cześć :)

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Awatar użytkownika
Kamil
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 01:14

cześć :)

Post autor: Kamil »

Witam wszystkich użytkowników forum :) Na początek napiszę kilka słów o sobie... Mam na imię Kamil, jak można sądzić po nazwie mojego profilu i studiuję fizykę na 2 roku. Jestem na tym forum ponieważ interesuje się tematyką medyczną i sam spotkałem się z endometriozą wśród bliskich mi osób. Sam także nie jestem okazem zdrowia, więc ta tematyka nie jest mi obca, lecz mam problemy medyczne innej natury... Jeśli ktoś będzie miał jakieś pytania, albo chciał o czymś porozmawiać, proszę pisać :) Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: cześć :)

Post autor: gosiak76 »

Witaj,

ciesze sie ze nas odwiedziles i super ze mamy kolejnego mezczyzne wsrod nas ;) mam nadzieje ze dzieki temu forum bedziesz mogl zglebic wiedze na temat tej choroby i mogl wspierac osoby ze swego otoczenia. Ciesze sie ze rowniez mezczyzni interesuja sie ta tematyka i mam nadzieje ze wkrotce ten temat bedzie lepiej zrozumialy przez wieksze grono osob.

pozdrawiam serdecznie
Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: cześć :)

Post autor: vwd »

Czesc :-)
a jakie sa Twoje problemy ze zdrowiem?
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: cześć :)

Post autor: domowniczka »

Witaj!
Byłeś szczepiony przeciwko żółtaczce? bo wlaśnie o tym sobie teraz rozmawiamy na http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic. ... 5&start=15
Spotkałeś się z endometriozą? Co sądzisz o tej chorobie?
Awatar użytkownika
Kamil
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 01:14

Re: cześć :)

Post autor: Kamil »

Moje problemy ze zdrowiem nie są do końca wyjaśnione, ciągle jestem osłabiony, mam silne wahania pulsu oraz ciśnienia tętniczego, bule w okolicach serca a do tego chudnę... Lekarze zdiagnozowali u mnie REFLUKS oraz podejrzewają niedoczynność tarczycy i lekką nerwicę. Miałem też robione badania serca, w tym nawet echo serca więc to lekarze wykluczyli. Napisałem że moje problemy nie są do końca wyjaśnione ponieważ nic nie tłumaczy tak wielkiej utarty masy ciała jaka u mnie występuje, lekarze mówią że organizm musi się przyzwyczaić do leków hormonalnych, czekam co czas pokaże...
A co do szczepień, nie byłem szczepiony przeciwko żółtaczce a nawet wielu obowiązkowych szczepień w młodości "uniknąłem" ponieważ po jednym z nich rozwinęła się długa i uciążliwa infekcja, i sobie powiedziałem: już nigdy więcej żadnych szczepień...
Spotkałem się z endometriozą, szczerze mówiąc wcześniej nie słyszałem o takiej chorobie, moi znajomi raczej także nie słyszeli, jest to według mnie mało znana w szerszych kręgach społecznych choroba. Wynika to moim zdaniem z tego że ludzie rzadko interesują się czymś co zdaje im się że ich albo ich bliskich nie dotyczy. Staram się być wsparciem w walce z chorobą, sam wiem że nie można się poddawać nigdy chorobie.
Pozdrawiam :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: cześć :)

Post autor: vwd »

Co do szczepien to mam takie samo zdanie jak Ty :) Kiedys wdalam sie w ostra dyskusje nt. szczepien dot. laczenia szczepien, modnych teraz tzw. potrojnych szczepionek dla dzieci, kt. jestem przeciwniczka. Ale o tym to moze kiedys w osobnym watku. :)
Martwi mnie, ze chudniesz... Czy w Twojej rodzinie byly podobne przypadki, czy jestestescie raczej genetycznie szczupli? Co Ty sam o tym wszystkim myslisz? Od kiedy obserwujesz u siebie takie zmiany?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: cześć :)

Post autor: gosiak76 »

Jak wyglada u Ciebie droga leczenia? Czy trafiasz na lekarzy ktorzy sa wyrozumiali i traktuja powaznie Twoj przypadek czy spotykasz sie z takimi przypadkami ze lekarze Cie odsylaja bo uwazaja ze cos sobie chcesz wmowic?
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
Kamil
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 01:14

Re: cześć :)

Post autor: Kamil »

U nie w rodzinie wszyscy mężczyźni są szczupli, mój ojciec i dziadkowie, pradziadkowie... Ja także zawsze byłem szczupły, jak nie jadłem na prawdę sporo to chudłem, wielu ludzi mi zazdrościło że mogę wszystko jeść bez obawy że przytyję, ale ja wolałem być jak inni. Od czerwca jednak mimo że jadłem jak zwykle to zacząłem tracić na masie ok 7 kg miesięcznie średnio i nadal tracę co mnie bardzo niepokoi... Zdecydowanie spotykam się u 90% lekarzy z negatywnym nastawieniem do moich objawów, przypisywali mi jakieś ziółka na uspokojenie, herbatki itd. a jest coraz gorzej... Ale w końcu dostałem jakieś "poważne " tabletki kiedy stwierdzono u mnie niedoczynność tarczycy, hormony. Na razie nie przynoszą efektów ale lekarz powiedział że zaczną działać dopiero po pewnym czasie więc pozostaje mi zaufać jego opinii. Jednak nic nie tłumaczy spadku masy, lekarze zwalają to na nerwy... Ale jestem optymistą i wierzę w to że będzie lepiej, staram się mimo tego że opuszczam wiele wykładów normalnie studiować :) Wam także życzę pozytywnego nastawienia bo to podstawa :) Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: cześć :)

Post autor: gosiak76 »

wiem jak sie czujesz gdy nie mozesz zrobic tego co bys tak naprawde chcial - pomimo ze mamy rozne choroby to jedno co je laczy to wlasnie powodowanie oslabien naszych organizmow wskutek czego nie mozemy wykonywac roznych czynnosci w okreslonym mmencie.

widze ze tak jak i przy endo lekarze podchodza dosc sceptycznie do pacjentow jezeli chodzi o pomoc - odsylaja z lekami ktore tak naprawde nie dzialaja i nie pomagaja w zwalczaniu choroby - czasem daja leki na oddzielne symptomy nie patrzac na calosc. nie wszyscy jednak tak podchodza do tego bo sa lekarze ktorzy naprawde robia wszystko zeby pomoc i sa to lekarze z powolania ktorych nie jest czasem zbyt sporo.

ja staram sie pozostac osoba silna pomimo ze stracilam przyjaciolke w sierpniu tego roku ktora bardzo mocno mnie wspierala, ale dzieki znjaomym ktorych spotkalam i poznaje rowniez dzieki forum dalej postanowilam walczyc o to by dowiedziec sie co jest ze mna nie tak i postanowilam byc silna pomimo ze sa sytuacje gdy staje sie bezsilna gdyz az tak bardzo nasilaja sie bole - wiem ze coraz blizej jest termin mojej operacji a jeszcze nie tak dawno myslalam ze nie wiem czy wytrzymam te 6 miesiecy do operacji - jednak widze ze determinacja potrafi zdzialac cuda a dzieki temu moge dotrwac do operacji.

Kamil mam nadzieje ze lekarze w koncu ustala przyczyne spadku Twojej masy ciala a leki ktore otrzymales wkrotce okaza sie lekami dzieki ktorym bedziesz mogl normalnie funkcjonowac. Ciesze sie ze jestes pozytywnie nastawiony - to najwazniejsze ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: cześć :)

Post autor: vwd »

trzymam kciuki za Twoje leczenie! :) :D :) Co za dziwna dolegliwosc... Wiele osob chetnie chcialoby sie z Toba zamienic, bo odchudzaja sie latami, a efektow nie widac. Jakie to zycie jednak jest przedziwne... Przypomnialo mi sie, ze jak ja chcialam przytyc to miedzy posilkami pilam koktajle mineralno-witaminowe, a przed snem smietane ;) moze tez sprobuj ;)
Awatar użytkownika
Kamil
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 01:14

Re: cześć :)

Post autor: Kamil »

Dziękuje za słowa wsparcia dla mnie :) Niestety, to bardzo częste że lekarze lekceważą objawy wielu chorób dlatego sam także wgłębiam się w tematykę medyczną, a poza tym lekarze to tez ludzie i jak każdy mają prawo do błędu więc myślę że zawsze warto mieć samemu jakieś pojęcie o sprawie gdy jest się chorym. Swoją drogą błędy w sztuce lekarskiej to bardzo delikatna sprawa... Przypomina mi się sprawa lekarzy którzy pomylili nerki podczas zabiegu, było o tym głośno w mediach jakiś czas temu. Po tej strasznej pomyłce odsunięto ich od pracy, pewnie ich kariera legnie w gruzach po tym... Mam nadzieję że odsunięto ich od pracy jedynie po to aby uporali się psychicznie z tym co się stało i potem wrócą do pracy. Słyszałem po tej sprawie na różnych forach wiele okropnych rzeczy o tych lekarzach, ale mało kto pamięta ilu ludziom wcześniej uratowali życie, to smutne że jeden błąd tak zaważył na całym życiu. Choć co do innych przypadków o których słyszałem gdzie występowało ewidentne zaniedbanie ze strony lekarzy i to takie o którym wiedzieli powinni oni ponieść konsekwencje. A co do tycia, ja stosuje mieszankę kakaa ze śmietaną tłustą na zimno, jak się to wymiesza wychodzi taki krem, jest pyszne polecam. Ja przed posiłkami jem,, inne posiłki, straszny ze mnie łakomczuch hehe Spróbuje z tymi koktajlami i czas pokaże co będzie :)) Pozdrawiam :))
Awatar użytkownika
interadmin
Moderator
Moderator
Posty: 83
Rejestracja: niedziela, 10 maja 2009, 09:46

Re: cześć :)

Post autor: interadmin »

Cześć Kamil, witam Ciebie.

Powiem Ci że tak czytając Twoje posty mam takie wrażenie, że problemy Twoje mogą mieć podłoże emocjonalne. Ponieważ zarówno refluks, kołatanie serca, pocenie się, zmiany ciśnienia - to często objawy psychosomatyczne. Dobrze gdybyś zrobił sobie po prostu badania podstawowe.

Dodatkowo sam wspomniałeś że masz lekką nerwicę - moim zdaniem to właśnie te objawy mogą powodować takie zmiany. Na temat wagi to trudno mi coś powiedzieć. Czasami też przy dużym stresie człowiek chudnie lub wiem sam po sobie że gdy rozstałem się kilka lat temu z dziewczyną to straciłem chyba z 10 kg. Może coś takiego przeżywasz?
Wzajemnie Sobie Pomagając
Pomagamy Sobie Samym
www.endometrioza.org
Awatar użytkownika
Kamil
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 01:14

Re: cześć :)

Post autor: Kamil »

Mój lekarz rodzinny twierdzi tak samo jak ty, lecz leki na uspokojenie które mi zapisywał nie przynosiły żadnego efektu, choroba dalej postępowała a niedoczynność tarczycy taka minimalna jak ja mam też może wynikać ze stresu, a stresów mi ostatnio nie brakuje... Dziękuje za twoją opinie szczególnie to co napisałeś o utracie masy, mam nadzieję że to tylko od stresu, ale badania trwają i czas pokaże jak będzie... Pozdrawiam :)
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: cześć :)

Post autor: Ksenia »

Mam nadzieje ze wkrotce Twoja sytuacja sie wyjasni - badz dobrej mysli i moze to rzeczywiscie stres powoduje ze tracisz tyle masy ciala - dobrze ze lekarze zajeli sie Toba i Twoim problemem powazniej niz na poczatku.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: cześć :)

Post autor: gosiak76 »

Kamil,

mam nadzieje ze to tylko sytuacje stresowe, tak jak napisal Admin, powoduja ze chudniesz - ale rowniez uwazam ze ta sytuacja powinna zostac wyjasniona przez lekarzy skoro leki nie pomagaly Ci w tej sytuacji - moze jest jeszcze cos co powoduje ze tak zle sie czujesz - mysl pozytywnie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: cześć :)

Post autor: domowniczka »

Kamil pisze:ja stosuje mieszankę kakaa ze śmietaną tłustą na zimno, jak się to wymiesza wychodzi taki krem, jest pyszne polecam
spróbuję tej mikstury ;) uwielbiam kakao, a w takiej formie jeszcze nie jadlam :)
Awatar użytkownika
Kamil
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 01:14

Re: cześć :)

Post autor: Kamil »

Czas pokaże dziękuje wam za wsparcie, jak zawsze pozostaje optymistą :) Smacznego Domowniczko, można do tego dodać jeszcze pokruszoną czekoladę dla lepszego smaku, czekam na opinię jak ci smakowało haha Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: cześć :)

Post autor: gosiak76 »

moze tez sie skusze ;) ale dodam wtedy takiej czekolady co sie robi do picia na goraco ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
n83
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2010, 18:57

Re: cześć :)

Post autor: n83 »

Kamilu a jak u Ciebie wygląda sprawa z cukrem? Czy miałeś robione badania pod tym kątem: poziom cukru, krzywa cukrowa? Cukrzyca bywa również powodem chudnięcia.
Awatar użytkownika
Kamil
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 01:14

Re: cześć :)

Post autor: Kamil »

Miałem badany poziom cukru we krwi przy każdej wizycie u lekarza, zawsze miałem prawidłowy, miałem też robionych wiele badań laboratoryjnych i na tej podstawie mój lekarz wykluczył cukrzyce... Na razie to przypomina zabawę w "zgaduj zgadule", jest diagnoza, są leki dobierane, okazuje się że jest jeszcze gorzej za jakiś czas, znowu to samo, itd... Ale jestem pozytywnie nastawiony i wszystkim również tego życzę, z chorobą nie można przegrać, przegrać można tylko z samym sobą... Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: cześć :)

Post autor: gosiak76 »

Trzymaj sie dzielnie i nie poddawaj sie - czasem sa takie przypadki ze lekarze dlugo staraja sie dochodzic do tego co moze byc przyczyna vhoroby - mam nadzieje ze w Twoim przypadku podejma szybkie dzialanie gdyz to naprawde dziwne zjawisko skoro cos sie dzieje a lekarze nie potrafia tego zdiagnozowac.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: cześć :)

Post autor: domowniczka »

Kamil pisze:z chorobą nie można przegrać, przegrać można tylko z samym sobą...
podobaja mi sie Twoje slowa :) musze je zapamietac :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: cześć :)

Post autor: gosiak76 »

a jak ma sie to stwierdzenie do osob chorych na raka ??? wtedy to choroba wygrywa w niektorych przypadkach, endo ma poniekad te cechy gdyz lubi wedrowac sobie po organizmie i siac zamieszanie w roznych wewnetrznych czesciach ciala tak jak i rak po przerzutach.

wiec jak to jest z tym przegraniem - czy przegrywamy z samym soba czy z choroba??
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: cześć :)

Post autor: Ksenia »

czesc Kamil,

jak Twoje samopoczucie?? czy leki dzialaja ?? miales kolejna wizyte u lekarza i czy cos juz ustalono ??
Awatar użytkownika
Kamil
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 01:14

Re: cześć :)

Post autor: Kamil »

witajcie :)
W moich słowach chodziło mi o to że przegrywa się dopiero poddając się... Wytrwanie do końca w nadziei powrotu do zdrowia i walka z chorobą jest już zwycięstwem ponieważ wymaga wielkiej wytrwałości i charakteru... Lecz oczywiście szanuję że ktoś może uważać inaczej... Leki nie działają jak powinny ale według lekarzy to wynika z tego że organizm musi się do nich "przyzwyczaić", czuje się raz lepiej raz gorzej, bardzo zmiennie... Mój lekarz nie potrafi wytłumaczyć wszystkich objawów jakie u mnie występują w spójny logicznie sposób... Dziękuje za wsparcie i zainteresowanie, pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: cześć :)

Post autor: gosiak76 »

Kamil pisze: W moich słowach chodziło mi o to że przegrywa się dopiero poddając się... Wytrwanie do końca w nadziei powrotu do zdrowia i walka z chorobą jest już zwycięstwem ponieważ wymaga wielkiej wytrwałości i charakteru...
Dziekuje za wytlumaczenie - teraz juz wiem o co dokladnie chodzilo ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: cześć :)

Post autor: gosiak76 »

A co do Twojego leczenia - mam nadzieje ze lekarstwo okaze sie skuteczne - czesto dawki ustalane przez lekarzy sa podawane na poczatku w malych ilosciach a nastepnie zwiekszane coraz bardziej zeby organizm mogl sie przyzwyczaic do leku a pozniej normalnie funkcjonowac.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: cześć :)

Post autor: domowniczka »

Ja tak zrozumialam Kamila: walczyc do konca, nie poddawac sie :)
choc wiem, ze to trudne, zwlaszcza jak uslyszy sie wyrok Brrrr
Kamil, jak sie czujesz? tyjesz? ;) a probowales niekonwencjonalnego leczenia? przywrocenia rownowagi w organizmie?...
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: cześć :)

Post autor: patrycja89 »

Czeeść :)

Wiem, wiem to z bardzi wielkim opóźnieniem ale bardzo serdecznie witam Cie wśród Nas Kamilu :)
Od razy przepraszam, że tak późno ale miałam "mała" przerwę w udzielaniu się na forum. Ale juz jestem i nadrabiam zaległości :)
Zbombarduję Cię tymi samymi pytaniami co stopkę. Jak Ci się u nas podoba i czy odnalazłeś tu wsparcie którego szukałeś?
Czytałam Twoje posty, ale dostałeś tyle odpowiedzi na nie, że myślę iż zacznę odpowiadać dopiero na następne :) inaczej nigdy nie będę na bieżąco :D

Pozdrawiam Cię gorąco :)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: cześć :)

Post autor: patrycja89 »

aaaa P.S

miło mieć faceta w towarzystwie :)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”