Witam wszystkie kobietki

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Witam wszystkie kobietki

Post autor: Zaklinka1989 »

Cześć dziewczyny jestem tu nowa. Jeszcze nie mam endo potwierdzonej laparoskopią, ale wczoraj mój ginekolog powiedział, że najprawdopodobniej ją mam. I trochę jestem przerażona...
Żaklina
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: vwd »

Witaj :-)
postanowilam witac wszystkie nowe dziewczyny :-) To mile, gdy na Twoje dzien dobry ktos odpowie dzien dobry :-) Nie badz przerazona! Dobrze, ze tu trafilas :-)
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: Zaklinka1989 »

Masz racje to bardzo mile :) Bardzo sie ciesze ze tu trafilam bo mam w Was wsparcie. Nie jestesmy z tym tu same i wzajemnie mozemy sie wspierac. Dzięki :*
Żaklina
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: domowniczka »

:-) tez Wam mówię dzień dobry :-)
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: Zaklinka1989 »

Czesc dziewczyny z nudow, siedzac na necie, trafilam na konkurs. Podam Wam link. Glosujcie jak mozecie :) Codziennie 1 glos :) Z gory dzieki :)

www_serenada.o2.pl/konkurs/profil,1408,.html
Żaklina
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: domowniczka »

Oddałam swój głos :-) masz ich teraz 51 :-) a jakie są nagrody?
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: Zaklinka1989 »

Dziekuje domowniczko :) Jak dasz rade codziennie oddawac po jednym glosie byloby super :)

Prosze link - www_serenada.o2.pl/ poczytaj sobie :)
Żaklina
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: vwd »

Zaklinka, i co, wygralas cos? :)
Zauwazylam, ze zamiast pisac nowe posty, usuwasz stare ;-) Co sie dzieje? Co u Ciebie? Tesknimy za Toba...
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: patrycja89 »

Dołączam się do vwd :)
Żaklinka obiecała, że wkrótce wróci, ale niestety ten czas się przedłuża.
Żaklinko! Mamy nadzieję, że niedługo do nas wrócisz :*:* :)

Buziaki :)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: gosiak76 »

Zaklinko dolaczam sie do Pati i vwd - wroc do nas jak najpredzej :)

Gosia :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: Zaklinka1989 »

Czesc dziewczyny jakie to mile :) jak ja sie ciesze ze pamietacie o mnie i tesknicie. Ja tez o Was pamietam i tesknie, ale ostatnio duzo sie dzieje w moim zyciu, wlasnie jestem tu pierwszy raz od dawna i znow przez jakis czas nie bede mogla pisac, ale niedlugo wroce do Was na dobre, obiecuje :) Caluje Was mocno :*

Vwd nie wiem o czym mowisz, ale ja nic nie usuwalam, dzis pierwszy raz od dawna zagladam tutaj
Żaklina
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: gosiak76 »

Witaj Zaklinko,

mam nadzieje ze dzieje sie duzo dobrych spraw w Twoim zyciu i przez to zniknelas na moment tylko - jak to milo ze juz niedlugo do nas wrocisz - czekamy na Ciebie z niecierpliwoscia.
Jak Twoje samopoczucie?? Czy moze mialas jakies kontrole zwiazane z badaniami i dlatego nie bylas obecna?
Napisz prosze wiecej - jestesmy tu po to zeby czuc sie lepiej i bardziej rozumiane.

Gosia :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: Zaklinka1989 »

Witam Cie Gosiu i reszte kobietek

Niestety dzialo sie u mnie nie najlepiej. Ale wszystko opowiem Wam jak wroce juz tu na dobre. Teraz mam problemy ze zdrowiem nie zwiazane z endo, mianowicie cos sie dzieje z moja glowa. Kilka dni temu dostalam skierowanie do szpitala na neurologie. I tak czekam, czekam ale nie przechodzi, chyba dzis sie zglosze na ostry dyzur. Dziewczynki jak tylko u mnie sie troche uspokoi, wroce do Was i napisze wiecej. Sciskam Was wszystkie mocno :* Tesknie za Wami
Żaklina
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: patrycja89 »

Cześć Żaklinko:* Jak ja się cieszę, że znalazłaś chociaż chwilkę by się odezwać :* Dzięki temu wiemy, że wciąż o nas myslisz:* :)
będziemy czekać na Ciebie i nawet nie myśl, że zapomnimy.
Kochana, jak tylko wrócisz i "spotkamy sie" na tym forum opiszesz mi wizytę u neurologa, ja miałam już 2 wizyty wyznaczone, ale mi przepadały przez inne problemy; a dowiedziałam się, że moje bóle głowy też nie są normalne i niedługo też będę zarówno u okulisty jak i u neurologa. Lekarz podejrzewa, że będę musiała pobyć jakiś czas na oddziale neurologicznym:( Dlatego z niecierpliwością czekam na jakieś wskazówki od Ciebie :*

Pozdrawiam Was z kubełkiem wody
(żeby trochę się ochłodzić:) )
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: vwd »

Czesc Zaklinka :) :D :) :D :)
mowilam o logowaniu z 11 czerwca, ale to juz nieistotne. Powtorze to, co juz Ci pisalam: forum bez Ciebie usycha, wiec wracaj, bo jestes nam b.potrzebna. Czekamy, az sobie wszystko poukladasz i zyczymy powodzenia, no i zdrowka oczywiscie.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: gosiak76 »

Witajcie dziewczynki,

widze ze problem z bolami glowy to nieodlaczny element przy endo - ja musze Wam opisac jak dokladnie znalazlam sie u neurologa podczas pobytu w Polsce.
Zaczelam miec bole i zawroty glowy, ktore nie ustepowaly mi przez 2 tygodnie w Anglii - na poczatku myslalam ze to jest zwiazane z moimi silnymi oraz obfitymi @ oraz ze mam anemie - poszlam wiec do lekarza GP, ktory skierowal mnie na wszystkie badania krwi zwiazane z wykluczeniem anemii albo potwierdzeniem jaki to rodzaj anemii moze u mnie wystapic - czy z braku zelaza, witaminy B12 czy kwasu foliowego - jednakze wszystko wyszlo w normie a bole nadal nie ustepowaly.
Nastepnego dnia po zrobieniu testow krwi mialam juz urlop wiec pojechalam na lotnisko i polecialam do Gdanska. Bylam bardzo oslabiona i mozcno zmeczona - budzilam sie po 8 godzinach przespanej nocy z bolami glowy a po godzinie od przebudzenia sie czulam ze brakuje mi energii na cokolwiek - nawet po wyjsciu z domu 2 godziny pozniej musialam wrocic dodomu i sie polozyc - musze zaznaczyc ze bylam w Polsce ze wzgledu na wesele mojej kuzynki ale niestety wszystko sie pogmatwalo i zostalam w domu - tak to minely 3 tygodnie z moimi bolami glowy i zlym samopoczuciem.
W koncu wybralam sie do lekarza rodzinnego w Polsce i opisalam moje zle samopoczucie oraz powiedzialam jakie tabletki antykoncepcyjne biore - poczatkowo byla mowa ze to moze od tej antykoncepcji tak sie dzieje ale to bylo juz kolejne opakowanie a nie czulam sie tak - dodatkowo mialam wysoki poziom prolaktyny wiec lekarka zasugerowala mi zebym wybrala sie do ginekologa z tym problemem, a ze maz mojej lekarki jest z zawodu ginekologiem wiec zapisala mi do niego nr telefonu oraz przekazala zebym dzwonila jak najszybciej by umowic sie na wizyte na poniedzialek - wtedy moj gin do ktorego chodze i mam zaufanie byl na urlopie - wiec zdecydowalam sie ze pojde ostatecznie do niego . Po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego oraz zbadaniu i zrobieniu usg zasugerowal mi ze przy takim stanie prolaktyny ( a bylo u mnie ok. 70 ng/ml przy normie do 24 ng/ml) moge miec mikrogruczolaka (guza) przysadki mozgowej i kazal mi sie wybrac do neurologa - a jezeli gruczolak nie jest przyczyna zlego samopoczucia czyli moich bolow i zawrotow glowy, zaburzen widzenia ktore wystepowalo czasem oraz wysokiej prolaktyny to przekazal mi recepte na bromokryptyne - podkreslil jednak zebym wykupila recepte po wizycie u neurologa.
Poszlam do neurologa ze skierowaniem od lekarza rodzinnego - nie bylo numerkow ale w rejestracji przekazano ze jezeli lekarz zgodzi sie mnie przyjac to nie bedzie problemu i wydadza mi karte - wiec poszlam do lekarza zeby spytac sie czy nie bedzie dla niego problemem w przyjeciu mnie na wizyte - zgodzil sie mnie przyjac.
W gabinecie mialam rozmowe na temat mikrogruczolaka oraz dlaczego tak pozno przychodze skoro poziom prolaktyny od pol roku jest wysoki - przekazalam ze bylam w Anglii i tam dopiero teraz mialam robione badania prolaktyny - spytal sie jakie wystepuja u mnie objawy jeszcze -- opisalam jemu - przekazal mi ze w takim wypadku da mi pilne skierowanie na rezonans magnetyczny. Przedzwonilam do mamy zeby podzwonila w kilka miejsc gdzie mozna zrobic rezonans glowy jak najszybciej. Po powrocie do domu nie mialam na nic czasu - razem z mama pojechalysmy do szpitala wojewodzkiego poniewaz w rejestracji przekzano mojej mamie zeby przyjechac to oni przekaza to skierowanie do lekarza a lekarz zdecyduje co z tym dalej robic i ustali mi termin wizyty. Wszystko poszlo po mojej mysli i po kilku minutach dowiedzialam sie zebym zaczekala to bede iec zrobiony rezonans magnetyczny jeszcze tego samego dnia - bylam zaskoczona ze tak wszystko szybko poszlo - prz\ed samym badaniem mialam wbita igle w reke w celu podania kontrastu w trakcie przeprowadzanego badania - niestety igla sie wysunela w momencie jak wjezdzalam na lozku wiec musieli mi wbijac igle po raz drugi - w trakcie wstrzykiwania kontrastu czulam bol reki ale bylo to do wytrzymania - wyniki do odebrania mialy byc do odebrania po 5 dniach od badania ale przekazano ze mozna sie dowiadywac codzinnie czy wyniki sa juz. Po 2 dniach od momentu badania moje wyniki byly gotowe do odebrania - okazalo sie ze wszystko jest w normie i nic sie nie dzieje w mojej glowie - nastepnego dnia pojechalam do neurologa z opisem zdjecia - lekarz napisal list do mojej lekarki ze wyniki sa dobre i powinnam byc pod opieka lekarza ginekologa. W tym momencie wiedzialam ze zaczyna sie dla mnie leczenie bromokryptyna w celu obnzenia prolaktyny.
Bole glowy, oslabienie pojawiaja sie w momencie jak mam @ - wiec podejrzewam ze sa to moje dodatkowe symptomy zwiazane z endo.

Mam nadzieje ze troszke Wam przyblizylam moja droge diagnozowania moich bolow glowy.

Zycze duzo zdrowka - Zaklinko i Patus mam nadzieje ze po zrobieniu wszystkich mozliwych badan iotrzymacie trafna diagnoze oraz bedzie wiadomo w jaki sposob zajac sie leczeniem tej dolegliwosci.
Zycze wytrwalosci i powodzenia.

Buziaczki
Gosia :* :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: Zaklinka1989 »

Czesc dziewczyny no ja mam bardzo czeste zawroty glowy. Od kilku dni czuje sie jak pijana, caly dzien boli mnie glowa, kreci mi sie, czuje sie caly czas maksymalnie zmeczona. Kilka dni temu wybralam sie do lekarza rodzinnego. Lekarka dala mi skierowanie na ostry dyzur, bo powiedziala ze jak mi da skierowanie do neurologa to bede czekac kilka miesiecy wiec to bez sensu. Ale narazie jeszcze nie bylam. Narazie nie ide bo jesli beda mnie chcieli zostawic - ja nie bede miala takiej mozliwosci jak narazie. Ale zobaczymy jak bede czula sie jutro. Czasem jest to straszne, szczegolnie jak jestem sama w domu z dzieciaczkami. I dopiero teraz czytam Wasze posty i widze ze tez macie takie problemy. A mi nawet przez mysl nie przeszloby ze to moze byc zwiazane z endo. Choc u mnie caly czas jeszcze nie wiadomo czy mam endo, ostatnio nie mam czasu na dokladne zadbanie o swoje zdrowie. Od kilku dni czuje sie na prawde fatalnie. Zobaczymy jak to ze mna bedzie. Jak tylko cos bede wiedziala dam Wam znac. Caluje Was i sciskam :*
Żaklina
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: gosiak76 »

Czesc Zaklinko,

bedziemy czekac z niecierpliwoscia na wiesci od Ciebie - mam nadzieje ze jednak nie bedzie takiej potrzeby zebys zostawala na oddziale szpitalnym. Jedyne co ewentualnie moga przyspieszyc w tej sytuacji to wyslac na tomogroafie komputerowa glowy albo zrobic rezonans magnetyczny, ktory jest o wiele czulszym urzadzeniem przy diagnozowaniu ewentualnych nieprawidlowosci.

Zaklinko a moze zrobilas badania morfologii krwi zeby sprawdzic czy przypadkiem nie jest to anemia albo dodatkowo sprawdz sobie poziom prolaktyny w tym przypadku.

Moze zanim udasz sie do szpitala na ostry dyzur - bedziesz mogla przynajmniej wykluczyc te rzeczy.

Zycze duzo zdrowka i wytrwalosci w dalszym diagnozowaniu oraz leczeniu - domyslam sie przez co przechodzisz gdyz ja jestem w podobnej sytuacji pomimo ze znajduje sie w Anglii.

Buziaczki
Gosia :* :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: Zaklinka1989 »

Witaj Gosiu

Ostatnio morfologii nie robilam, ale prawde mowiac takie problemy mam od kilku lat ( nigdy anemii nie bylo ) , ale jakos bardziej o to nie zadbalam, zdarzalo mi sie to rzadko a jak trafilam na pogotowie bez zadnych badan powiedzieli ze to przemeczenie i stres i odeslali do domu. Ja zmeczenie tez wiazalam raczej z dziecmi. Ale kilka dni temu nagle zakrecilo mi sie w glowie i tak zostalo do dzis. To taki stan ciagly, jakbm cos wypila. Okropne. Do tego boli mnie glowa, jest mi niedobrze i ostatnio pojawily sie jeszcze zaburzenia widzenia, czasem obraz mi sie rozmazuje. Poziom prolaktyny mowisz? Pomysle. Ale jutro chyba zglosze sie na ostry dyzur. Tam zanim przyjma najpierw robia badania wiec moze zrobia mi badania krwi. Moze tez w koncu zrobia mi tomografie lub rezonans ( ide jutro bo jutro chyba dyzur neurologii ma szpital, ktory wlasnie posiada sprzez do TK i rezonansu, takze nawet osoby nie lezace tylko kierowane na takie badania robia je wlasnie w tym szpitalu). I zobaczymy. Nie sa raczej tacy chetni do przyjmowania. Chyba ze maja malo pacjentow. Wtedy trzeba podniesc statystyki :) Ale zobaczymy. Nawet jesli mnie przyjma to dobrze. Przyda mi sie to. Odpoczne porobia badania. Niech tatus troche posiedzi z dzieciaczkami w domu, bo od jutra ma urlop. Takze zobaczy co to jest sprzatac gotowac prac zajmowac sie dziecmi non stop ;) Troche odpoczynku chyba mi sie nalezy. A moze w koncu przy okazji postawia trafna diagnoze. Dziekuje za wsparcie i sciskam cieplutko :*
Żaklina
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: gosiak76 »

Witaj kochana,

mam nadzieje ze jak przyjma Cie na dyzur oddzialu neurologicznego to porobia wszystkie potrzebne badania - w tej sytuacji to nie jest sprawa ktora mozna odkladac w nieskonczonosc - ciesze sie ze podjelas decyzje pojscia do szpitala zeby zajac sie ta sprawa - czasem wlasnie takie rzeczy typu zawroty glowy oraz zaburzenia widzenia powoduja ze w koncu decydujemy sie ze nadszedl czas zeby cos zrobic z tym.
Szkoda tylko ze lekarze nie sprawdzili tego wczesniej a odsylali Cie bez badan do domu twierdzac ze to skutki stresu oraz przemeczenie.
Jezeli nawet zostaniesz w szpitalu to na pewno wypoczniesz sobie - czasem trudno mowic o wypoczynku w takim miejscu gdyz robia jakies badania, podaja leki, pobieraja krew i czasem czujemy sie bardziej zmeczone - ale sadze ze nawet polezenie w lozeczku pomoze Ci troszke :)
Dobrze ze dzieci maja z kim zostac w domku - wiec nawet nie musisz sie martwic za bardzo ta sprawa gdyz wiesz ze sa bezpieczne.

Buziaki - daj znac jak Ci przebiegla wizyta.
Bede myslec o Tobie
Gosia :* :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: Zaklinka1989 »

Robia badania to fakt ale odpoczne psychicznie troszeczke od dzieci i codziennosci. I bede miala okazje troche polezec. To wszystko jesli mnie oczywiscie przyjma. Zobaczymy jutro. Jesli dalej tak bede sie czula to pojde. I jak tylko bede miala juz mozliwosc to dam Wam znac (teraz jestem z dzieciaczkami u babci, chyba dzis wracam do domku a tam czasowo nie mam dostepu do internetu). Buziaki i dziekuje za wsparcie :*
Żaklina
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: gosiak76 »

Witaj,

mam nadzieje ze Cie przyjma i zajma sie Toba bardzo troskliwie. Co do wypoczynku psychicznego - to na pewno masz racje - czasem bardzo tego potrzebujemy zeby oderwac sie od szarej codziennosci. Mysle ze dobrze zrobisz jak pojdziesz i naprawde nie ma co zwlekac i odkladac - najwazniejsze zeby znalezc przyczyne jak najszybciej i podjac leczenie jezeli sytuacja tego wymaga - takze idz jak najszybciej gdyz zdrowie mamy jedno tylko.

Gosia :* :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: Zaklinka1989 »

Witajcie dziewczyny do szpitala pojechalam w czwartek, 8 lipca. I przyjeli mnie, takze leze sobie. Wczoraj rano na wizycie byl ordynator. Na probe wlaczyl mi kroplowke Mannitol i cos jeszcze. Pobierali tez mi krew. I dodali jakies tabletki rozne a dzis rano krew znow pobrali wiec mysle ze moze cos z tej krwi mi wyszlo. Ale to sie dowiem a przynajmniej sprobuje dowiedziec jak dzis bedzie wizyta bo pielegniarki nie chca mowic. Takze leze sobie w szpitalu, lekarz powiedzial ze tak predko nie wyjde. Bede dawac znac na biezaco bo mam tu laptopa :) Sciskam Was wszystkie mocno :*
Żaklina
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: gosiak76 »

Witaj kochana :)

ciesze sie ze jestes w dobrych rekach i ze opiekuje sie Toba bardzo dobrze - najwazniejsze zebys w koncu poznala co jest przyczyna Twoich dolegliwosci.
Nie zawsze pielegniarki wiedza co jest dolegliwoscia pacjenta - tylko musza monitirowac stan i ewentualnie informowac lekarza jak wyglada sytuacja pacjenta. Glowna ich rola to opieka nad pacjentem.
Mysle ze najlepszym zrodlem informacji jest sam lekarz - jak cos to pytaj lekarzy o wyniki - bedziesz wtedy znala swoja sytuacje oraz dalsze etapy postepowania.
Odpoczywaj sobie wiec - mam nadzieje ze niedlugo beda wiedziec co jest nie tak i beda mogli leczyc Cie we wlasciwy sposob.

Buziaczki i wracaj do nas szybciutko :)
Gosia :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: Zaklinka1989 »

Nie zawsze wiedza owszem ale chyba wiedza jakie tabletki mi daja prawda? Jak wczoraj zapytalam pielegniarki ktora roznosila leki, co to jest ona na to "tabletka biala okragla" . I tyle. Potem dostalam jeszcze inna ale juz nie pytalam. Teraz przed chwila roznosily znow i pani ktora lezy ze mna na sali zapytala i dostala odpowiedz a ja pytam a pielegniarka "po wygladzie tabletki chyba to samo, ale nie wiem" . No rece opadaja. Niech nie robi ze mnie idiotki przeciez musi wiedziec co mi daje, pacjenci maja w karcie to pielegniarki odpowiednie leki daja. Ale trudno. Dzis wizyty lekarskiej nie bylo, nie wiem jak bedzie jutro w kazdym badz razie w poniedzialek zacznie sie obchod wszystkich lekarzy, w tym ordynatora wiec wtedy zapytam. Ciekawe czy zrobia mi tomografie. Rezonansu pewnie nie bo jakies pol godzinki temu bylam z jedna pania z sali i takim panem na dole zapalic. Ten pan mowi ze mieli mu zrobic rezonans kregoslupa ale ordynator sie nie zgodzil bo to za drogie badanie. I tak to tu jest. Tomografie raczej robia ale co do rezonansu nie sa chetni. No zobaczymy jak to ze mna bedzie. A co u Was kobietki?
Żaklina
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: gosiak76 »

Witaj Zaklinko,

no troche to dziwne ze nie chca powiedziec - postaw sie i powiedz ze jak nie odpowie to nie wezmiesz tej tabletki :) moze w koncu pojdzie po rozum do glowy i odpowie normalnie - eeeh czasem az szkoda slow. Skoro innej pani odpowiedzialy to mysle ze masz takie samo prawo wiedziec - postaraj sie jakos wplynac na pielegniarki - w koncu nie ma tej samej naokraglo 24 godziny przez 7 dni w tygodniu - na pewno sie zmieniaja i moze ktoras laskawie odpowie.
A co do rezonanasu i tomografii - tomografia tez wykaze zmiany jezeli sa takowe - ja nie mialam przeprowadzonej tomografii - mialam tylko rezonans magnetyczny ale jedna kobietka miala tomografie i miala zmiany przy przysadce wiec skierowano ja na rezonans magnetyczny dopiero wtedy.

Co do mnie to 5 sierpnia bede miala wizyte w szpitalu w Anglii i to az z dwoma lekarzami specjalistami jednoczesnie - ginekologiem i endokrynologiem - nie wiem jeszcze czego mam sie spodziewac po takiej wizycie ale czuje ze bede miec wiecej testow i badan skoro po rozmowie z lekarzem endokrynologiem dostalam list z data wizyty w innym szpitalu zeby widziec az dwoch lekarzy naraz.
Po wizycie u endokrynologa nic nie zostalo wyjasnione wiec nie znam nawet powodu skierowania mnie do innego szpitala na taka kombinowana wizyte - jak czytalam co moze mnie czekac to az skora staje deba bo nigdy w zyciu nie slyszalam o takich testach ani badaniach jakie moga byc przeprowadzone gdy idzie sie do kliniki ginekologiczno-endokrynologicznej - a wlasciwie to bede w klinice ginekologicznej a wizyta bedzie przeprowadzona z tymi dwoma lekarzami w tejze klinice.
Troszke mnie to przeraza ale moze dostane jakies odpowiedzi.

Poza tym moje bole przybieraja na sile ponownie gdyz zbliza sie @ - czuje sie wtedy fatalnie i zaczynam miec nudnosci z powodu tych bolow - z miesiaca na miesiac jest niezbyt dobrze.
W kazdym badz razie bede dzwonila do lekarza okolo 15 lipca to nie dam jemu spokoju poki mi nie odpowie na kilka moich pytan a juz mam ich 11 :)

Zycze spokojnej nocki - i wez jakos podejdz pielegniarki to w koncu powiedza co jest i bedziesz moze spokojniejsza bo na razie bierzesz leki a tak naprawde nie wiesz dlaczego Ci je daja.

Gosia :* :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: Zaklinka1989 »

Witaj Gosiu

Na pewno dostaniesz jakies odpowiedzi juz po takiej wizycie. Zycze Ci zdrowka i wytrwalosci :*

A co do mnie, juz wiem ze dostaje tabletki miedzy innymi na rozszerzenie naczyn krwionosnych w mozgu. Ale wszystkiego dokladnie dowiem sie jutro na wizycie, mam taka nadzieje, wypytam lekarza :)

A co do moich miesiaczek tez z miesiaca na miesiac jest coraz gorzej. Ale musimy sie jakos trzymac. Buziaczki i mocne usciski :*
Żaklina
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: gosiak76 »

Witaj Zaklinko,

ciesze sie ze zdobylas jakies informacje odnosnie stosowania tabletek. Mam nadzieje ze te leki pomoga Ci duzo i bedziesz sie czuc juz lepiej wkrotce. Wspaniale ze masz dobra opieke i lekarze staraja sie uczynic wszystko aby poprawic Twoj stan zdrowia.

Bedziemy musialy wytrwac - nie ma innego wyjscia jak na razie - i tak jestesmy silne bo stawiamy czola roznym podejrzeniom i chorobom, ktore dodatkowo pojawiaja sie w naszych sytuacjach.

Mam nadzieje ze dostane jakkies odpowiedzi - najbardziej jednak czekam na wizyte w Polsce u mojego ginekologa, ktory porobi jeszcze badania oraz usg - wiec moze cos sie wyjasni jeszcze.

Sle uscicki gorace i buziaki
Gosia :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: Zaklinka1989 »

Czesc Gosiu

Dobrze, tylko mam nadzieje ze zrobia chociaz tomografie, chcialabym poznac diagnoze (o ile TK bedzie mogla ja pokazac) a nie tylko byc faszerowana lekami. No ale moze jednak cos tam podejrzewaja skoro daja tyle lekow. Moze przy badaniu neurologa cos im sie tam nie spodobalo. Nie wiem. Zobaczymy.

To trzymam za Ciebie kciuki i mam nadzieje ze sie wyjasni cos jeszcze u Ciebie. Przytulam Cie :*
Żaklina
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam wszystkie kobietki

Post autor: gosiak76 »

Witaj Zaklinko :)

Mam rowniez nadzieje ze zrobia tomografie komputerowa - na pewno wyjasni Twoja sytuacje o wiele lepiej - mozliwe tez ze dostajesz leki gdyz badanie neurologiczne cos wykazalo i chca zobaczyc jak to bedzie wygladac po podaniu lekarstw. Zawsze zaczynaja od tej najmniej kosztownej linii czyli od podania lekow a pozniej jak sytuacja sie nie zmienia to podejmuja kolejne kroki - typu monitorowanie sytuacji poprzez roznego rodzaju przeswietlenia az po zabiegi lub operacje.
Mam nadzieje ze wiecej rzeczy dowiesz sie od lekarza podczas obchodu - bedziesz wiedziala konkretniej jakie badania oraz testy sa jeszcze przed Toba - zycze wytrwalosci wiec i dobrych wynikow.

Bole sa coraz bardziej okropne u mnie - wzielam pyralgine ale jakos nie widac skutkow oddzialywania na zminimalizowanie bolu- nie moge nawet siedziec a bol przenika az do dolnej partii plecow - najlepsza pozycja to pozycja lezaca dla mnie w tej chwili.
Zastanawiam sie czemu odczuwam bole pomimo ze biore pigulki antykoncepcyjne - zobacze jak bedzie na mnie oddzialywal schemat brania ich przez 3 miesiace pod rzad i dopiero zrobienie przerwy po trzech opakowaniach - na razie skonczylam 4 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych a jutro zaczynam kolejne piate - moze to rzeczywiscie zlagoddzi moje dolegliwosci zwiazane z endometrioza.

Myslami jestem z Toba i mam nadzieje ze wkrotce wszystko sie wyjasni w Twojej sytuacji - sciskam goraco i rowniez przytulam Cie :)
Buziaczki :* :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”