czesc

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

czesc

Post autor: Ksenia »

jestem juz zmeczona ciaglymi bolami ktore nie daja mi spokoju.

mam pytanie czy torbiele moga powodowac ze moze zniknac miesiaczka na jakis czas??
od ponad m-ca nie mam miesiaczki a mam bole a usg wykazuje torbiele i mam male plamienia.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: czesc

Post autor: gosiak76 »

Witaj Kseniu na forum ;)

mam nadzieje ze ktoras z dziewczyn bedzie w stanie odpowiedziec na Twoje pytanie.

pozdrawiam ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: czesc

Post autor: vwd »

Czesc Kseniu! Jaki ladny nick :) Witaj na forum :) :D :)
Jakie sa te plamienia? Jednodniowe? Brunatne czy krwawe?
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: czesc

Post autor: Ksenia »

Dziekuje bardzo :)

Sa to plamienia jednodniowe i moge powiedziec ze byly one bardziej krwawe - niestety nie wiem jak dokladniej wygladaly gdyz czulam ze brzuch mam bardzo twardy i powiekszony a takze mialam bole.
czy mogla zaistniec sytuacja ze krew cofala sie a nie wydostawala na zewnatrz ???
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: czesc

Post autor: karolina794 »

U mnie z bólami brzucha była podobna sytuacja.Najpierw miałam wstrzymaną miesiączkę,żeby zagłuszyć endometriozę.Kiedy przestałam brać tabletki,miesiączka nie wróciła przez 3 miesiace.Wtedy mój były lekarz przepisał mi luteinę żeby wyregulować cykl.Od tego czasu mam bolacy i wzdęty brzuch,oraz plamienia.
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: czesc

Post autor: Ksenia »

Ciekawa jestem jaka decyzje podejmie lekarz w mojej sprawie - ale to dopiero w grudniu czegos sie dowiem jak bede w klinice, gdyz teraz czekaja mnie badania jeszcze.

Karolinko nadal przyjmujesz luteine czy jakies inne leki ?? Czy nadal wystepuja skutki uboczne podczas stosowania leku ??
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Re: czesc

Post autor: marzenka86 »

no ja osobiście też miałam takie plamienia ale zawsze potem przychodził mi okres!!
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: czesc

Post autor: Ksenia »

myslalam ze to samo bedzie u mnie - ale tak sie nie stalo - boje sie ze krew mogla dostac sie do torbieli np. lub cofnac sie i dlatego bylo plamienie a nie okres
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: czesc

Post autor: karolina794 »

Przestałam brać luteinę,bo nie czułam się dobrze wczasie jej stosowania.Miałam plamienia,bolące piersi...Teraz nie biorę żadnych leków,czekam na konkretną diagnozę lekarza i wtedy podejmę decyzję.
A ty Kseniu też sosujesz lub stosowałaś luteinę?
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: czesc

Post autor: Ksenia »

nie stosowalam luteiny w ogole - obecnie nie jestem na zadnych lekach a bralam wczesniej tabletki antykoncepcyjne tylko - no i tak to wyglada teraz u mnie.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: czesc

Post autor: domowniczka »

hormonalne antykoncepcyjne stosowalam wlaśnie po to, by wyregulować @
bywało, że nie miewałam @ po 2 miesiące, ale nie płakałam z tego powodu ;) na wywołanie @ bralam Duphaston, o czym pisałam dużo w wątku http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic.php?f=27&t=504
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: czesc

Post autor: vwd »

Plamienie krwawe i w okolicach od ok. kilkunastu do 40 dni po ostaniej @ mozna uznac za skrocona @
Ksenia pisze:czy mogla zaistniec sytuacja ze krew cofala sie a nie wydostawala na zewnatrz ???
Ksenia pisze: boje sie ze krew mogla dostac sie do torbieli np. lub cofnac sie i dlatego bylo plamienie a nie okres
W torbiel czekoladowa wbijaja sie czastki cofajacej sie, swiezej krwi, a po pewnym czasie, czasem po kilku latach (u mnie torbiel, kt. ostatnio wycinali mam udokumentowana na USG od 2002 r. wiec hodowalam ja 8 lat) torbiel jest brazowa i tak duza, ze uciska wew. narzady. Kiedy lekarz oglada ja laparoskopowo (albo po otwarciu brzucha)moze powiedziec czy jest to torbiel stara czy czynna i czy widac na niej wczepienia swiezej krwi. Endo plata nam takie figle i zastrzymuje niekiedy @, jest to z jednej strony dziwne, bo przeciez jej pozywka jest nasza krew, z drugiej - niebezpieczne, bo moze zakonczyc sie krwotokiem. Tak bylo u mnie, pisalam juz o tym w innych watkach. Kseniu, nie martw sie na zapas, nie bierz najgorszych przypadkow z forum do siebie :) Ciebie nie musi to spotkac i zapewne nie spotka!!!!!!!!!! ale uwazam, ze lepiej wiedziec wiecej :)
Zycze Ci szybkiego powrotu do normy! Powodzenia! :))
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: czesc

Post autor: Ksenia »

mysle ze dobrze jest dowiedziec sie co moze mnie czekac - dlaczego wystepuje cos takiego u mnie.
Wiec wiem ze skoro takie plamienie mozna uznac za skrocona miesiaczke to juz mi to wszystko wyjasnia.

dziekuje za dobre slowa i rade ;)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: czesc

Post autor: domowniczka »

Jak sie Kseniu czujesz? @ przyjechala??? ;)
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: czesc

Post autor: Ksenia »

niestety jeszcze nie dotarla :(

dlaczego nasze organizmy tak dziwnie pracuja czasem - czasem leki moglyby nie miec wplywu na pozniejsza sytuacje co z nami sie bedzie dzialo - a tak teraz jest wielkie oczekiwanie
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: czesc

Post autor: vwd »

czekamy z Toba :)
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: czesc

Post autor: Ksenia »

dam znac ale wczoraj znow bylo plamienie - poza tym dziwnie sie czuje gdyz pojawil sie bol po oddaniu moczu oraz czuje zgrubienie w gornej czesci warg sromowych wiekszych :(
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: czesc

Post autor: patrycja89 »

Witaj Kseniu :)

Dołączam się do dziewcząt i również czekam na wieści od Ciebie:)
A ty uszy do góry, nie smucimy się.. Uśmiech to połowa sukcesu.
Oj chyba się musze za Was wziąć, bo coś za smutno na tym forum!

Trzymam za Ciebie kciuki:* :*
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: czesc

Post autor: Ksenia »

jakos dziwnie sie czuje ostatnio - nie wiem czy to stan zdrowia tak wplywa na mnie czy ta pogoda zmienna - staram sie dojsc do siebie ale mam dni kiedy nic mi sie nie chce i najlepszy moment to moment pozostania w domu w lozku - na to moge przezanczyc jedynie weekendy chociaz i to nie zawsze a bo to sprzatanie, wyjscie do znajomych ale jak naprawde nie mam sily to wszystko sobie odpuszczam i zaszywam sie w cieplutkim lozeczku czytajac ksiazki, ogladajac filmy - filmy i ksiazki odwracaja moja uwage od tego co dzieje sie ze mna
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: czesc

Post autor: domowniczka »

:) trzymaj sie jakos! masz swoja metode i masz swoj sposob na takie dni :) ja chcialabym postepowac podobnie :) pewnie inne dziewczyny tez :) ale faktycznie z tym wolnym czasem dla siebie bywa roznie... a jakie filmy ogladasz?
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: czesc

Post autor: Ksenia »

lubie ogladac filmy zwiazane z tancem, thrillery, oparte na faktach, filmy sensacyjne oraz komedie.

domowniczko a jakie Ty lubisz filmy ogladac jezeli masz tylko chwile dla siebie zeby przysiasc i cos obejrzec???
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: czesc

Post autor: domowniczka »

komedie :lol: i uwazam, ze dobra komedie jest naprawde trudno zrobic
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: czesc

Post autor: vwd »

a gdzie nam sie Ksenia zapodziala? :)
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: czesc

Post autor: Ksenia »

jestem, jestem :)

bylam troszke zajeta oraz duzo odpoczywalam jako ze mam wciaz problemy chociaz pojawila sie @ aczkolwiek na krotki okres czasu ale bardzo zle sie czulam wiec stralam sie wypoczac - chyba musze zorganizowac sobie jakis wyjazd krotki zeby oderwac mysli od tego co sie dzieje ze mna czasami - mam nadzieje ze to dobrze mi zrobi.
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: czesc

Post autor: Ksenia »

domowniczka pisze:komedie :lol: i uwazam, ze dobra komedie jest naprawde trudno zrobic
widzialam kilka zabawnych komedii - ale musze sie z Toba zgodzic ze malo jest takich naprawde dobrych komedii - jedyne ktore pamietam i ktore mnie rozbawily to "Glupi i glupszy" oraz "Ace ventura - psi detektyw" a reszty jakos nie pamietam.
A jakie Ty widzialas smieszne komedie ktore utkwily Ci w pamieci domowniczko ??
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: czesc

Post autor: patrycja89 »

Kseniu naprawdę Ci się podobały te filmy?
Głupi i Głupszy oglądałą i ok zabawna komedia, idzie sie pośmiać, oglaładałam nie raz. Ale Ace Ventury nie oglądałam to jest film z tym aktorem co grał w Masce jak mu tam było Jim Carrey? Jakoś ten koleś źle na mnie wpływa..
A jakie macie ulubione gatunki filmowe?
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: czesc

Post autor: gosiak76 »

patrycja89 pisze:A jakie macie ulubione gatunki filmowe?
moje ulubione gatunki filmowe to thrillery, sensacje, filmy oparte na faktach, familijne typu Shrek, Ice Age ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: czesc

Post autor: Ksenia »

ja juz napomknelam o moich gatunkach filmowych.

a jakie sa Twoje ulubione gatunki filmowe Patrycjo??
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: czesc

Post autor: patrycja89 »

Nie mam ulubionych gatunków filmowych. Lubię oglądać to co jest po prostu ciekawe i w zależności od mojego nastroju. Oglądam komedie romantyczne, bajki;p, horrory (je lubię w towarzystwie narzeczonego :lol: ) filmy historyczne ale jak jest jakiś fajny film akcji, który naprawdę potrafi wciągnąć to też go obejrzę:)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: czesc

Post autor: domowniczka »

"Psi detektyw" jest super!!! Kuba Wojewodzki z takich filmow czerpie swoje teksty :lol: choc
patrycja89 pisze:Jim Carrey? Jakoś ten koleś źle na mnie wpływa..
na mnie tez ten aktor zle dziala, ma zbyt intensywna mimike ;) (ponoc trenowal przed lustrem od dziecka)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”