Czy to endometrioza?

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
SYLWIA30
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 28 grudnia 2014, 13:39

Czy to endometrioza?

Post autor: SYLWIA30 »

Witam,

Zdecydowałam się tutaj napisać, bo naprawdę już nie wiem gdzie mam szukać pomocy. Czy moje objawy mogą świadczyć o endometriozie? Wszystko zaczęło się ponad rok temu. Zaczęłam odczuwać dziwne bóle po prawej stronie brzucha, (muszę tutaj zaznaczyć, że 29 lat temu przeszłam jako niemowlę- operację na skręt jelit, która się udała, bo żyję, ale niestety szycie jest tak paskudne, że każdy lekarz u którego się nie zjawię stwierdza zrosty pooperacyjne w okolicach jelit, na jelitach). Mój gastroenterolog wysyłał mnie na kolonoskopie, gastroskopie (refluks przełyku) i zrobił usg jamy brzusznej- wszystko wyszło dobrze. Lekarz stwierdził,że w takim razie bóle brzucha są skutkiem zrostów po operacji.
Byłam także u ginekologa- miałam usg dopochwowe- wszystko dobrze- poza tym, że ostatnio miałam zapalenie przydatków, ale po lewej stronie, a bóle brzucha są po prawej stronie. Niepokoją mnie bóle brzucha, gdyż zauważyłam, że pojawiają się one i nasilają zaraz po menstruacji dzień, może dwa po. Ostatnio trwały dwa tyg.- lekarz gastroenterolog przepisał mi antybiotyk dojelitowy +metaspasmyl-bóle po kilku dniach ustąpiły, jednak niestety po kolejnej miesiączce pojawiły się na nowo- w okolicach jelita, lekko po niżej. Czasem dotykają całego podbrzusza, mam wtedy napuchnięty, obrzmiały brzuch, towarzyszą mi wzdęcia. Zauważyłam także, że bóle brzucha, które z czasem się nasiliły, zaczęły mi towarzyszyć, kiedy rok temu na jajniku pojawiła mi się malutka torbiel- po 3 miesiącach leczenia Dianą- wchłonęła się. Okres zawsze mam około 5-6 dni. Pierwsze dwa dni zazwyczaj bolesne i obfite (ale do wytrzymania, nie zwijam się z bólu). Parę lat temu miałam bolesną miesiączkę, ale leczyłam się medycyną chińską, ziołami i od tego czasu ogromna poprawa. Miałam też często problem z wypróżnianiem podczas miesiączki, bardzo bolesne wypróżnianie i odczuwałam ból w odbycie (mam problem z hemoroidami)- po leczeniu ziołami ogromna poprawa. Tydzień przed menstruacją mam ZNP( bolesne, nabrzmiałe piersi, zmiany nastrojów, nerwowość, senność, potliwość).
Miałam robione badania na tarczyce- narazie wyniki są na granicy- ale jest ok. Martwią mnie te bóle brzucha, zaczynają mi ogromnie utrudniać życie i funkcjonowanie. Lekarze nie mają na mnie pomysłu. Poruszałam z dwoma ginekologami temat endometriozy- ze może mam jelitową- to mnie wyśmiali- nie wiem co mam robić dalej, gdzie się udać. Może zna ktoś dobrego, godnego zaufania ginekologa w okolicach Krakowa lub Bielska-Białej, kto mógłby mi pomóc zdiagnozować czy mogę mieć endometriozę?
Agaa89
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 17:31

Re: Czy to endometrioza?

Post autor: Agaa89 »

Witaj :)

Wydaje mi się, że najrozsądniej byłoby gdybyś bezpośrednio udała się do lekarza, który zajmuje się endometriozą. Współczuję Ci bólu brzucha, wierzę, że jest nie do wytrzymania. Ale najważniejsze jest to, by się upewnić, czy to co Ci dolega, to endo czy nie. Niestety nie pomogę Ci co do lekarza, ale w internecie można znaleźć wszystko. Ja sama tak znalazłam lekarza we Wrocławiu.

pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy to endometrioza?

Post autor: gosiak76 »

Witaj Sylwio - przykro mi ze musisz tak cierpiec a lekarze nie potrafia Tobie pomoc. Skoro zauwazylas ze bole nasilaja sie w trakcie menstruacji to jest to powiazane ze sprawami ginekologicznymi. Zajrzyj na forum do dzialu szukasz specjalisty gdzie mam nadzieje uda Ci sie znalezc namiary na dobrego specjaliste. Widze ze nie wszyscy lekare jeszcze maja swiadomosc ze endometrioza lubi wszczepiac w rozne narzady jamy brzusznej - skoro tak jest to na Twoim miejscu nie wracalabym juz do tych lekarzy na kolejne wizyty.
Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”