Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: domowniczka »

dotacz82 pisze:Pani doktor powiedziala ze skoro mieszkam w Anglii musze to leczyc tutaj i wspomniala tylko ze mam poczytac o endometriozie...
prawde mowiac, pierwszy raz slysze, ze lekarz odsyla pacjenta do netu ;) a moze dostalas jakies broszury??? i ta doktorka powiedziala, ze w Polsce nie mozesz leczyc endo, bo...?
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

ten oststni wyjazd nie byl planowany,jechalam na kogos pogrzeb i niestety nie udalo mi sie odwiedzic mojej lekarki prywatnie,przyjela mnie w szpitalu zrobila tylko USG i powiedziala ze nie moze mi pomoc skoro prawie caly czas jestem w UK,napewno gdybym zdecydowala sie wrocic do Pol.prowadzila by to leczenie...wiec teraz musze jakos sobie radzic tutaj :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

Dorotko bedzie dobrze - musimy sobie jakos radzic bedac w Anglii - sa wlasnie tego plusy i minusy ktore juz zauwazylam - nie mowie o lekarzach ale o sprawach papierkowych ktore zaprzataja mi glowe po powrocie do anglii bo niestety nie akceptowano ani mojego wypisu ze szpitala ani zw. lek. ktore wystawil mi lekarz w szpitalu - musialam isc do lekarza w anglii i prosic o zw. lekarskie na pobyt w szpitalu i termin pooperacyjny - na szczescie dostalam i odzyskalam swoj urlop ;)
wkrotce pojawie sie w Polsce - chyba pod koniec lutego - dobre i to chociaz wolalabym wczesniej i zobaczyc co lekarze na moja chorobe w Polsce. zobaczymy jak bedzie ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: vwd »

musisz sobie radzic, faktycznie :) Przeciez nie bedziesz leczyc sie przez telefon ;) ale gdyby Cie zbywali... przyjezdzaj do Polski! Jestesmy b.ciekawe co Ci powiedza 18, to juz za 4 dni :)
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

im blizej tym bardziej mnie stres dopada,a myslalam ze bede bardziej odwazna :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

Wcale Ci sie nie dziwie - bede myslec o Tobie tego dnia - trzymaj sie dzielnie Dorotko ;)
ja sie bardzo stresowalam ale jakos dalam rade ze wszystkim - znam tez plan dalszego postepowania - ja przeszlam przez moja wizyte z sercem w gardle ale przeszlam - sadze ze Tobie tez sie uda - powodzenia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: domowniczka »

o ktorej jutro masz wizyte u lekarza? czy sie jakos specjalnie do niej przygotowujesz? Trzyamam kciuki, aby okazalo sie, ze to nic strasznego :) powodzenia! :)
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

Wizyte mam o 17.30 pol.czasu,zapisuje sobie pytania ktore bede chciala zadac lekarzowi oraz kiedy odczuwam bol, spisalam tez to co bylo napisane po lacinie na wypisie ze szpitala mojej mamy bo miala tez powazna operacje usuneli jej prawie wszystko miala takie zrosty moze to tez sie przyda,jezeli macie jeszcze jakies wskazowki to prosze napiszcie i sobie zapisze...
Dziekuje Wam bardzo za zainteresowanie,bardzo mnie to podbudowuje :D
pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

witaj Dorotko,
staraj sie przypomniec sobie historie zwiazana ze sprawami ginekologicznymi - czy masz regularne miesiaczki, kiedy zaczelas miesiaczkowac i czy byly regularne, jakie leki przyjmujesz, kiedy zaczely sie problemy ginekologiczne u Ciebie, jezeli masz jakies wyniki lub zdjecia z usg to wez je z soba, czy mialas w przeszlosci jakies operacje ginekologiczne lub inne - jezeli tak to kiedy i jakie, czy byly jakies powazne choroby ginekologiczne w rodzinie.
Zycze powodzenia i bede myslec o Tobie - prosze daj znac jak wrocisz od lekarza :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

Dziekuje Gosiu,napewno dam znac,a Ty jak sie czujesz?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

Dorotko ja jestem bardzo zmeczona i malo sypiam, mam bole ale nie sa az tak silne, mam nudnosci jak tylko poczuje bole i nie jest to zwiazane z jedzeniem. wiecej bede wiedziec 27 stycznia jak dostane wyniki z tomografii komputerowej.
buziaki - Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

Trzymaj sie kochana,musi byc dobrze,ja niestety dostalam okres 15ego i dal mi popalic tym razem ale mam nadzieje ze jezeli sa zaplanowane na jutro jakies badania beda mogli je przeprowadzic ...
zmykam do pracy dam jutro znac buziaki
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

bede czekac na Ciebie i nie sadze zeby okres w czyms przeszkodzil - buziaki :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: domowniczka »

Powodzenia u lekarza! Odwaznie o wszystko pytaj! My tu czekamy na relacje :)
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

Czesc kochane,juz jestem po wizycie...sa prawie pewni na 100% ze to endometrioza ,lekarz powiedzial ze laparoskopia jest najlepszym wyjsciem i podpisalam zgode na operacje bedzie to za 8-10 tyg.,balam sie ze nie zrozumiem ale bylo ok.
Nie macie pojecia jak sie ciesze ze juz jestem po i mniej wiecej wiem na czym stoje o ile przy endometriozie mozna tak powiedziec. Teraz tylko czekac ale szkoda ze tak dlugo .
Pozdrowienia :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

Ciesze sie ze juz wiesz na czym stoisz i masz termin operacji. Sadze ze te 8-10 tygodni to i tak nie jest dlugo w porownaniu do tego ze ja musialam czekac az pol roku.
Czas szybko minie i nim sie obejrzysz bedziesz juz po. Teraz juz tylko operacja, diagnoza i leczenie - musi byc dobrze.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: domowniczka »

dobrze, ze jestes juz po :) i ze jestes zadowolona, i ze wszystko zrozumialas :) laparo na pewno pomoze w Twojej sytuacji :) Musisz spokojnie przeczekac te 8-10 tyg., a czas zleci szybko, zobaczysz ;)
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

Czesc dziewczyny,wiem ze kazda przechodzi endometrioze indywidualnie i ma inne dolegliwosci ale mam pytanie ; czy bole i zawroty glowy moga miec cos wspolnego z endo ? na oststniej wizycie powiedzialam lekarzowi ze mam czeste bole glowy i ciagle czuje zmeczenie pomimo tego ze zima mam duzo mniej pracy a on odpowiedzial ze to raczej nie ma nic wspolnego z endo,troche mnie to zaskoczylo bo wiem ze wiele z Was odczuwa zmeczenie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

Dorotko moze warto sprawdzic poziom prolaktyny. Wiem tez ze czesto dziewczyny z endo maja problemy z bolami glowy i sa zmeczone - wiec moze byc powiazane.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: domowniczka »

zmeczenie jest na 100% powiazane z endo, bo tu kazda o tym pisze...
co do bolu glowy... nie wiem... ale u mnie w pr. wile osob narzeka na bole glowy, a endo nie maja ;)
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

Kochane,moja historia z endo dopiero sie zaczyna a ja juz momentami mam dosyc...ciagle bole,zmeczenie i inne dolegliwosci z ktorymi wczesniej mialam tylko czsami do czynienia.Wczesniej moglam pracowac tyle ile sie da a teraz kiedy tylko moge uciekam wczesniej do domu. Skad Wy bierzecie sile na to zeby walczyc z ta choroba? czy po laparoskopi bedzie lepiej?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

Dorotko witaj,
po laparoskopii powinno byc lepiej ale na jak dlugo to zaden lekarz nie jest w stanie podac Ci tej informacji - wszystko zalezy od sposobu leczenia miedzy innymi, czasem lekarz proponuje kolejna operacje w celu sprawdzenia co sie dzieje wewnatrz organizmu lub celem usuniecia kolejnych zmian. Mam nadzieje ze laparoskopia pomoze Ci pozbyc sie endo na dluzszy okres czasu - trzymam kciuki ze tak wlasnie bedzie oraz ze otrzymasz leki ktore spowoduja ze endo sie nie pokaze.
A co do zmeczenia to ja jakos wytrzymywalam ale podczas wolnego czasu bardzo duzo wypoczywalam zeby nabierac sily do kolejnego tygodnia pracy.
Buziaki - trzymaj sie dzielnie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: vwd »

trzeba wierzyc, ze bedzie lepiej :) ;) :D z sila do walki jest gorzej... ja mam taka metode: jak tylko mam 5 minut dobrego samopoczucia to wykorzystuje je do maxa ;) np. zapraszam wiele osob do siebie, bywam w kilku miejscach prawie jednoczesnie, gadam ze wszystkim, tansze, skacze :) a jak mnie zetnie to zamykam sie w lazience :| lub wymykam z imprezy i znikam...
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

Dziekuje dziewczyny, napewno skorzystam z wszych rad :D
Wczoraj bylam na badaniach w szpitalu krew i takie tam...czy to oznacza ze laparo juz niedlugo? czy takie badania robia np.miesiac przed?
pozdrowienia
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: vwd »

u mnie nie robili... skierowali do szpitala na laparo i tam mialam inne bad. A jakie mialas konkretnie te bad.?
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

tylko krew, cisnienie, warzenie, wymaz z nosa :shock: i wypelnialam formularz odnosnie chrob i na co jestem uczulona
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: domowniczka »

z nosa? wymaz? a po co? cos masz z tym nosem? ;)
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

nie mam pojecia po co moze jest za duzy :lol:
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

bo nawet nie mialam kataru, nie wiem co im to da :wink: ale to jest Anglia moze to wlasnie byla laparo a ja nawet nie wiem ze juz jestem po :lol:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

dotacz82 pisze:tylko krew, cisnienie, warzenie, wymaz z nosa :shock: i wypelnialam formularz odnosnie chrob i na co jestem uczulona
Dorotko ja tez mialam dzis wymaz z nosa - oni robia testy w kierunku wystepowania bakterii MRSA ktore moga byc przyczyna pozniejszej infekcji (MRSA screening test) i tego ze mozesz czuc sie zle i moga wystapic komplikacje po operacji.

Pobrano mi 4 fiolki krwi, pielegniarka wypelniala mnostwo formularzy odnosnie historii moich chorob, jakie mialam operacje, jak znosilam wczesniejsze znieczulenia. Mierzono mi cisnienie krwi, tetno, wazono, mierzono. U mnie zrobiono badania przedoperacyjne na 10 dni przed planowana operacja i z tego co pamietam to wczesniej tez tak mialam jak robiono mi badanie pod narkoza w celu usuniecia zmian przedrakowych szyjki macicy.

Czy pielegniarka podala Ci termin operacji ?? Bo u mnie w skierowaniu na badania przedoperacyjne rozniez byl podany termin operacji oraz dane lekarza ktory bedzie przeprowadzal moja operacje.

Buziaki - trzymaj sie cieplutko.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”