Witam ... jestem po zabiegu

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
isska
Udzielający się
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 12 lipca 2013, 20:06

Witam ... jestem po zabiegu

Post autor: isska »

Witajcie. Półtora tygodnia temu miałam zabieg usunięcia torbieli, mięśniaka, mnóstwa zrostów i drenażu miednicy mniejszej. Czekam teraz na wynik badania śródoperacyjnego. Na 90% mam endo i badania mają teraz wszystko to potwierdzić. Pozdrawiam Was wszystkie :)
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Witam ... jestem po zabiegu

Post autor: alcia28 »

Witaj isska. Wpisałaś się na wątku Teni 1987 ale Gosia przeniesie twój wątek. Ja też tak na początku zrobiłam :lol:
Zażywasz coś teraz po zabiegu? Opisz jak to się zaczęło u Ciebie. Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam ... jestem po zabiegu

Post autor: gosiak76 »

isska pisze:Witajcie. Półtora tygodnia temu miałam zabieg usunięcia torbieli, mięśniaka, mnóstwa zrostów i drenażu miednicy mniejszej. Czekam teraz na wynik badania śródoperacyjnego. Na 90% mam endo i badania mają teraz wszystko to potwierdzić. Pozdrawiam Was wszystkie :)
Witaj Isska - staraj sie teraz dojsc do zdrowia i duzo wypoczywaj. Napisz jak sie czujesz po zabiegu oraz daj znac jak wygladaja wyniki histopatologiczne. Dziewczyny beda sluzyly rada na tyle na ile beda potrafily. Pozdraiam i zycze zdrowka - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
isska
Udzielający się
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 12 lipca 2013, 20:06

Re: Witam ... jestem po zabiegu

Post autor: isska »

Od kiedy mam miesiączkę wszystkie były bolesne. Dwa dni przed były ciężkie i pierwsze dwa dni. Do tego stopnia, że tabletki przeciwbólowe i to w większej ilości były potrzebne. Po urodzeniu córki w 2005 roku troszkę się to uspokoiło, ale jakiś czas temu znowu przybrało na sile. Nie wiem czy miało to wszystko jakiś wpływ ale non stop byłam nerwowa i o wszystko potrafiłam się czepiać. W październiku lekarz wykrył torbiel na prawym jajniku o wymiarach 68mmx55mm. Dał się przekonać na próbę zasuszenia, ale nie dawał gwarancji. Ja sama z resztą nie miałam większych nadziei, że to coś da ale teraz mogę powiedzieć próbowałam. Torbiel cały czas nie powiększała się. W styczniu podczas wyznaczania terminu zabiegu okazało się że jest też druga torbiel tyle że dużo mniejsza na lewym jajniku. Taka 26mm. Natomiast podczas badania przed operacją okazało się że do kompletu dołączył również mięśniak. Laparoskopie miała 3 lipca. Wszystko wyczyszczone, zrosty usunięty i zrobiony był drenaż miednicy mniejszej. Sączek na dwie doby. 5 lipca puścili mnie domu. W razie mocnego bólu miałam brać normalne leki przeciwbólowe. Ale jako że staram się być wytrzymałą na ból była to u mnie rzadkość.
Czuję się dobrze. Zbyt długi spacer daje jeszcze w kość.Wyniki badań będą za 1,5 tygodnia, więc zobaczymy jak bedziedalej. Pozdrawiam Iza
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam ... jestem po zabiegu

Post autor: gosiak76 »

Wspaniale ze jestes po zabiegu i mam nadzieje ze powolutku dojdziez do siebie - na poczatku bedziesz odczuwala bole i tak tez bylo u mnie wiec wtedy bralam leki przeciwbolowe aby nie odczuwac bolu zbytnio, wiec jak mozesz to nie staraj sie zaciskac zebow aby przeszedl bo Twoj organizm i tak jest wyczerpany po zabiegu. Wypoczywaj i staraj sie wychodzic na krotke spacery okolo 20 minut, a gdy czujesz sie zmeczona to wroc i sie poloz aby zregeneowac sily.
Dobrze ze podczas zabiegu usunieto wszystko - wobec tego czekamy razem z Toba na wyniki histopato.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam ... jestem po zabiegu

Post autor: vwd »

Czesc isska :D witaj na tym forum!!!
ten drenaz u Ciebie mnie zaciekawil - czemu go zalozyli?
jak sie teraz czujesz?
co lekarz przewiduje w dalszym leczeniu?
a podobalo Ci sie w szpitalu ;)
isska
Udzielający się
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 12 lipca 2013, 20:06

Re: Witam ... jestem po zabiegu

Post autor: isska »

Teraz czuję się bardzo dobrze. Fakt po za długim spacerze czuje ciągnięcie w miejscach cięcia. Ale to normalne. Co do dalszego leczenia dowiem się dopiero 7 sierpnia, bo wtedy mam wizytę w przychodni przyszpitalnej. Wtedy już będę miała wynik histopatologii i będzie wiadomo w 100% co i jak. W szpitalu nie było źle. W 8 godzin po operacji już chodziłam. Po zabiegu dali mi chyba 2 kroplówki z Tramalu nie pamiętam dokładnie, ale skutkiem tego była nie przespana noc. Co do tego drenażu to dowiem się na wizycie.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam ... jestem po zabiegu

Post autor: vwd »

a funkcjonujesz juz normalnie?
dobrze, ze wszystko wraca do normy i ze szpital nie wywarl na tobie zlego wrazenia :)
a jak znosisz upaly?
isska
Udzielający się
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 12 lipca 2013, 20:06

Re: Witam ... jestem po zabiegu

Post autor: isska »

Tak. Generalnie robię w domu już prawie wszystko. Mam teraz niepowtarzalną okazję wciągnąć męża w domowe obowiązki. W poniedziałek wróciłam do pracy. Z upałami to jest ciężko. Przed operacją byłam jak tykająca bomba nie było wiadomo kiedy i o co będę się czepiać. Teraz jest wszystko tak jak powinno być. Blizny jedynie są lekko różowe. Jedyną rzeczą nad którą się teraz zastanawiam czy jak będę u lekarza a będzie chciał pisać receptę zasugerować mu jakiś lek np. Visanne?
isska
Udzielający się
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 12 lipca 2013, 20:06

Re: Witam ... jestem po zabiegu

Post autor: isska »

zapomniałam wcześniej napisać wcześniej jako antykoncepcje i podczas próby zasuszenia torbieli brałam Cilest i było wszystko ok. Teraz jak jest wycofany nie wiem co będzie podobne, a cena nie zabije. :wink:
isska
Udzielający się
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 12 lipca 2013, 20:06

Re: Witam ... jestem po zabiegu

Post autor: isska »

witajcie. Mam już wyniki histo. Wygląda to wszystko tak:
Fragmenta parietis cystis endometrialis -czyli jak rozumiem cysta endometrialna.
Zmiana histopatologicznie łagodna. :)
Dwa błoniaste fragmenty tkankowe. I-szy o wymiarach 7x5 cm o kremowych gładkich powierzchniach
II-gi o wymiarach 8x5 cm o szaro-wiśniowej powierzchni częściowo pokryty zerwanymi zrostami oraz o wyściółce w 1/2 kremowo-wiśniowej a w 1/2 ciemnobrunatnej. Ściana o grubości ,01-0,3 cm
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam ... jestem po zabiegu

Post autor: vwd »

:)
a jak zyjesz w upale?
isska
Udzielający się
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 12 lipca 2013, 20:06

Re: Witam ... jestem po zabiegu

Post autor: isska »

Upały bardzo mnie męczą, Dziś czuję ze w środku mnie coś ciągnie. Generalnie im chłodniej tym lepiej się czuję. A ja tam Ty je znosisz?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam ... jestem po zabiegu

Post autor: vwd »

ja tez wole, gdy jest chlodniej ;) zwlaszcza w pr., bo nie ma klimy
isska
Udzielający się
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 12 lipca 2013, 20:06

Re: Witam ... jestem po zabiegu

Post autor: isska »

a powiedz mi co myślisz o podpowiedzeniu lekarzowi Visanne?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam ... jestem po zabiegu

Post autor: vwd »

ja zawsze podpowiadam lekarzowi czym chce byc leczona :lol:
V. jest na topie!
isska
Udzielający się
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 12 lipca 2013, 20:06

Re: Witam ... jestem po zabiegu

Post autor: isska »

Wczoraj byłam w końcu u lekarza. Generalnie wszystko jest po operacji ok. Lekarz przepisał mi na Visanne. Za trzy miesiące do kontroli.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam ... jestem po zabiegu

Post autor: gosiak76 »

Wspaniale wiadomosci, ze wszystko po operacji wyglada dobrze. Powodzenia :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”