nie wytrzymuje sama ze sobą..

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Dotka
Udzielaj±cy się
Posty: 29
Rejestracja: sobota, 6 lipca 2013, 15:15

Re: nie wytrzymuje sama ze sobą..

Post autor: Dotka »

Nie każda z nas cierpi z powodu dolegliwości bólowych. Moja ciocia np miała stwierdzoną endometriozę jakieś 20 lat temu, wycięli jej wtedy torbiel i po sprawie, miewała bolesne miesiączki, ale po ciąży wszystko się wyciszyło i do dziś nic nie odczuwa. Wiele jednak z nas bardzo cierpi, ja np podczas miesiączki i nie tylko, bo bóle miewam również poza nią, nie mogę wstać z łóżka... Zwijam się wtedy z bólu i wzywam wszystkie świętości. Ale są kobiety, które żyją z endometriozą bez dolegliwości. Wszystko zależy od organizmu, stopnia endo itp. Nie ma co się zamartwiać na zapas i bez powodu dołować, endometrioza to nie rak, da się z nią żyć, choć wredna jest i potrafi uprzykrzyć życie :evil:

Co do Twoich niby miesiączek, to zwykłe plamienia, skutek uboczny Visanne, z czasem powinny całkiem ustąpić. A nad humorzastością nie zawsze da się zapanować, wiem po sobie :lol: Ponoć pomaga liczenie do dziesięciu, a najlepiej od tyłu :D
Sometimes you have to fight for your life...
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: nie wytrzymuje sama ze sobą..

Post autor: alcia28 »

To prawda kochana że każda z nas przechodzi to bardzo indywidualnie. Przy tej chorobie ból to jest niestety normalka.
Czy większy czy mniejszy ale jest. Bóle krzyżowo - lędzwiowe, bóle podbrzusza, bóle bioder, nawet nóg.
Jeżeli masz takie bóle to polecam Efferalgan Codeine - bardzo pomagają przeciwbólowo. Są to rozpuszczalne tabletki o bardzo silnym działaniu - tylko ostrożnie stosuj. Jedna tabletka "wypita" wystarcza nawet na 3 dni (przynajmniej ja tak miałam) Spróbuj może pomoże.
Awatar użytkownika
malgorzacia
Udzielaj±cy się
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 19 sierpnia 2013, 19:07

Re: nie wytrzymuje sama ze sobą..

Post autor: malgorzacia »

Narazie mam tylko bóle krzyżowo lędźwiowe wieczorami leżąc w łóżku, oby jak najdłużej 'tylko' tyle..
Dziękuję za podzielenie się spostrzeżeniami:)
Cięszę się,że do Was dołączyłąm, czuję się o wiele lepiej!!
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: nie wytrzymuje sama ze sobą..

Post autor: alcia28 »

Kochana co tam u Ciebie? Jak się czujesz?
Awatar użytkownika
malgorzacia
Udzielaj±cy się
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 19 sierpnia 2013, 19:07

Re: nie wytrzymuje sama ze sobą..

Post autor: malgorzacia »

Czuję się zdecydowanie lepiej,chociaż endo daje się we znaki. Po dwóch tygodniach znów mam okres, na przemian z plamieniem, bóle jajników i pleców. Pogoda wprawia mnie w jesienny nastrój,nie mogę nic kreatywnego zrobić!
Jutro idę zrobić badania na Ca 125 i pod koniec tygodnia mam wizytę u gin.
Poza tym odzyskałam najważniejszą osobę w moim życiu, postanowiłam pracować nad sobą i nie dawać się ponosić negatywnym emocjom. Taki jest mój plan, na najbliższy czas :)
Alcia
Ekspert
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek, 2 września 2013, 08:11

Re: nie wytrzymuje sama ze sobą..

Post autor: Alcia »

malgorzato i to nas cieszy, walcz walcz i nie poddawaj sie:) czekamy na wiesci po wizycie.
Każdy z nas jest zdolny do zrobienia wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy żeby pokonał nas strach przed własną słabością...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: nie wytrzymuje sama ze sobą..

Post autor: gosiak76 »

Witaj Malgorzato - bede trzymala kciuki za Twa najblizsza wizyte u gina. Mam nadzieje ze poziom markera nie wzrosnie. Poza tym bedac na Visanne potrzeba troszke czasu zeby lek zaczal dzialac oraz zeby nie bolalo jak obecnie. Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”