Witam

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Anna11
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 grudnia 2015, 13:37

Witam

Post autor: Anna11 »

Hej. Mam podejrzenie endometriozy. Torbiel endometrialna na jajniku 3x3,5cm. Leczenie hormonami. Chciałabym dowiedzieć się czy tabl pomogą? Jaka torbiel powinno się operować? Proszę o odpowiedź
olla27
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: środa, 23 lipca 2014, 16:26

Re: Witam

Post autor: olla27 »

Witaj Aniu ja tez mialam podejrzenie endometriozy i wlasnie po laparoskopii wiedzialam juz na 100% gdy wycieli mi torbiel dostalam visanne. W moim przypadku to pomoglo :) a napisz co proponuje Ci lekarz.
Anna11
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 grudnia 2015, 13:37

Re: Witam

Post autor: Anna11 »

Witaj Olu:-) bardzo dziękuję że odpisałaś :-) mi lekarz powiedział żebym brała Elin 3 opakowania bez przerwy 7dniowej. Za tydzień mam wizytę, dlatego chciałam się dowiedzieć czy po tabl antykoncepcyjnych zmniejsza się torbiel. I czy laparoskopia jest konieczna. Moja siostra ma potwierdzona endometrioze oraz moja mama miała dlatego większe prawdopodobieństwo że ja mam również i dodatkowo objawy np silny ból podczas miesiaczki.
balbinka1
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 10 października 2015, 03:39

Re: Witam

Post autor: balbinka1 »

Witaj Anno.Wszystko raczej wskazuje na ta chorobe a tabletki powinny zmniejszyc torbiej jak sa tylko dobrze dobrane.
Bedzie dobrze. :)
Anna11
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 grudnia 2015, 13:37

Re: Witam

Post autor: Anna11 »

Hej balbinka1. Dziękuję :-) mnie ciągle boli ten jajnik na którym jest torbiel ale nie tak mocno jak na początku teraz prawie w ogóle nie biore leków przeciwbólowych. W takim razie jestem spokojna i czekam na wizyte u lekarza.
balbinka1
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 10 października 2015, 03:39

Re: Witam

Post autor: balbinka1 »

Anno tez mam zdiagnozowana torbiel na jajniku , ktora urosla jakies 2 miesiace od operacji,jajnik tez mi daje w kosc czasami.
Widzisz jakie to niesprawiedliwe, i tez czekam na dobre rezultaty.
Pozdrawiam :)
Anna11
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 grudnia 2015, 13:37

Re: Witam

Post autor: Anna11 »

O kurcze.. Tak szybko? :-( czytalam że niektórym po operacji się uspokaja a innym nawraca. Będzie dobrze :-) musi być :-) trzymaj się kobietko :-) :-* napisz jak będziesz wiedziała czy się poprawia twój stan zdrowia :-) będę zaglądać na forum :-)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam

Post autor: vwd »

Witaj Anna 11 na forum :)
z leczeniem jest roznie...
dlatego tu niektore z nas zapuscily korzenie i ciagle podejmuja kolejne kroki... by pokonac endo
Zycze Ci powodzenia!
oby Twoje leczenie trwalo krotko i dalo super efekty!
Anna11
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 grudnia 2015, 13:37

Re: Witam

Post autor: Anna11 »

Witaj vwd. Dziękuję za miłe słowa i wsparcie :-) ja również życzę wam endo kobietki żeby w końcu udało się zwalczyć ta chorobę. Bardzo się ciesze ze trafiłam na to forum i na tak sympatyczne osoby :-) dziękuję wam jeszcze raz :-) za parę dni mam wizytę u lekarza więc dowiem się czy tabl pomogły na moją torbiel. A w razie laparoskopi.. Nie martwię się :-) przynajmniej będę wiedziała na czym stoję. Trzymajcie się cieplutko :-*
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam

Post autor: gosiak76 »

Witaj Aniu :)
Mam nadzieje ze kolejna wizyta przyniesie dobre rezultaty a tabletki wycisza endo oraz zmiejsza torbiek ktora silnie dokucza.
Bede zagladac i sprawdzac jak wyglada sytuacja u Ciebie. Powodzenia i sie nie poddawaj - buziaki. Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
DarkAngel
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 21 kwietnia 2015, 17:19

Re: Witam

Post autor: DarkAngel »

Hej,

oby pomogły Ci tabletki, to zależy głównie od lekarza, który poprowadzi twoje leczenie.
u mnie torbiel była duża oraz lekarz mi mówiła, że endometrialną muszę usunąć, ale jak pokazuje endometrioza co przypadek- to inny.
Bądź dobrej myśli i nie przejmuj się za wczasu, wierz w to że będzie dobrze i przyciągaj do siebie tylko pozytywne zdarzenia.
"wczoraj jest historią... jutro tajemnicą... dziś jest darem..."
Drobi
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 17:56

Re: Witam

Post autor: Drobi »

Cześć Anna:)
I co wykazała wizyta? Czy torbiel się zmniejszyła?
Ja początkowo brałam Luteinę, by torbiel się wchłonęła, ale nie pomogło i zamiast kolejnego miesiąca tabletek wybrałam laparoskopię, by pozbyć się draństwa skutecznie. Okazało się, że poza torbielą do usunięcia były jeszcze zrosty z jelitami i torbiel okołojajowodowa. Co osoba to inna historia... :)
Życzę Zdrówka!
odezwij się i daj znać jak się czujesz.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam

Post autor: vwd »

Anna11 pisze:Witaj vwd. Dziękuję za miłe słowa i wsparcie
Hej! znow mam dla Ciebie mile slowa: Wesolych Swiat!!!! :) Zdrowka i wszystkiego najlepszego! :)
Anna11
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 grudnia 2015, 13:37

Re: Witam

Post autor: Anna11 »

Hej dziewczyny :-) wizyta u lekarza - torbiel zmniejszyła się o pół centymetra :-) następne opakowanie tabl anty z przerwą 7dniowa. Miesiączka o dziwo nie jest bardzo bolesna :-) głównie czuje ból po prawej stronie (torbiel) ale jest lepiej niż ostatnio :-) wiec jest poprawa :-)
Vwd - dziękuję :-* ja Tobie życzę Wesołych oraz spokojnych świąt :-) :-*
Lancia
Udzielający się
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 19 lipca 2015, 17:00

Re: Witam

Post autor: Lancia »

Witaj Aniu
Laparoskopia jest konieczna jak torbiel jest duża, wtedy trzeba usunąć torbiel żeby nie zniszczyła jajnika. Ale jak jest mała to się tylko obserwuje. Najważniejsze że torbiel maleje, może jest jednak inna a nie czekoladowa i się całkiem wchłonie, czego Ci bardzo życzę. Trzymam kciuki za Twoje zdrówko.
Anna11
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 grudnia 2015, 13:37

Re: Witam

Post autor: Anna11 »

Hej dziewczyny. Lekarz mi powiedział że czasem podczas endo jest podwyższony marker Ca125, sama również o tym czytalam. Zrobiłam jest w normie :-)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam

Post autor: vwd »

a jak sie czujesz?
Anna11
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 grudnia 2015, 13:37

Re: Witam

Post autor: Anna11 »

Witaj vwd. Dziękuję że pytasz. Czuję się w miarę dobrze czasem odczuwam ból takie klucie po prawej stronie. Przy tabletkach anty moja miesiączka jest mniej bolesna. Byłam u lekarza i odebrałam wynik cytologi jest bardzo dobry bo 1 :-) bardzo mnie to cieszy:-) moja torbiel nie zmniejszyła się a co ważniejsze nie zwiększyła się od ostatniej wizyty. Kolejna za kilka miesięcy i czekamy z nadzieją że całkiem się wchłonie :-) miałam problem z napisaniem posta wcześniej pisalo że jestem na czarnej liście.. Ale już jest ok więc piszę :-) Pozdrawiam :-)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam

Post autor: domowniczka »

Dzien dobry,
widze, ze jestes aktywna, wiec chce sie przywitac.
Jestem domowniczka i ostatnio dawno mnie nie bylo, wiec szukam nowych znajomych, bo starych nie widze.
Pozdrawiam i zycze powodzenia z walce z endo.
Anna11
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 grudnia 2015, 13:37

Re: Witam

Post autor: Anna11 »

Witaj. Bardzo mi miło. Dziękuję za wsparcie i również pozdrawiam :-)
madzia2991
Udzielający się
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2015, 16:57

Re: Witam

Post autor: madzia2991 »

Anna dołączysz do zabawy na forum? Wystarczy, że odpowiesz na pytanie: Co Cię najbardziej denerwuje? A później wywołasz do odpowiedzi trzy kolejne osoby. Pozdrawiam :)
Anna11
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 grudnia 2015, 13:37

Re: Witam

Post autor: Anna11 »

Oczywiście dołączę. Co mnie najbardziej denerwuje.. brak szacunku, chamstwo, bezsilność , przemądrzali ludzie, gdy ktoś się spóźnia. A teraz co mnie uszczęśliwia.. moja najwspanialsza córeczka zwłaszcza jej uśmiech :) oraz mój najcudowniejszy mąż :) !
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam

Post autor: vwd »

Anna11 pisze:Witaj vwd. Dziękuję że pytasz. Czuję się w miarę dobrze czasem odczuwam ból takie klucie po prawej stronie. Przy tabletkach anty moja miesiączka jest mniej bolesna. Byłam u lekarza i odebrałam wynik cytologi jest bardzo dobry bo 1
i bardzo dobrze! Anna11 super uzupelnilas swoja wypowiedz
Anna11 pisze:A teraz co mnie uszczęśliwia.. moja najwspanialsza córeczka zwłaszcza jej uśmiech oraz mój najcudowniejszy mąż !
Ciekawe co na to domowniczka
Anna11
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 grudnia 2015, 13:37

Re: Witam

Post autor: Anna11 »

Dlaczego? :-) :-P może nie będzie zła :-) ja jestem pozytywnie nastawiona do życia i myślę że lepiej kierować się pozytywnymi emocjami dlatego dopisalam coś od siebie :-) bardzo ważne jest wsparcie bliskich w różnych sytuacjach. Ja jestem wrażliwa osoba i przezywam czasem za bardzo a gdy jest ktoś bliski obok jest łatwiej. Cieszę się że trafiłam na to forum :-) dziewczyny jesteście super ja nie mam jeszcze potwierdzonej endo a wy mnie wspieracie, pocieszacie a czytając wasze historie wiem że przeszlyscie sporo... Sama nie wiem jak moja sytuacja się dalej rozwinie więc cieszę się tym co jest i co mam. Dziękuję! Pozdrawiam i całuję :-*
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam

Post autor: domowniczka »

Dzieki, ze wlaczylas sie w nasz lancuszek 8) :lol: :P Dla porzadku dodam, ze typowalas: marte77777125, madzix i DarkAngel
Anna11 pisze:A teraz co mnie uszczęśliwia..
vwd pisze:Ciekawe co na to domowniczka
b.mi sie podoba!!! to bedzie kolejny lancuszek, kt. wspolnie rozkrecimy! hahaha Mnie uszczesliwia: spotkanie z przyjaciolmi, odwiedziny w domu rodzinnym, spacer po lesie/parku, odpoczynek w sloncu... oj, sie rozmarzylam
Anna11
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 grudnia 2015, 13:37

Re: Witam

Post autor: Anna11 »

Witajcie :-) dawno mnie tu nie było. U mnie lepiej.. Torbiel zmniejsza się.. Dostałam nowe hormony które zaczynam w tym tygodniu. Jest to 91 tabletek i miesiączkę będę miała za 3 miesiące.. Oczywiście podczas miesiaczek nie jestem w stanie normalnie funkcjonować bez leków przeciwbolowych :-( a czasu ciągle nie mam, ponieważ zaczęłam pracę i troche zabiegana jestem :-) pozdrawiam :-* :-*
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Witam

Post autor: patrycja89 »

Witaj Aniu :)
Do tej pory nie miałam okazji Cię przywitać, więc witam Cię teraz .. :) i dołaczam się oczywiście do innych forumowiczek życzac Ci dużo zdrowia, siły, cierpliwości i jak najmniej stresu i bólu.
Jak wiesz sytuacja każdej z nas jest indywidualna, najważniejsze żebyś miała dobrego lekarza, który Cię dobrze poprowadzi przez to ustojstwo i wsparcie w kimś najbliższym, a jak wynika z wcześniejszym postów odnajdujesz to na pewno u swojej córeczki i męża :)
Ja miałam laparoskopię, ale mój guz miał 11 cm średnicy, nie było wyjścia - jestem 6 lat po operacji i póki co nawrotu nie ma, a ja jestem szczęśliwa mama bliźniat, których miało nie być. :) Piszę, to bo chcę żebyś wiedziała, że gdy czasem Cię boli, gdy znowu musisz sięgnać po lek przeciwbólowy, gdy masz już dość, o trzeba pomyśleć o tym, że kiedyś wszystko się odwróci w dobra stronę. :)

Przesyłam Ci mnóstwo pozytywnej energii :)
Pozdrawiam

p.s. dziewczyny znowu się rozpisałam.. jak to ja.. :lol:
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam

Post autor: domowniczka »

patrycja89 pisze:dziewczyny znowu się rozpisałam.. jak to ja..
szkoda, ze tylko w jednym miejscu :lol:
A przy okazji,
Czesc Aniu! Jak sie masz?
Anna11
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 grudnia 2015, 13:37

Re: Witam

Post autor: Anna11 »

Patrzycja89 baardzo ci dziękuję i bardzo się cieszę że u ciebie już lepiej oraz gratuluję bliźniaków :-) :-* biorę leki seasonique od tygodnia i narazie jest dobrze:-) bez bólu :-) być może torbiel zniknie i juz nie wróci :-) jestem dobrej myśli :-)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam

Post autor: domowniczka »

Anna11 pisze:być może torbiel zniknie i juz nie wróci jestem dobrej myśli
i tego sie bedziemy trzymac! :) Ale czujesz sie dobrze?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”