początkująca endo kobietka :)

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
nati90
Udzielający się
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 24 lutego 2015, 14:01

początkująca endo kobietka :)

Post autor: nati90 »

hej dziewczyny, niedawno dowiedziałam się że mam endometrioza od 8 miesięcy starałam się z mężem o dziecko ale nic z tego nie wychodziło:( wybrałam się do ginekologa i pomyślałem ze powiem mu przy okazji o bolesnych miesiączka które towarzyszyły mi od pewnego czasu... dodam że nie co miesiąc.. i czego się dowiaduje ze mam endnomentrioze która w moim przypadku wygląd tak : torbiel czekoladowa około 4,5 cm, tylozgiecie, zrosty i płyn w zatoce Douglasa oraz ,, jajniki za macica w lacznosci z nia,, co kolwiek to znaczy, Trzon macicy o ograniczonej ruchomości. ... ma któraś z was podobny opis usg? Jestem przerażona bo nie miałam pojęcia, mislam objawy ale nie aż tak silne i w sumie myślałam że okres musi boleć... a seks w sumie też czasami. Sama to sobie jakoś tłumaczyłam
nati90
Udzielający się
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 24 lutego 2015, 14:01

Re: początkująca endo kobietka :)

Post autor: nati90 »

nikt nic nie napiszę?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: początkująca endo kobietka :)

Post autor: vwd »

Witam, witam na forum :)
dopiero teraz, ale jestem strasznie zapracowana (i na hobby malo czasu ;) choroba tez zabiera sporo czasu i na pisanie o niej juz nie bardzo jest kiedy
ale pozdr. Cie mocno
olla27
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: środa, 23 lipca 2014, 16:26

Re: początkująca endo kobietka :)

Post autor: olla27 »

Witam Cie i ja, jak się dzisiaj czujesz?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: początkująca endo kobietka :)

Post autor: gosiak76 »

Witaj nati. Jak sie czujesz? Co lekarz sadzi na ten temat i jakie jest dalsze postepowanie? Pozdrowienia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
nati90
Udzielający się
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 24 lutego 2015, 14:01

Re: początkująca endo kobietka :)

Post autor: nati90 »

Czekam na laparoskopie, mam nadzieję że zrobią mi ją jak najszybciej bo ostatnia @ była koszmarem. Tydzień wyjęty z życia, gdyby nie tabletki przeciwbólowe to pewnie nie dała bym rady chodzić do pracy. Ale tego pewnie nie musze Wam tłumaczyć. .. mam wrażenie ze z miesiąca na miesiąc jest gorzej...
nati90
Udzielający się
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 24 lutego 2015, 14:01

Re: początkująca endo kobietka :)

Post autor: nati90 »

lekarz jeszcze podejrzewa u mnie endometrioze na jelitach, co wiąże się z usunięciem części jelita i dłuższego leczenia... ale mam nadzieje ze się myli.
olla27
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: środa, 23 lipca 2014, 16:26

Re: początkująca endo kobietka :)

Post autor: olla27 »

Witaj nati czyli nie ustalili Ci daty laparoskopii? na pewno poczujesz się po niej lepiej, bądz dobrej myśli zamartwianie się nic nie da, 3maj się dzielnie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: początkująca endo kobietka :)

Post autor: gosiak76 »

Czy lekarz sugerowal przeprowadzenie zabiegu wraz z chirurgiem ogolnym. Mam nadzieje ze otrzymasz wkrotce termin zabiegu a wtedy bedzie juz z gorki bez bolu. Pozdrawiam
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
nati90
Udzielający się
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 24 lutego 2015, 14:01

Re: początkująca endo kobietka :)

Post autor: nati90 »

Również mam taką nadzieję, nie wspominal nic o chirurg u. Powiedział tylko, ze w razie komplikacji będzie on potrzebny... Z tego co zrozumiałam są wstanie sami usunąć endometrioze z jelit i jeśli wszystko będzie dobrze chirurg nie jest potrzebny. Pozdrawiam
nati90
Udzielający się
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 24 lutego 2015, 14:01

Re: początkująca endo kobietka :)

Post autor: nati90 »

Terminu laparoskopii jeszcze nie mam :( niby jestem zakwalifikowana w trybie pilnym a czekam już ponad miesiąc...
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: początkująca endo kobietka :)

Post autor: vwd »

doczekalas sie wreszcie?
jestes po??? i jak sie czujesz?
nati90
Udzielający się
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 24 lutego 2015, 14:01

Re: początkująca endo kobietka :)

Post autor: nati90 »

Hej tak miałam laparoskopie 21 maja. Okazało się ze jest endometrioza 4 stopnia która sporo namieszała... lekarze stwierdzili ze nie spodziewali się ze będzie aż tak źle...
Laparo trwała prawie 5 h , mialam tzw całujące się jajniki zrośnięte z macica a w ich miejscumiejscu dwa torbiele, pomiędzy którymi było zaplatane jelito... Ogniska i zrosty rrozsianrozsiane dosłownie wszedzie, również na wyrostku ktory usunieto.... moje szanse na zajscie w ciaze się zwiększyły z 1% do jakiś 70% wiec jestem dobrej myśli. Na szczęście obyło się również bez stomii której się strasznie obawiałam. A teraz w środę jadę na kontrolę i mam nadzieje ze szybciutko zostane mamą :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: początkująca endo kobietka :)

Post autor: vwd »

nati90 pisze:A teraz w środę jadę na kontrolę i mam nadzieje ze szybciutko zostane mamą
tego Ci zycze! super, ze jestes juz po operacji i tak dokladnie sie Toba zajeto - trafilas na dobrych lekarzy. A jakie wnioski po przedwczorajszej kontroli?
nati90
Udzielający się
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 24 lutego 2015, 14:01

Re: początkująca endo kobietka :)

Post autor: nati90 »

Wszystko jest ok. Mamy brać sie za robotę :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: początkująca endo kobietka :)

Post autor: vwd »

To do roboty :)
Powodzenia!
nati90
Udzielający się
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 24 lutego 2015, 14:01

Re: początkująca endo kobietka :)

Post autor: nati90 »

Dziewczynki chciałam się pochwalić ze udało nam się ;) jestem w 7 tygodniu ciąży i juz widziałam bijące serducho :)
balbinka1
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 10 października 2015, 03:39

Re: początkująca endo kobietka :)

Post autor: balbinka1 »

Gratuluje Nati i ciesze sie razem z Wami. :P
Teraz szczegolnie dbaj o Siebie i dzidziusia.
Pozdrawiam :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: początkująca endo kobietka :)

Post autor: vwd »

super! brawo :)
olla27
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: środa, 23 lipca 2014, 16:26

Re: początkująca endo kobietka :)

Post autor: olla27 »

Gratulacje :) dbaj o siebie i malenstwo.
Awatar użytkownika
DarkAngel
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 21 kwietnia 2015, 17:19

Re: początkująca endo kobietka :)

Post autor: DarkAngel »

Hej Nati,

okropna historia, ale całe szczęście z pięknym zakończeniem :)
4 stopień endo i po jednej laparoskopii wszystko jest dobrze, czy na usg nie było widać do tej pory jak położone były jajniki? jakie robiłaś badania przed operacją?
gdzie byłaś operowana?

Pozdrawiam serdecznie
DarkAngel
"wczoraj jest historią... jutro tajemnicą... dziś jest darem..."
nati90
Udzielający się
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 24 lutego 2015, 14:01

Re: początkująca endo kobietka :)

Post autor: nati90 »

Ww
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 14 grudnia 2015, 22:29 przez nati90, łącznie zmieniany 1 raz.
nati90
Udzielający się
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 24 lutego 2015, 14:01

Re: początkująca endo kobietka :)

Post autor: nati90 »

Bardzo dziękuję ;) a jeśli chodzi o usg przed operacja to było widać ze jest coś nie tak rowniez z jajnikami ale idąc na operację nikt się nie spodziewał ze będzie to 4 stopień endo ale lekarz powiedzial ze wszystko wyjdzie podczas laparoskopii. Byłam operowana w szpitalu św. Zofii w Warszawie.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 14 grudnia 2015, 22:28 przez nati90, łącznie zmieniany 1 raz.
nati90
Udzielający się
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 24 lutego 2015, 14:01

Re: początkująca endo kobietka :)

Post autor: nati90 »

A jeśli chodzi o badania przed laparoskopia to nic specjalnego badania krwi, usg...
balbinka1
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 10 października 2015, 03:39

Re: początkująca endo kobietka :)

Post autor: balbinka1 »

Nati90 a kto Cie operowal?
nati90
Udzielający się
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 24 lutego 2015, 14:01

Re: początkująca endo kobietka :)

Post autor: nati90 »

Dr Paweł Siekierski
Drobi
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 17:56

Re: początkująca endo kobietka :)

Post autor: Drobi »

Hej Nati!
I juz 9 tc:) jak się czujesz? Mam nadzieję, że nie męczą Cię nudności:) Jak często Chodzisz na wizyty? Mnie pan doktor życzy sobie widzieć co dwa tygodnie. Zaczęłam teraz 21 tc, płci jeszcze nie znam, ale Maluszek rozwija się prawidłowo :)
Ja starałam się prawie dwa lata zanim dowiedziałam się o endometriozie. Nie podano w wypisie stopnia, ale tez miałam zrosty-z jelitami. 4 cykl po operacji, po podaniu CLO okazał się szczęśliwy!
Gratuluję i życzę spokojnej ciąży. Pisz jak się czujesz i co tam u Maluszka słychać ;)
nati90
Udzielający się
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 24 lutego 2015, 14:01

Re: początkująca endo kobietka :)

Post autor: nati90 »

Hej czuje się wyjątkowo dobrze trochę bardziej zmęczona i częściej biegam do łazienki ;) ja mam wizytę teraz w sobotę i mam nadzieje ze będzie wszystko ok... bo strasznie się boje a kiedy następna to zobaczymy jeszcze nie wiem jak często będę chodzić... biorę duphaston 3 razy dziennie i chyba nic więcej narazić nie mogę powiedzieć o moim maleństwo po sobocie będę wiedziała czy wszystko ok
nati90
Udzielający się
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 24 lutego 2015, 14:01

Re: początkująca endo kobietka :)

Post autor: nati90 »

Super ze nam się udało ;) fajnie ze u Was wszystko dobrze i ze maleństwo żółwia się prawidłowo mam nadzieje ze y mnie też tak będzie
nati90
Udzielający się
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 24 lutego 2015, 14:01

Re: początkująca endo kobietka :)

Post autor: nati90 »

Ah ten słownik *rozwija
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”