Witam Was jestem po laparoskopii

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
sylwiunia1
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 25 lipca 2013, 08:21

Witam Was jestem po laparoskopii

Post autor: sylwiunia1 »

Mam na imię Sylwia.
Podczas laparoskopii którą miałam pod koniec kwietnia tego roku została potwiedzona endometrioza, miałam na prawym jajniku torbiel endometrialną wielkości ok 2,5cm, została wykryta podczas usg we wrześniu 2012 r, na początku była obserwacja tej torbieli, ale z cyklu na cykl ona była i minimalnie się powiększyła, najpierw lekarz chciał zastosować antykoncepcje, ale nie chciałam tych tabletek brać, gdyż staramy się z mężem o dziecko, zdecydowaałm się na konsultacje u innego lekarza, który zdecydował że konieczna będzie laparoskopia, dostałam namiary na dobrego specjalistę, ordynatora szpitala który wykonał mi ten zabieg, usunął torbiel endomerialną, przy okazji usunał mięśniaka macicy, usunął ogniska endometriozy, uwolnił zrosty, było tego sporo, Badanie histopatologiczne potwierdziło endometriozę, Rozpoczęłam 4 cykl po laparoskopi czy uda mi się zajść w ciążę?, bardzo tego pragniemy, czy jeszcze coś możemy zrobić ? Po laparoskopii czuję się dużo lepiej miesiączki nie są tak bolesne, teraz będzie trzeci cykl z luteiną, bo okazało się że progesteron w fazie lutealnej jest za niski.
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Witam Was jestem po laparoskopii

Post autor: alcia28 »

Witaj sylwiunia1 na forum.
Dobrze że zdecydowałaś się na laparoskopię bo dzięki niej dodatkowo pomimo torbiela usunięto inne wykryte podczas zabiegu nieprawidłowości. Super że po zabiegu czujesz się lepiej. Co możesz więcej zrobić?! Hmm...
Trudno powiedzieć, każda z nas jest inna, ale możesz pomóc naturalnymi sposobami żeby troszkę zapobiec stanom zapalnym. Ja piję po 1 łyżeczce dziennie (rano i wieczór ) oleju z wiesiołka, jem ostropest plamisty mielony (z jogurtem naturalnym,rano na czczo). Piję też litry zielonej herbaty (liściastej). Życzę powodzenia kochana i nie martw sie wszystko będzie ok :D
Pozdrawiam Alicja
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam Was jestem po laparoskopii

Post autor: vwd »

Witaj :) witaj :)
i jeszcze raz witaj :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam Was jestem po laparoskopii

Post autor: gosiak76 »

sylwiunia1 pisze:Mam na imię Sylwia.
Podczas laparoskopii którą miałam pod koniec kwietnia tego roku została potwiedzona endometrioza, miałam na prawym jajniku torbiel endometrialną wielkości ok 2,5cm, została wykryta podczas usg we wrześniu 2012 r, na początku była obserwacja tej torbieli, ale z cyklu na cykl ona była i minimalnie się powiększyła, najpierw lekarz chciał zastosować antykoncepcje, ale nie chciałam tych tabletek brać, gdyż staramy się z mężem o dziecko, zdecydowaałm się na konsultacje u innego lekarza, który zdecydował że konieczna będzie laparoskopia, dostałam namiary na dobrego specjalistę, ordynatora szpitala który wykonał mi ten zabieg, usunął torbiel endomerialną, przy okazji usunał mięśniaka macicy, usunął ogniska endometriozy, uwolnił zrosty, było tego sporo, Badanie histopatologiczne potwierdziło endometriozę, Rozpoczęłam 4 cykl po laparoskopi czy uda mi się zajść w ciążę?, bardzo tego pragniemy, czy jeszcze coś możemy zrobić ? Po laparoskopii czuję się dużo lepiej miesiączki nie są tak bolesne, teraz będzie trzeci cykl z luteiną, bo okazało się że progesteron w fazie lutealnej jest za niski.
Witaj na naszym forum. Najwazniejsze ze podjeto szybko dzialanie I usunieto zmiany, ktore zostaly zauwazone podczas zabiegu. Dodatkowo zabieg powinien pomoc Ci w staraniach w zajsciu w ciaze gdyz wszystkie nieprawidlowosci ktore mialas przez zabiegiem utrudnialy zajscie w ciaze. Powodzenia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
sylwiunia1
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 25 lipca 2013, 08:21

Re: Witam Was jestem po laparoskopii

Post autor: sylwiunia1 »

dziękuję za miłe powitanie :)
jak tylko zmieniłam lekarza i od razu zaproponował laparoskopię zgdodziłam się, od pierwszej wizyty u niego do laparoskopii minęło ok 7 tygodni, ze względu na to że chciałam się zaszczepić. gdyby nie szczepienie to po dwóch tygodniach byłabym już po wszystkim, Wiem, że było to konieczne. Liczę na to że ułatwi to nam starania o dzieciątko,
Pozdrawiam.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam Was jestem po laparoskopii

Post autor: vwd »

szybko poszlo :)
niektore dziewczyny czekaja na zabieg znacznie dluzej
I nie bylo zadnych powiklan, tak?
sylwiunia1
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 25 lipca 2013, 08:21

Re: Witam Was jestem po laparoskopii

Post autor: sylwiunia1 »

Jedynym powikłaniem była utrzymująca się przez trzy dni temperatura, lekarz mówił że to wynika z usuniętego mięśniaka.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam Was jestem po laparoskopii

Post autor: vwd »

tylko sie cieszyc :D
a jak sie teraz czujesz?
sylwiunia1
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 25 lipca 2013, 08:21

Re: Witam Was jestem po laparoskopii

Post autor: sylwiunia1 »

czuję się bardzo dobrze, przede wszystkim sukcesem jest to że nie mam prawie bólu w czasie miesiączki (choć chciałabym by nie pojawiła się przez kolejne 9 miesięcy), przed miesiączką bólu też nie ma (biorę luteinę)
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Witam Was jestem po laparoskopii

Post autor: alcia28 »

Super że dobrze się już czujesz i że nie odczuwasz bólu.
Powodzenia w staraniach :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam Was jestem po laparoskopii

Post autor: gosiak76 »

Wspaniale ze nie odczuwasz bolu teraz - kciuki za pomyslne starania :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
sylwiunia1
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 25 lipca 2013, 08:21

Re: Witam Was jestem po laparoskopii

Post autor: sylwiunia1 »

dziękuję bardzo :) zależy mi bardzo ale zdaję sobie spraę że nie wszystko ma się od razu tak na wyciągnięcie ręki, uczymy się wytrwałości i cierpliwości
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam Was jestem po laparoskopii

Post autor: vwd »

sylwunia, i jak u Ciebie z cierpliwoscia i wytrwaloscia?
Co sie dzieje? jak samopoczucie?
akinomka
Udzielający się
Posty: 46
Rejestracja: środa, 21 listopada 2012, 08:39

Re: Witam Was jestem po laparoskopii

Post autor: akinomka »

witaj,ja mialam jakis czas temu laparo-strasznie panikowalam,ale nie taki diabel straszny:)wytrwalosc i cierpliwosc przy endo to podstawa,u mnie przyszla po dlugiimmmmmm czasie,najpier morze lez, a teraz wreszcue luz i do przodu
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam Was jestem po laparoskopii

Post autor: gosiak76 »

Hej Sylwia - jakies postepy w taraniach o malenstwo ? Co u Ciebie nowego ?? Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”