Następna historia do kompletu

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
sysia1989
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 10 października 2013, 21:49

Następna historia do kompletu

Post autor: sysia1989 »

Witam.Czytałam trochę o endo bo też mnie w pewnym stopniu to dotyczy. Chcę opowiedzieć wam swoją historię. Kiedy miewałam bolesne miesiączki po prostu brałam coś przeciwbólowego (czasem w podwojonej dawce) i kładłam się spać. Kiedy się budziłam to ból był do wytrzymania albo ustępował... Często pierwszego dnia okresu miewałam biegunkę albo wymioty mi dokuczały... Mama zawsze mówiła: jak urodzisz dziecko to ci przejdzie.. ok myślałam... Kiedy miałam 20 lat poszłam do ginekologa po raz pierwszy,żeby się dowiedzieć czy ze mną aby na pewno wszystko ok. Okazało się, iż mam nadżerkę. Ok usunęłam ją.. Po pełnym wyleczeniu miałam przyjść na kontrolę za rok... W tym czasie wyszłam za mąż i pewnie jak przynajmniej 50% młodych mężatek zapragnęłam mieć dzidziusia... Jeden miesiąc nic... Myśleliśmy wtedy, że za pierwszym razem bez zabezpieczenia nie każdemu się przecież udaje.. Drugi miesiąc... Oj znów nie trafiliśmy w dni płodne.... Trzeci okres... Trzeba może po stosunku poleżeć kilka minut z nogami w górze... ale też to nic nie dało. Wyczytałam w necie że po roku starań dopiero powinno się iść do gin i poszukać przyczyny... Więc gdy rok minął poszłam do lekarza... Stwierdził on, że mam torbiel na lewym jajniku a prawy jajnik mam schowany za macicą i dlatego nie może dojść do zapłodnienia. Przyjmuję teraz tabletki które mogą zmniejszyć tę moją torbiel. zostało mi jeszcze 19 tabletek z opakowania, za 14 dni mam iść na wizytę, jeśli torbiel nie zmniejszy się bądź nie zniknie to będę musiała iść na laparoskopię i badanie histopatologiczne.. Na razie czekam na dalsze zrządzenia losu.. Pozdrawiam Was silne kobietki:)) życzę siły i wytrwania w tej paskudnej chorobie.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Następna historia do kompletu

Post autor: vwd »

Dzien dobry!!! :D
witam Cie serdecznie na forum :)
Dzieki, ze opowiedzialas swoja historie :) Jestem pewna, ze szczesliwie uda Ci sie zajsc w ciaze! Twoim wielkim atutem jest mlody wiek :) Wszystko bedzie dobrze!
Mocno Cie pozdrawiam :)
Jak sie czujesz podczas brania lekow? Czy @ mniej boli?
Alcia
Ekspert
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek, 2 września 2013, 08:11

Re: Następna historia do kompletu

Post autor: Alcia »

Witamy na forum:) mam nadzieje że w twoim przypadku tabletki zadzialaja i niebawem bedziesz mogla sie cieszyc cudownym okresem ciazy a nastepnie pieknym slodkim zdrowym bobaskiem:)
Każdy z nas jest zdolny do zrobienia wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy żeby pokonał nas strach przed własną słabością...
dewi
Ekspert
Posty: 113
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2009, 12:24

Re: Następna historia do kompletu

Post autor: dewi »

Witaj...Wszystko będzie dobrze,zobaczysz. Jeśli masz mądrego lekarza na pewno dobrze cię poprowadzi. Buziaki i powodzenia...
sysia1989
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 10 października 2013, 21:49

Re: Następna historia do kompletu

Post autor: sysia1989 »

Podczas brania tych tabletek na początku pobolewał mnie brzuch i miałam plamienia ale trwały około tygodnia.. Dziękuję Dziewczęta za miłe słowa otuchy:) w poniedziałek idę do ginekologa i dowiem się czy ta torbiel się chodź troszkę zmniejszyła..
dewi
Ekspert
Posty: 113
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2009, 12:24

Re: Następna historia do kompletu

Post autor: dewi »

na pewno wszystko będzie dobrze i torbiel się zmniejsza. trzymamy tu za cb wszystkie kciuki.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Następna historia do kompletu

Post autor: vwd »

ciekawe co powie Ci lekarz , napisz nam koniecznie :)
sysia1989
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 10 października 2013, 21:49

Re: Następna historia do kompletu

Post autor: sysia1989 »

Byłam Dzisiaj dopiero u lekarza, chodź planowałam wizytę na zeszły poniedziałek, ale tak jakoś wyszło.. Gin powiedział że torbiel się zmniejszyła z 3.2x3.5 na wielkość 2.1x1.5 cm to chyba dobrze co nie??:) przepisał mi inny lek o nazwie prowera. Czy któraś zwas przyjmowała ten lek??
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Następna historia do kompletu

Post autor: alcia28 »

Bardzo się cieszę jak słyszę dobre wiadomości. U Ciebie tak jak u mnie torbiel się zmniejszyła.
Brawo!!!
Nie znam co prawda tego leku ale życzę dalszych sukcesów. Powodzenia.
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Następna historia do kompletu

Post autor: gosiak76 »

Witaj na forum. Zycze powodzenia w dalszym leczeniu oraz planowaniu potomstwa - mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze i nie bedziesz musiala isc na laparoskopie. Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
sysia1989
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 10 października 2013, 21:49

Re: Następna historia do kompletu

Post autor: sysia1989 »

DZiewczęta, mam takie pytanie czy my kobietychore na endo możemy byś honorowymi dawcami krwi?? Jak w temacie? Wiecie coś o tym?
Pozdrawiam
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Następna historia do kompletu

Post autor: vwd »

wg mnie nie moze
w kilku miejscach byla o tym dyskusja m.in. tutaj http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic. ... c6e#p10914
sysia1989
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 10 października 2013, 21:49

Re: Następna historia do kompletu

Post autor: sysia1989 »

aha...Dziękuję za odpowiedź, kurczę ta nasza choroba to naprawdę ch*jostwo....
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Następna historia do kompletu

Post autor: vwd »

Sysia, dawno sie nie odzywalas! Co u Ciebie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”