Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

Witam. Obecnie mieszkam w UK,staram sie jezdzic do Pol.2 razy w roku i zawsze przy okazji odwiedzam ginekoloda.
W maju 2010 mialam robione USG dopochwowe i wykazalo ze mam maly torbiel na lewym jajniku, we wrzesniu wyszlo ze mam juz po jednym torbielu na kazdym jajniku...Pani doktor powiedziala ze skoro mieszkam w Anglii musze to leczyc tutaj i wspomniala tylko ze mam poczytac o endometriozie...dodam ze w miedzyczasie z miesiaca na miesiac mam coraz silniejsze bole menstruacyje i owulacyjne na ktore tylko pomaga Ketonal forte,dosyc czesto dzien po stosunku mam rowniez bole oraz mocne klocie lewego jajnika niezaleznie od momentu cyklu.
W listopadzie mialam wreszcie zrobione USG dopochwowe w UK i po tygodniu dopiero dowiedzialam sie co wykazalo od lekarza pierwszego kontaktu. Pani doktor powiedziala ze na prawym jajniku mam 3 torbiele (ktore sa wypelnione plynem i podobno nie sa grozne bo moga sie same wchlonac) a na lewym jajniku mam torbiel wypelniona inna konsystencja i ze beda musieli pobrac markery nowotworowe oraz inne badania,wspomniala tez o endometriozie...
18stycznia bede miala pierwsza rozmowe z ginekologiem w UK,boje sie tego co moge uslyszec...razem z partnerem planowalismy miec dziecko za 2 lata a teraz wszystko sie moze zmienic
Moje pytania brzmia: czy to moze byc endometrioza? czy po dopochwowym badaniu USG lekarz moze wysnuc wnioski ze to moze byc endometrioza ? czy objawy jakie mam moga wskazywac tez na cos innego ?
Obawiam sie bariery jezykowj i chcialabym uslyszec kogos opinie jak najszybciej !!! PROSZE O POMOC!!!
Ostatnio zmieniony piątek, 21 stycznia 2011, 09:51 przez dotacz82, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

Witaj kochana,

nie dziwie sie Twoim obawom a szczegolnie bariery jezykowej jezeli takowa istnieje u Ciebie - ja przezywalam to samo podczas pierwszej wizyty w szpitalu w Anglii jak musialam isc do ginekologa na badanie kolposkopowe. Powiem Ci jedno ze lekarze nie stosuja specjalistycznego jezyka i naprawde staraja sie wytlumaczyc wszystko w taki sposob zebys to zrozumiala. Na poczatku prosze przygotuj sobie pytania o co chcialabys zapytac swojego lekarza podczas wizyty ginekologicznej - wiem ze na pewno postara sie odpowiedziec na kazde Twoje pytanie.
USG dopochwowe moze wykazac torbiel endometrialna co czyni ze lekarze moga podejrzewac w tej sytuacji endometrioze.
Co do markerow to wysylaja Cie poniewaz przy endometriozie jest podwyzszony marker CA-125 a plyn ktory zostal zauwazony w torbieli na Twoim jajniku moze oznaczac ze zgromadzila sie tam krew.
Ja lecze sie w Polsce i w Anglii - w Polsce trafilam na bardzo swietnego lekarza ktory nie odsylal mnie z badaniami i wynikami do brytyjskich lekarzy ale staral sie rowniez zdiagnozozwac moj problem i podjal decyzje o przeprowadzeniu laparoskopii co pozwolilo zdiagnozowac moj problem.
W jakich okolicach Anglii obecnie sie znajdujesz??
Jezeli sa podejrzenia endometriozy to podejrzewam ze lekarze zaproponuja przeprowadzenie laparoskopii zeby upewnic sie czy to rzeczywiscie jest endometrioza czy moze jakas inna choroba wymagajaca dalszego leczenia.
Laparoskopia jest metoda ktora spowoduje ze pozbedziesz sie zmian endometrialnych i bedziesz mogla starac sie o dziecko.
Zycze zebys trafila na profesjonalnego lekarza ktory odpowiednio poprowadzi Twoje dalsze leczenie.

Pozdrawiam cieplutko - Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

Bardzo dziekuj za odpowiedz,troszke mnie uspokoilas musze byc dobrej mysli :D

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony piątek, 21 stycznia 2011, 09:52 przez dotacz82, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

Ciesze sie ze moglam pomoc i troszke uspokoic :)
Ja mieszkam w okolicach Manchesteru - pytam bo gdybys mieszkala w poblizu to moglybysmy sie spotkac wtedy i moze poczulabys sie ciut lepiej i nie byla taka zestresowana ale milo ze moge pomoc tutaj :)
Jak cos to pytaj i daj znac jak przebiegla wizyta :)

Pozdrawiam cieplo i glowa do gory :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

Jeszcze raz wielkie dzieki,teraz tylko czekac do 18ego, mam nadzieje ze dowiem sie cos wiecej od nich
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

zycze powodzenia i mam nadzieje ze odpowiednio Cie pokieruja :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: marzenka86 »

Witaj!!!

Co do Twojego pytania czy przez usg lekarz może stwierdzić endometrioze to tak jak Gosia napisała może poniewaz ja właśnie tak sie dowiedziałam!!Nawet powiem więcej mój lekarz był pewien że to endometrioza!!
Powodzenia Ci życze i nie trać nadziei na nic!!
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

Dziekuje bardzo Marzenko kazda informacja jest dla mnie wazna :D
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: vwd »

Witaj dotacz82 na forum :) na podstawie tego co piszesz wnioskuje, ze masz faktycznie endo, ale nie martw sie na zapas :) z endo tez mozna calkiem niezle funkcjonowac ;) Jak sie czujesz w tej chwili? Czy Twoj chlopak Cie wspiera? Czy zauwazylas u siebie jakies inne dolegliwosci? Pzdr. i ufam, ze wszystko sie u Ciebie wkrotce wyjasni oraz, ze dasz sobie z tym swietnie rade :D powodzenia!
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

Czesc,dziekuje za wsparcie dzis wstalam z bolem brzucha i mdli mnie caly czas nie mam pojecia czy to moze miec cos wspolnego z endo,mam tez nadzieje ze to nie ciaza bo wolalabym najpierw uslyszec co lekarz powie...dwa dni temu mialm owulacje,mdlilo mnie czasami ale nie tak jak dzisiaj :(
Jesli chodzi o chlopaka jak narazie jest dobrze oby tak dalej :D
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: vwd »

jak mdli to przed wstaniem sucharka ;) nie sadze, abys byla w ciazy... Koniecznie musisz isc do lekarza i porobic bad. Trzymaj sie jakos! :) badz dzielna! :) dobrze, ze masz wsparcie :) my tez Cie wspieramy, bedzie dobrze :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

Witaj kochana,

jeszcze tylko kilka dni i bedziesz wiedziala w ktora strone zostaniesz pokierowana w dalszym leczeniu.
Ciesze sie ze masz wsparcie w swoim partnerze a my rowniez jestesmy tu zeby Ci doradzic w kilku kwestiach oraz poprawic humor i wspierac w dalszym leczeniu. Mam nadzieje ze wkrotce poczujesz sie lepiej.
Daj znac jak przebiegnie wizyta.

Gosia :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

dzieki,macie racje nie ma co sie martwic na zapas juz niedlugo 18ty :D ,napewno napisze czego sie dowiedzialam...pozdrowienia dla wszytkich wspierajacych i nietylko :D
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: vwd »

oczywiscie czekamy z niecierpliwoscia na relacje :) dziekuje za pzdr. :) i jako moderatorka zarowno w imieniu tych co sie odzywaja, jak i tych co tylko czytaja ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

Dorotko pytaj o wszystko - kazda informacja ktora otrzymasz jest jak skarb - i czekamy na wiesci po wizycie u ginekologa w szpitalu. ;) mam nadzieje ze nie beda tego przeciagac w Twojej sprawie i zaczna Cie szybciutko leczyc.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: domowniczka »

dotacz82 pisze:Pani doktor powiedziala ze skoro mieszkam w Anglii musze to leczyc tutaj i wspomniala tylko ze mam poczytac o endometriozie...
prawde mowiac, pierwszy raz slysze, ze lekarz odsyla pacjenta do netu ;) a moze dostalas jakies broszury??? i ta doktorka powiedziala, ze w Polsce nie mozesz leczyc endo, bo...?
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

ten oststni wyjazd nie byl planowany,jechalam na kogos pogrzeb i niestety nie udalo mi sie odwiedzic mojej lekarki prywatnie,przyjela mnie w szpitalu zrobila tylko USG i powiedziala ze nie moze mi pomoc skoro prawie caly czas jestem w UK,napewno gdybym zdecydowala sie wrocic do Pol.prowadzila by to leczenie...wiec teraz musze jakos sobie radzic tutaj :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

Dorotko bedzie dobrze - musimy sobie jakos radzic bedac w Anglii - sa wlasnie tego plusy i minusy ktore juz zauwazylam - nie mowie o lekarzach ale o sprawach papierkowych ktore zaprzataja mi glowe po powrocie do anglii bo niestety nie akceptowano ani mojego wypisu ze szpitala ani zw. lek. ktore wystawil mi lekarz w szpitalu - musialam isc do lekarza w anglii i prosic o zw. lekarskie na pobyt w szpitalu i termin pooperacyjny - na szczescie dostalam i odzyskalam swoj urlop ;)
wkrotce pojawie sie w Polsce - chyba pod koniec lutego - dobre i to chociaz wolalabym wczesniej i zobaczyc co lekarze na moja chorobe w Polsce. zobaczymy jak bedzie ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: vwd »

musisz sobie radzic, faktycznie :) Przeciez nie bedziesz leczyc sie przez telefon ;) ale gdyby Cie zbywali... przyjezdzaj do Polski! Jestesmy b.ciekawe co Ci powiedza 18, to juz za 4 dni :)
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

im blizej tym bardziej mnie stres dopada,a myslalam ze bede bardziej odwazna :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

Wcale Ci sie nie dziwie - bede myslec o Tobie tego dnia - trzymaj sie dzielnie Dorotko ;)
ja sie bardzo stresowalam ale jakos dalam rade ze wszystkim - znam tez plan dalszego postepowania - ja przeszlam przez moja wizyte z sercem w gardle ale przeszlam - sadze ze Tobie tez sie uda - powodzenia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: domowniczka »

o ktorej jutro masz wizyte u lekarza? czy sie jakos specjalnie do niej przygotowujesz? Trzyamam kciuki, aby okazalo sie, ze to nic strasznego :) powodzenia! :)
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

Wizyte mam o 17.30 pol.czasu,zapisuje sobie pytania ktore bede chciala zadac lekarzowi oraz kiedy odczuwam bol, spisalam tez to co bylo napisane po lacinie na wypisie ze szpitala mojej mamy bo miala tez powazna operacje usuneli jej prawie wszystko miala takie zrosty moze to tez sie przyda,jezeli macie jeszcze jakies wskazowki to prosze napiszcie i sobie zapisze...
Dziekuje Wam bardzo za zainteresowanie,bardzo mnie to podbudowuje :D
pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

witaj Dorotko,
staraj sie przypomniec sobie historie zwiazana ze sprawami ginekologicznymi - czy masz regularne miesiaczki, kiedy zaczelas miesiaczkowac i czy byly regularne, jakie leki przyjmujesz, kiedy zaczely sie problemy ginekologiczne u Ciebie, jezeli masz jakies wyniki lub zdjecia z usg to wez je z soba, czy mialas w przeszlosci jakies operacje ginekologiczne lub inne - jezeli tak to kiedy i jakie, czy byly jakies powazne choroby ginekologiczne w rodzinie.
Zycze powodzenia i bede myslec o Tobie - prosze daj znac jak wrocisz od lekarza :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

Dziekuje Gosiu,napewno dam znac,a Ty jak sie czujesz?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

Dorotko ja jestem bardzo zmeczona i malo sypiam, mam bole ale nie sa az tak silne, mam nudnosci jak tylko poczuje bole i nie jest to zwiazane z jedzeniem. wiecej bede wiedziec 27 stycznia jak dostane wyniki z tomografii komputerowej.
buziaki - Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

Trzymaj sie kochana,musi byc dobrze,ja niestety dostalam okres 15ego i dal mi popalic tym razem ale mam nadzieje ze jezeli sa zaplanowane na jutro jakies badania beda mogli je przeprowadzic ...
zmykam do pracy dam jutro znac buziaki
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: gosiak76 »

bede czekac na Ciebie i nie sadze zeby okres w czyms przeszkodzil - buziaki :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: domowniczka »

Powodzenia u lekarza! Odwaznie o wszystko pytaj! My tu czekamy na relacje :)
dotacz82
Udzielaj±cy się
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 01:20

Re: Czy to endometrioza? prosze o pomoc!

Post autor: dotacz82 »

Czesc kochane,juz jestem po wizycie...sa prawie pewni na 100% ze to endometrioza ,lekarz powiedzial ze laparoskopia jest najlepszym wyjsciem i podpisalam zgode na operacje bedzie to za 8-10 tyg.,balam sie ze nie zrozumiem ale bylo ok.
Nie macie pojecia jak sie ciesze ze juz jestem po i mniej wiecej wiem na czym stoje o ile przy endometriozie mozna tak powiedziec. Teraz tylko czekac ale szkoda ze tak dlugo .
Pozdrowienia :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”