Cześć

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Cześć

Post autor: domowniczka »

Cześć, jestem strażniczką domowego ogniska :-) Endometrioza męczy mnie okropnie... Męczy i męczy...
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Cześć

Post autor: Zaklinka1989 »

Witaj domowniczko :) jak samopoczucie?
Żaklina
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Cześć

Post autor: vwd »

Witam :-)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Cześć

Post autor: domowniczka »

Laparotomia...czy jest dużo straszniejsza od laparoskopi?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Cześć

Post autor: vwd »

Laparotomia to operacyjne otwarcie jamy brzusznej... To inwazyjna metoda leczenia endo; nie rozpatrywalabym jej w kategoriach straszniejsza czy mniej straszna od laparo. :-) Po prostu czasem lekarze decyduja sie na laparotomie, a czasem na lapaskopie, czesto biora pod uwage podwyzszone CA 125 (np. powyzej 500 przy normie do 35 - ciecie), ale nie zawsze! Rekonwalescencja po otwarciu jamy brzusznej jest dluzsza (tak jak po cesarce).
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Cześć

Post autor: domowniczka »

hmm
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Cześć

Post autor: patrycja89 »

nad czym tak dumasz domowniczko?
:*
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Cześć

Post autor: domowniczka »

a myślę cały czas o endo...
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Cześć

Post autor: patrycja89 »

Hej:)
Myślę, że tak częste myślenie o endo nie wiele dobrego przynosi? Tyle widzę po sobie.. Ja już jutro Was opuszczam na jakiś czas, ale jak narazie nie czuję jeszcze stresu..pewnie jak wróce wieczorem do domku i zacznę wszystko przygotowywać to dopiero poczuję panikę...
Jak się czujesz domowniczko?

buziaki
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Cześć

Post autor: domowniczka »

Dzięki, może być :-) mam odwrotny problem niż Patrycja - nikt nie kieruje mnie do szpitala, a chciałabym, żeby ktoś wreszcie zajrzał mi do środka
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Cześć

Post autor: domowniczka »

Uspokoiłam się troszkę po kilku rozmowach i obecnie nie chcę narkozy i zabiegu, próbuję farmakologicznie.. .
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Cześć

Post autor: patrycja89 »

Domowniczko, jestem juz kilkanascie dni po zabiegu. Czuje sie dobrze i teraz ciesze sie ze zostalam tak szybko skierowana do szpitala.. nie bylo dla mnie innej mozliwosci. Balam sie,, ale wierze ze teraz bedzie tylko lepiej.. Kochana, jesli masz mozliwosc leczenia farmakologicznego to mam nadzieje ze Ci pomoze i wrocisz do zdrowia:*:) Napisz co u Ciebie słychac, jak sie czujesz i jak Twoje samopoczucie. Pozdrawiam':*:)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
interadmin
Moderator
Moderator
Posty: 83
Rejestracja: niedziela, 10 maja 2009, 09:46

Re: Cześć

Post autor: interadmin »

Cześć Patrycja, czytałem Twoje posty. Ciekawy jestem jak u Ciebie samopoczucie po zabiegu i jak sobie radzisz? My tutaj z Gosiak76 porządki trochę robimy i przeczytałem Twoje posty? Jakbyś miała chwilkę to napisz kilka słów jak sytuacja się potoczyła.

Pozdrawiam

Paweł;)
Wzajemnie Sobie Pomagając
Pomagamy Sobie Samym
www.endometrioza.org
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Cześć

Post autor: gosiak76 »

Adminku - Vwd tez nadal dziala i pomaga - wiec pracujemy w 3 :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Cześć

Post autor: domowniczka »

Czesc :) jak miło Was goscic w moim watku :)
patrycja89 pisze:Kochana, jesli masz mozliwosc leczenia farmakologicznego to mam nadzieje ze Ci pomoze i wrocisz do zdrowia:*:) Napisz co u Ciebie słychac, jak sie czujesz i jak Twoje samopoczucie. Pozdrawiam':*:)
Dzięki, jest ok. Muszę brać leki, bo jak tylko zaczynam kombinować z ich odstawieniem pojawiają się problemy...
Pzdr. wszystkich! i życzę zdrówka :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Cześć

Post autor: gosiak76 »

wiec musisz pamietac zeby je brac - staraj sie informowac lekarza o tym co sie dzieje jak tylko odstawiasz leki - podejrzewam ze jak zaczyna sie plan leczenia to w sumie lekarz decyduje na poczatku jak leczyc po tym co zobaczy podczas laparoskopii i on decyduje kiedy je odstawic zeby zobaczyc jak dalej bedzie wszystko funkcjonowac.
czy tak to wlasnie jest domowniczko ???
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Cześć

Post autor: domowniczka »

pewnie lekarz ma jakies wizje :) ale ja jestem 1.niecierpliwa 2.zapominalska 3.czasem skutki uboczne leczenia sa dla mnie b.meczace niz sama choroba
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Cześć

Post autor: gosiak76 »

skutki uboczne lekow sa najgorsze - jak przypomne sobie jak zylam bez lekow jeszcze rok temu - to byly czasy kiedy moglam zrobic wszystko i nie czulam sie az tak jak teraz
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Cześć

Post autor: patrycja89 »

Droga Domowniczko,

nic tylko przełożyć przez kolano i lać:D hihi! Nie no żartuję.
Czytam sobie Twoj post: "pewnie lekarz ma jakies wizje :) ale ja jestem 1.niecierpliwa 2.zapominalska (...)"
i się usmiecham.. ale nagle dociera do mnie że dotyczy to brania leków. Jesteś pewna, że dobrze robisz, na własną rekę odstawiając leki? Wiem, ze ich branie Cię męczy i masz dość efektów ubocznych jakie wywołuje wikszość tej chemii, ale musisz byc ostrożna. Jednak lekarz posiada jakąs wiedze, no chyba, że został lekarzem za masło, ale wierzymy , że tak nie jest. Pamiętaj by przed każdą próbą odstawienie samowolnie leków poinformować lekarza, zapytać się, doradzić, powiedz mu co ci nie odpowiada, co się dzieje, jeśli stwierdzi, że możesz je odstawić to on Ci w tym pomoże, z jego pomoca odstawisz je stopniowo a nie tak radykalnie jak robisz to sama.. Mam nadzieję, że już nie bedziesz musiała się meczyć tak z tymi lekami.. i że w koncu trafisz na środek ktory zamiast zaszkodzic naprawde ci pomoze:*:*:*

Ps. Dziękuję za wiadomość :*

Pozdrawiam:*
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Cześć

Post autor: domowniczka »

jasnowidz z tej Patrycji, czy co? 1. pomyslalam o Tobie a Ty sie zjawiasz 2. dziekujesz za wiadomosc, a przeciez ja przed sekunda ja wyslalam :P Brakowalo mi na forum tych konkretow typu
patrycja89 pisze:nic tylko przełożyć przez kolano i lać
Masz racje, ze mna jest cos nie tak... moze potrzebny mi wstrzas ;)
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Cześć

Post autor: patrycja89 »

no chyba tak :)

Bardzo się cieszę, że o mnie pamiętacie :)

Domowniczko skorzystam z twojego postu jak z gołębia pocztowego :
Pawle bardzo dziękuje za wiadomość, u mnie jest ok, do drugiego zabiegu który miałam mieć w październiku nie doszło, ponoć nie było takiej potrzeby,(powinnam więć byc dobrej myśli prawda?) we wtorek odstawiłam wszystkie leki ( domowniczko tylko ze nie samowolnie). Czuję się jakby było we mnie więcej życia :)
Dlatego wróciłam tu uporawszy się ze złymi emocjami by tchnąć trochę życia w inne kobietki (i panów też) :)
mam nadzieję, że to się uda! :)

Pozdrawiam cieplutko :)
-Patrycja
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Cześć

Post autor: gosiak76 »

Pati to wspaniale wiadomosci - super ze obylo sie bez operacji i ze czujesz sie lepiej - to najwazniejsze teraz. Zawsze jest wspaniale miec Cie tu bo wiemy ze Ty rowniez potrzebujesz od nas wsparcia i jestesmy wtedy z Toba :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Cześć

Post autor: patrycja89 »

Ja też się cieszę :):)

Gosiu teraz razem musimy wstrząsnąć domowniczką :p żeby wypadły jej wszystkie dziwne pomysły (związane z lekami) z głowy! :D

Domowniczko strzeż się! :D
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
interadmin
Moderator
Moderator
Posty: 83
Rejestracja: niedziela, 10 maja 2009, 09:46

Re: Cześć

Post autor: interadmin »

Fajnie dziewczyny, że tak się wspieracie. Przy endo to konieczność. Pamiętam kiedyś robiłem takie wywiady z kobietami chorymi na endo na uniwersytecie - i z każdego wywiadu można było wyraźnie odczuć, że każda kobieta z endo potrzebuje wsparcie. W sumie to normalne bo po to też nam są inni ludzie, że w trudnych chwilach można się na nich oprzeć.

A z tymi lekami to proszę uważać. :) Pozdrawiam dla Domowniczki i Patrycji. Trzymajcie się dziewczyny.
Wzajemnie Sobie Pomagając
Pomagamy Sobie Samym
www.endometrioza.org
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Cześć

Post autor: gosiak76 »

Pati,

chetnie Ci w tym pomoge ;) Domowniczko - nie mozesz non stop zazywac lekarstw bo to szkodliwe dla organizmu - a poza tym jak zaczynasz kuracje to nie odstawiaj lekow na wlasna reke (tak jak wspominala Pati), tylko telefon do lekarza i wyjasnienie co sie dzieje ze lek nie odpowiada ;)
Dopilnujemy Cie razem z Pati :)

Buzka
Gosia :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Cześć

Post autor: karolina794 »

Hej
Pati super,że obyło sie bez operacji u ciebie,zazdroszczę :)
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Cześć

Post autor: patrycja89 »

Karolinko ja też się cieszę, że ta druga operacja nie była konieczna.. jednak chwilami mam wątpliwości.. i coś czuję, że wszystko wróci jak będzie się zbliżać moja wizyta kontrolna.
Jakoś tak dziwnie się czuję.. najpierw zapowiedzi że operacja będzie na pewno, ze jest konieczna bla bla bla a potem sie okazuje ze nagle juz nie jest potrzebna.. Zostawią Cie z takim wyrażeniem, a ty myslisz czy oby na pewno, czy lekarz sie nie myli.. bo czasami jednak lepiej zeby ta dodatkowa operacja sie odbyla...
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Cześć

Post autor: gosiak76 »

Pati,

jak pojdziesz na kontrole to prosze porozmawiaj z lekarzem co on tak naprawde uwaza o Twojej sytuacji i dowiedz sie na ile on uwaza kolejna operacje jako potrzebna - podziel sie z nim swoimi watpliwosciami - rozmawiaj z nim zeby wspolnie podejmowac decyzje ktore zadowola obie strony - nie chce zebys myslala czy bylo to sluszne ze odstapil od tej decyzji - niech poda ci powody dla ktorych to zrobil zebys o tym wiedziala.

Buziaki - jezeli masz do niego pytania to sobie zapisuj zebys nie zapomniala o niczym
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Cześć

Post autor: patrycja89 »

Na pewno go o wszystko wypytam :)
Jak tylko będę wiedzieć cokolwiek to napiszę do Was :)
Moja wizyta kontrolna odbędzie się dopiero pod koniec listopada ze względu na to iż, rozmawiałam z lekarzem i kazał mi przyjść zaraz po skończeniu @.. Po lekach zmienił mi się cały cykl i nie wiem kiedy mogę się jej spodziewać - nie lubię takich sytuacji.. Myślę jednak, że będzie ona właśnie pod koniec listopada :)

Domowniczko, gdzie Cię wcięło?
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Cześć

Post autor: gosiak76 »

Pati,
wiec bedziemy czekac na wiesci od Ciebie ;) :*

Mam nadzieje ze leki pomogly Tobie i teraz bedzie lepiej - wysylam cieple usciski :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”