Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

Dziekuje Gosiu za wyjasnienie,niestety nie wiem kiedy operacja nikt mi nic nie powiedzial na ten temat jedyne co to pilegniarka ktora pobierala mi krew spytala sie kiedy mam operacje a ja powiedzialam ze nie wiem, ona byla zaskoczona i pytala sie czy nie dostalam jakiegos listu tydz.temu ja odp.ze tylko 18ego rozmawialam z lekarzem i powiedzial ze tak za 8-10 tyg.bedzie operacja wiec teraz chyba musze czekac na list .
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

No to rzeczywiscie w takim wypadku musisz czekac na list Dorotko. Widzisz - dobrze ze tez mam w Anglii operacje to przynajmniej wiesz ze mamy te same badania przedoperacyjne ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

Ciesze sie ze nie tylko ja mialam robiony wymaz z nosa bo juz sie balam ze cos z nim nietak :lol:
buziaki
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

wszystko jest w porzadku :) gdyby byl nadmiar bakterii to daja jakies srodki zeby obnizyc ich poziom ;) buziaki
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: domowniczka »

dotacz82 pisze:nie mam pojecia po co moze jest za duzy :lol:
dobrze, ze Gosia wyjasnila, bo jeszcze by ktos uwierzyl :lol:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

no rzeczywiscie ktos moglby w to uwierzyc ale ja staram sie czuwac i w pore wyjasnic jak wiem o co chodzi :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

Gosiu kochana co ja bym bez Ciebie zrobila...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

mysle ze na pewno bys sobie tez poradzila .... no ale stalo sie ze tez jestem na forum i staram sie pomoc jak tylko potrafie ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: vwd »

dotacz82 pisze:wiem ze kazda przechodzi endometrioze indywidualnie i ma inne dolegliwosci ale mam pytanie ; czy bole i zawroty glowy moga miec cos wspolnego z endo ?
mam endo III st. i nie boli mnie glowa! nigdy! ;) (choc to jedno mnie nie boli :P )
gosiak76 pisze:mialam dzis wymaz z nosa - oni robia testy w kierunku wystepowania bakterii MRSA ktore moga byc przyczyna pozniejszej infekcji (MRSA screening test)
dlaczego w Polsce nie robia takiego wymazu?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

vwd pisze:
gosiak76 pisze:mialam dzis wymaz z nosa - oni robia testy w kierunku wystepowania bakterii MRSA ktore moga byc przyczyna pozniejszej infekcji (MRSA screening test)
dlaczego w Polsce nie robia takiego wymazu?
Tego to ja naprawde nie wiem - inny kraj, inne wymogi, inne postepowanie - pytanie do ministerstwa zdrowia lub sluzby zdrowia - chcialabym znac odpowiedz na to pytanie naprawde.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

czesc dziewczyny
jak wiecie czekam na laparoskopie,nie znam jeszcze daty z tego co udalo mi sie dowiedziec wiem ze bedzie ona mniej wiecej pod koniec kwietnia a bole jajnika mam juz praktycznie codziennie zwlaszcza w pracy gdy chodze zbyt szybko boje sie ze przez tak dlugi czas oczekiwania moj jajnik juz bedzie tylko do wyciecia,nie mam pojecia co robic zeby przyspiszyc operacje,bylam w GP ale lekarka powiedziala ze ona raczej nie ma wplywu na przesuniecie operacji...jutro znowu do niej ide ciekawe co powie tym razem bo czeka na list ze szpitala na temat laparo.
Czy Wy rowniez mialyscie bole codziennie?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

Dorotko sadze ze najlepiej bedzie jak zadzwonisz do szpitala i przekazesz jak sie obecnie czujesz oraz zapytasz czy jest mozliwosc przesuniecia operacji na wczesniejszy termin - np. w miejsce osoby ktora zrezygnowala z operacji pomimo ze byla zapisana wczesniej. Jezeli powiesz ze bole sie nasilaja to moze jest szansa ze operacja moglaby byc przeprowadzona wczesniej w Twoim wypadku - zawsze warto sprobowac niz miec pretensje ze sie nie sprobowalo. Powiedz rowniez o swoich obawach w kwestii jajnika.
Uwazaj na siebie i moze zwolnij tempo chodzenia w takim razie :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: vwd »

ja mialam bole codziennie... (zreszta po operacji tez, ale nie pisze tego, aby Cie straszyc) Teraz wszystko sie uspokoilo :) Wiem, ze czekanie jest trudne, ze rozne mysli przychodza do glowy... Pewnie, ze jak uda sie przyspieszyc to bedzie super :D ale jesli sie nie uda... to nie koniec swiata! na pewno taki bol utrudnia zycie, ale co mialo urosnac to juz uroslo... trzeba myslec, ze to juz nie moze bardziej zaszkodzic :) Wiem, ze teraz trudno Ci w to uwierzyc (zwlaszcza znajac przypadek naszej kochanej Gosi), ale prawde mowiac miesiac (czy poltora) nie robi roznicy. Ale zapytaj, sprawdz... moze sie uda przyspieszyc
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

Dziekuje Wam bardzo za odp.,bede probowac przesunac operacje nic na tym nie strace a jak sie nie uda to trudno wytrzymam mysle ze jestem dosyc twarda zawodniczka :D
buziaki
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

Mam nadzieje ze sie uda - jak cos to informuj nas o przebiegu zdarzenia. Mam nadzieje ze wkrotce poznasz dokladna date operacji ;) buziaki
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: domowniczka »

jestes twarda zawodniczka :) i masz racje!! :) :) trzymaj sie!
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Po Zoladexie ?

Post autor: dotacz82 »

Witam Was dziewczyny :)
Strasznie dlugo mnie nie bylo na forum, spotkalo mnie cos czego nigdy bym sie nie spodziewala, stracilam ukochana osobe... teraz juz chyba moge powiedziec, ze wrocilam do zycia choc wiem, ze juz nigdy nie bedzie tak jak kiedys :(
W miedzyczasie przeszlam 2 laparo, usuneli to co trzeba... po drugiej dostalam ZOLADEX na 3 miesiace zeby choc na jakis czas spowolnic postepowanie endo.
Zastrzyk dostalam w listopadzie 2012 i do tej pory nie mam miesiaczki, z czego powinnam sie cieszyc ale niestety mam objawy menopauzy...najgorsze sa uderzenia goraca w ciagu kilku sekund zalewa mnie potem i to jest naprawde uciazliwe w dzien i w nocy, bardzo chcialabym zeby menstruacja wrocila ale jak narazie nie ma na to widoku :?
Czy to jest mozliwe,zeby organizm wracal do normy tak dlugo po Zoladexie? Czy moglo to wywolac u mnie wczesniejsza menopauze i mam sie juz z tym pogodzic?
Moze ktoras z Was zna odp., bylabym wdzieczna :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

Witaj kochana I bardzo mi przykro z powodu straty ukochanej osoby - caly czas jestem myslami z Toba.
Wydaje mi sie ze powrot do normalnosci Twojego organizmu po stosowaniu Zoladexu moze troszke potrwac - jezeli masz mozliwosc rozmowy ze specjalista to dopytaj dokladnie jak to moze wygladac.
Pozdrawiam bardzo cieplutko.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Po Zoladexie ?

Post autor: vwd »

dotacz82 pisze:Witam Was dziewczyny :)
Strasznie dlugo mnie nie bylo na forum, spotkalo mnie cos czego nigdy bym sie nie spodziewala, stracilam ukochana osobe... teraz juz chyba moge powiedziec, ze wrocilam do zycia choc wiem, ze juz nigdy nie bedzie tak jak kiedys
przyjmij moje szczere kondolencje :(
dotacz82 pisze:Zastrzyk dostalam w listopadzie 2012 i do tej pory nie mam miesiaczki, z czego powinnam sie cieszyc ale niestety mam objawy menopauzy...najgorsze sa uderzenia goraca w ciagu kilku sekund zalewa mnie potem i to jest naprawde uciazliwe w dzien i w nocy, bardzo chcialabym zeby menstruacja wrocila ale jak narazie nie ma na to widoku
Czy to jest mozliwe,zeby organizm wracal do normy tak dlugo po Zoladexie? Czy moglo to wywolac u mnie wczesniejsza menopauze i mam sie juz z tym pogodzic?
znam objawy menopauzy doskonale... mile to nie jest. Rzeczywiscie po Zoladexie moze utrzymywac sie stan sztucznej menopauzy dluzej niz 3 miesiace. Masz 2 jajniki? Ile masz lat? Czy Twoj wiek wskazuje, ze moglabys juz miec menopauze? A co na to lekarz? Bierzesz obecnie jakies leki? skutki menopauzy mozna lagodzic! :)
Dotka
Udzielaj±cy się
Posty: 29
Rejestracja: sobota, 6 lipca 2013, 15:15

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: Dotka »

Również szczere kondolencje ode mnie, ja w przeciągu kilku ostatnich lat straciłam dwie bliskie osoby, więc rozumiem Twój ból. Musisz być silna i przede wszystkim myśleć teraz o sobie. Pozdrawiam serdecznie :)
Sometimes you have to fight for your life...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

Dorotko co u Ciebie obecnie sie dzieje ?? Jak wyglada sytuacja po zoladexie i jak sie czujesz kochana ?? Pozdrawiam cieplutko.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

witam :)
niestety nadal bez zmian :( ale nadal nie trace nadziei i mam nadzieje, ze wszytko sie unormuje :?
co u Ciebie Gosiu, jak sie czujesz?
pozdrawiam goraco
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

Ja na razie staram sie nie myslec o oostatniej wizycie u lekarza i zobacze jak to bedzie podczas wizyty w klinice genetycznej w Manchesterze w sierpniu a we wzresniu powtorze badanie usg. Poza tym wszystko w miare dobrze sie uklada - mam nadzieje ze nic tego nie zakloci. Mniej czasu spedzam na forum ostatnio bo sie zakochalam i jak spedzam czas z moim, to czasem bywa tak ze nie ma mnie na necie.
Mam nadzieje ze w Anglii jest sloneczna pogoda. Mam nadzieje ze u Ciebie problemy po zoladexie sie zakoncza i bedzisz mogla normalnie funkcjonowac. Dobrze ze nie tracisz nadziei i tak trzymaj kochana. Pozdrowienia gorace z Polski :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”