szybko, zobaczysz ;)
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

Czesc dziewczyny,wiem ze kazda przechodzi endometrioze indywidualnie i ma inne dolegliwosci ale mam pytanie ; czy bole i zawroty glowy moga miec cos wspolnego z endo ? na oststniej wizycie powiedzialam lekarzowi ze mam czeste bole glowy i ciagle czuje zmeczenie pomimo tego ze zima mam duzo mniej pracy a on odpowiedzial ze to raczej nie ma nic wspolnego z endo,troche mnie to zaskoczylo bo wiem ze wiele z Was odczuwa zmeczenie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

Dorotko moze warto sprawdzic poziom prolaktyny. Wiem tez ze czesto dziewczyny z endo maja problemy z bolami glowy i sa zmeczone - wiec moze byc powiazane.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: domowniczka »

zmeczenie jest na 100% powiazane z endo, bo tu kazda o tym pisze...
co do bolu glowy... nie wiem... ale u mnie w pr. wile osob narzeka na bole glowy, a endo nie maja ;)
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

Kochane,moja historia z endo dopiero sie zaczyna a ja juz momentami mam dosyc...ciagle bole,zmeczenie i inne dolegliwosci z ktorymi wczesniej mialam tylko czsami do czynienia.Wczesniej moglam pracowac tyle ile sie da a teraz kiedy tylko moge uciekam wczesniej do domu. Skad Wy bierzecie sile na to zeby walczyc z ta choroba? czy po laparoskopi bedzie lepiej?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

Dorotko witaj,
po laparoskopii powinno byc lepiej ale na jak dlugo to zaden lekarz nie jest w stanie podac Ci tej informacji - wszystko zalezy od sposobu leczenia miedzy innymi, czasem lekarz proponuje kolejna operacje w celu sprawdzenia co sie dzieje wewnatrz organizmu lub celem usuniecia kolejnych zmian. Mam nadzieje ze laparoskopia pomoze Ci pozbyc sie endo na dluzszy okres czasu - trzymam kciuki ze tak wlasnie bedzie oraz ze otrzymasz leki ktore spowoduja ze endo sie nie pokaze.
A co do zmeczenia to ja jakos wytrzymywalam ale podczas wolnego czasu bardzo duzo wypoczywalam zeby nabierac sily do kolejnego tygodnia pracy.
Buziaki - trzymaj sie dzielnie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: vwd »

trzeba wierzyc, ze bedzie lepiej :) ;) :D z sila do walki jest gorzej... ja mam taka metode: jak tylko mam 5 minut dobrego samopoczucia to wykorzystuje je do maxa ;) np. zapraszam wiele osob do siebie, bywam w kilku miejscach prawie jednoczesnie, gadam ze wszystkim, tansze, skacze :) a jak mnie zetnie to zamykam sie w lazience :| lub wymykam z imprezy i znikam...
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

Dziekuje dziewczyny, napewno skorzystam z wszych rad :D
Wczoraj bylam na badaniach w szpitalu krew i takie tam...czy to oznacza ze laparo juz niedlugo? czy takie badania robia np.miesiac przed?
pozdrowienia
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: vwd »

u mnie nie robili... skierowali do szpitala na laparo i tam mialam inne bad. A jakie mialas konkretnie te bad.?
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

tylko krew, cisnienie, warzenie, wymaz z nosa :shock: i wypelnialam formularz odnosnie chrob i na co jestem uczulona
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: domowniczka »

z nosa? wymaz? a po co? cos masz z tym nosem? ;)
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

nie mam pojecia po co moze jest za duzy :lol:
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

bo nawet nie mialam kataru, nie wiem co im to da :wink: ale to jest Anglia moze to wlasnie byla laparo a ja nawet nie wiem ze juz jestem po :lol:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

dotacz82 pisze:tylko krew, cisnienie, warzenie, wymaz z nosa :shock: i wypelnialam formularz odnosnie chrob i na co jestem uczulona
Dorotko ja tez mialam dzis wymaz z nosa - oni robia testy w kierunku wystepowania bakterii MRSA ktore moga byc przyczyna pozniejszej infekcji (MRSA screening test) i tego ze mozesz czuc sie zle i moga wystapic komplikacje po operacji.

Pobrano mi 4 fiolki krwi, pielegniarka wypelniala mnostwo formularzy odnosnie historii moich chorob, jakie mialam operacje, jak znosilam wczesniejsze znieczulenia. Mierzono mi cisnienie krwi, tetno, wazono, mierzono. U mnie zrobiono badania przedoperacyjne na 10 dni przed planowana operacja i z tego co pamietam to wczesniej tez tak mialam jak robiono mi badanie pod narkoza w celu usuniecia zmian przedrakowych szyjki macicy.

Czy pielegniarka podala Ci termin operacji ?? Bo u mnie w skierowaniu na badania przedoperacyjne rozniez byl podany termin operacji oraz dane lekarza ktory bedzie przeprowadzal moja operacje.

Buziaki - trzymaj sie cieplutko.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

Dziekuje Gosiu za wyjasnienie,niestety nie wiem kiedy operacja nikt mi nic nie powiedzial na ten temat jedyne co to pilegniarka ktora pobierala mi krew spytala sie kiedy mam operacje a ja powiedzialam ze nie wiem, ona byla zaskoczona i pytala sie czy nie dostalam jakiegos listu tydz.temu ja odp.ze tylko 18ego rozmawialam z lekarzem i powiedzial ze tak za 8-10 tyg.bedzie operacja wiec teraz chyba musze czekac na list .
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

No to rzeczywiscie w takim wypadku musisz czekac na list Dorotko. Widzisz - dobrze ze tez mam w Anglii operacje to przynajmniej wiesz ze mamy te same badania przedoperacyjne ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

Ciesze sie ze nie tylko ja mialam robiony wymaz z nosa bo juz sie balam ze cos z nim nietak :lol:
buziaki
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

wszystko jest w porzadku :) gdyby byl nadmiar bakterii to daja jakies srodki zeby obnizyc ich poziom ;) buziaki
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: domowniczka »

dotacz82 pisze:nie mam pojecia po co moze jest za duzy :lol:
dobrze, ze Gosia wyjasnila, bo jeszcze by ktos uwierzyl :lol:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

no rzeczywiscie ktos moglby w to uwierzyc ale ja staram sie czuwac i w pore wyjasnic jak wiem o co chodzi :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

Gosiu kochana co ja bym bez Ciebie zrobila...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

mysle ze na pewno bys sobie tez poradzila .... no ale stalo sie ze tez jestem na forum i staram sie pomoc jak tylko potrafie ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: vwd »

dotacz82 pisze:wiem ze kazda przechodzi endometrioze indywidualnie i ma inne dolegliwosci ale mam pytanie ; czy bole i zawroty glowy moga miec cos wspolnego z endo ?
mam endo III st. i nie boli mnie glowa! nigdy! ;) (choc to jedno mnie nie boli :P )
gosiak76 pisze:mialam dzis wymaz z nosa - oni robia testy w kierunku wystepowania bakterii MRSA ktore moga byc przyczyna pozniejszej infekcji (MRSA screening test)
dlaczego w Polsce nie robia takiego wymazu?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

vwd pisze:
gosiak76 pisze:mialam dzis wymaz z nosa - oni robia testy w kierunku wystepowania bakterii MRSA ktore moga byc przyczyna pozniejszej infekcji (MRSA screening test)
dlaczego w Polsce nie robia takiego wymazu?
Tego to ja naprawde nie wiem - inny kraj, inne wymogi, inne postepowanie - pytanie do ministerstwa zdrowia lub sluzby zdrowia - chcialabym znac odpowiedz na to pytanie naprawde.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

czesc dziewczyny
jak wiecie czekam na laparoskopie,nie znam jeszcze daty z tego co udalo mi sie dowiedziec wiem ze bedzie ona mniej wiecej pod koniec kwietnia a bole jajnika mam juz praktycznie codziennie zwlaszcza w pracy gdy chodze zbyt szybko boje sie ze przez tak dlugi czas oczekiwania moj jajnik juz bedzie tylko do wyciecia,nie mam pojecia co robic zeby przyspiszyc operacje,bylam w GP ale lekarka powiedziala ze ona raczej nie ma wplywu na przesuniecie operacji...jutro znowu do niej ide ciekawe co powie tym razem bo czeka na list ze szpitala na temat laparo.
Czy Wy rowniez mialyscie bole codziennie?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

Dorotko sadze ze najlepiej bedzie jak zadzwonisz do szpitala i przekazesz jak sie obecnie czujesz oraz zapytasz czy jest mozliwosc przesuniecia operacji na wczesniejszy termin - np. w miejsce osoby ktora zrezygnowala z operacji pomimo ze byla zapisana wczesniej. Jezeli powiesz ze bole sie nasilaja to moze jest szansa ze operacja moglaby byc przeprowadzona wczesniej w Twoim wypadku - zawsze warto sprobowac niz miec pretensje ze sie nie sprobowalo. Powiedz rowniez o swoich obawach w kwestii jajnika.
Uwazaj na siebie i moze zwolnij tempo chodzenia w takim razie :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: vwd »

ja mialam bole codziennie... (zreszta po operacji tez, ale nie pisze tego, aby Cie straszyc) Teraz wszystko sie uspokoilo :) Wiem, ze czekanie jest trudne, ze rozne mysli przychodza do glowy... Pewnie, ze jak uda sie przyspieszyc to bedzie super :D ale jesli sie nie uda... to nie koniec swiata! na pewno taki bol utrudnia zycie, ale co mialo urosnac to juz uroslo... trzeba myslec, ze to juz nie moze bardziej zaszkodzic :) Wiem, ze teraz trudno Ci w to uwierzyc (zwlaszcza znajac przypadek naszej kochanej Gosi), ale prawde mowiac miesiac (czy poltora) nie robi roznicy. Ale zapytaj, sprawdz... moze sie uda przyspieszyc
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

Dziekuje Wam bardzo za odp.,bede probowac przesunac operacje nic na tym nie strace a jak sie nie uda to trudno wytrzymam mysle ze jestem dosyc twarda zawodniczka :D
buziaki
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

Mam nadzieje ze sie uda - jak cos to informuj nas o przebiegu zdarzenia. Mam nadzieje ze wkrotce poznasz dokladna date operacji ;) buziaki
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”