czy to może być endometrioza?

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
ewcia78
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: środa, 22 maja 2013, 17:15

czy to może być endometrioza?

Post autor: ewcia78 »

już drugi raz mam takie same objawy zaczęło sie tak że jak juz mi sie kończył okres to dostałam bólów podbrzusza który promieniował az do spojenia łonowego i na początku był to mocny ból tak ok godziny trwał a potem też mnie bolało ale juz nie takmocno ale cały czas jak chodze i siadam i naciskam na podbrzusze ten ból nadal jest i trwał 3 dni pózniej mi to przeszło i ze dwa miesiące był spokój i dziś to samo 5 dzień miesiączki gdzie już mi sie prawie kończy okres i zlapał mnie ten sam ból podbrzusza.troche mnie to dziwi bo wydaje mi sie ze ten ból powinien być na początku okresu przy endometriozie z tego co czytałam czy któraś z was miała podobne objawy?czy to jednak może być endometrioza?dodam jeszcze ze mam obfite okresy ze skrzepami ale najbardziej obfite mam 2 i 3 dnia cyklu.byłam u lekarza robiłam usg ginekologiczne ale podobno nic złego tam sie nie dzieje więc skąd te wszystkie objawy?????????:(
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: czy to może być endometrioza?

Post autor: alcia28 »

Witaj ewcia78
Generalnie trudno jest powiedzieć po tym co napisałaś czy te bóle mogą być związane z endometriozą.
Każda z nas różnie odczuwa bóle związane z tą chorobą.
ewcia78 pisze:zaczęło sie tak że jak juz mi sie kończył okres to dostałam bólów podbrzusza który promieniował az do spojenia łonowego i na początku był to mocny ból tak ok godziny trwał a potem też mnie bolało ale juz nie takmocno ale cały czas jak chodze i siadam i naciskam na podbrzusze ten ból nadal
Trudno powiedzieć skąd masz takie dziwne bóle, myślę że powinnaś porozmawiać o tym z lekarzem i powiedzieć o swoich dolegliwościach, a jak cię zbędzie gadką lub usłyszysz że taka twoja natura to najlepiej szybko zmień lekarza i nigdy nie trzymaj się opinii jednego lekarza - to taka rada z nabytego już doświadczenia.
ewcia78 pisze:wydaje mi sie ze ten ból powinien być na początku okresu przy endometriozie
Nie ma na to żadnej reguły. Endometrioza jest trudna w zdiagnozowaniu i bóle niestety nie towarzyszą tylko przy okresie. Opisz może jakie masz jeszcze dolegliwości, jak się czujesz czy coś cię boli?
My co prawda nie jesteśmy lekarzami ale uzyskasz tu duże wsparcie, każda z nas służy dobrą radą.
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: czy to może być endometrioza?

Post autor: gosiak76 »

Witaj,
trudno powiedziec jest na podstawie bolu czy to endometrioza - nie musi to byc endo a cos innego jak np. moze problemy z jelitem. Ja tez odczuwam bole podbrzusza jak naciskam ale u mnie juz wiadomo co jest grane. Moze skoro to nie sprawy ginekologiczne to udaj sie do lekarza ogolnego zeby zlecil odpowiednie badania - moze usg jamy brzusznej, skoro usg transvaginalne niczego nie wykazalo.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ewcia78
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: środa, 22 maja 2013, 17:15

Re: czy to może być endometrioza?

Post autor: ewcia78 »

Hey dziewczyny.Dziękuję Wam za wszystkie odpowiedzi chciałam jeszcze dodać że ten ból podbrzusza jest taki sam jak przy torbielu jajnika bo kiedyś go miałam i wiem że tak samo mnie bolało ale teraz byłam ostatnio z miesiąc temu u lekarza i na usg nic mi nie wyszło złego.najdziwniejsze dla mnie jest to i najbardziej tym sie martwie ze ten ból trwa umnie tak długo ,bo kiedy miałam torbiel kilka lat temu tomnie bolało podbrzusze bardzo mocno ale ten ból trwał max godzinę i przechodziło a teraz jest tak że dostałam tego bólu wczoraj rano (5 dzień miesiączki) no i mnie tak mocno potrzymało też ok 40 min a pózniej ten mocny ból mi przeszedł ale do końca dnia już bolało mnie podbrzusze przy dotykaniu brzucha przy śmiechu ,kaszlnięciu nawet jak chodziłam to nie mogłam szybciej isc bo mnie bolało tylko juz nie tak bardzo dzisiaj jest drugi dzień i nadal ten ból sie utrzymuje ale juz mnie boli tylko jak dotykam brzuch albo jak chodze itd.2 miesiące temu miałam podobne objawy dostałam mocnego bólu podbrzusza też 5 dnia miesiączki który trwał dłuzej a potem 3 dni bolało mnie podbrzusze tak jak wcześniej napisałam już tylko przy chodzeniu ,naciskaniu brzucha itp.Jeżeli to jest to samo comiałam 2 miesiące temu to po jutrze powinno mi przejśc bo jutro bedzie trzeci dzień a ostatnio właśnie bolało mnie 3 dni.acha zauwazyłam że jak zacznie mnie tam mocno boleć topodbrzusze to najgorzej jest pierwszego dnia nawet przy sikaniu mnie wczoraj bolało tak jakby cały '"dół"a drugiego dnia już jest lepiej a 3 już ten ból był słaby.a jesli chodzi o inne objawy z tym związane to jestem osłabiona jakaś i czasami sie czuje jak bym miała gorączkę ale nic pozatym raczej nie zauważyłam dziwnego.jutro będzie 3 dzień od kiedy mnie zaczął boleć brzuch zobacze czy ten ból już będzie ustępował i napewno dam wam znać jeżeli macie jakieś inne spostrzeżenia to piszcie ja już nie wiem co mam myśleć o tych lekarzach cały czas mi mówiąże wszystko jest ok a mi ciągle cos sie dzieje z tym dołem brzucha już trace nadzieje ze ktokolwiek mi pomoże i powie co sie dzieje:( dlatego pisze tutaj bo czasami ktośma podobne objawy i wie o co chodzi .sorki za błędy ale troche sie spieszyłam jak to pisałam .pozdrawiam Was gorąco:)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: czy to może być endometrioza?

Post autor: gosiak76 »

Zrosty w jamie brzusznej moga powodowac rowniez bole. Jakiego rodzaju sa to bole ??
Bole mrowiace moga byc spowodowane uszkodzeniem nerwu w czasie zabiegu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magda88
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 14 maja 2013, 11:04

Re: czy to może być endometrioza?

Post autor: magda88 »

Witaj Ewcia78!
Tak jak na początku dziewczyny pisały, każda z nas przechodzi to inaczej. Jednak mam nadzieję, że u Ciebie to zupełnie co innego! Najważniejsze żebyś znalazła dobrego lekarza. Skoro objawy się powtarzają nie można tego zbagatelizować! U mnie zaczęło się również od strasznych bólów ale całego brzucha, z tym, że miałam wodobrzusze i nie pozwalałam się nikomu dotykać. Ból był tak silny, że za każdym razem mdlałam. W pierwszym dniu mój brzuch momentalnie puchnął i wygłądałąm jak w 5 miesiącu ciąży! Trwał kilka dni, do momentu kiedy woda się całkowicie nie wchłonęła (ok. 4 dni), z każdym dniem dolegliwości słabły. Lekarze tłumaczyli to pękniętym torbielem, po którym nie ma śladu, bo na usg całego brzucha i tomografie wszystko było ok. Dopiero laparoskopia ukazała to świństwo :/ Tylko że to wszystko było na kilka dni przed okresem. Sytuacja powtórzyła się dwukrotnie z 5 miesięczną przerwą. Mój okres trwa strasznie długo, bo i nawet 8 dni, jest mega obfity z dużą ilością skrzepów, a 2 i 3 dzień są najgorsze :/ Pewnie nie pocieszyłam Cię tym wpisem, bo objawy są identyczne, ale wydaję mi się, że lepiej poznać przyczynę i wiedzieć co dalej z tym robić. Koniecznie wybierz się do lekarza a nawet dwóch i daj znać po wizycie!! Trzymam mocno kciuki!!:)
ewcia78
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: środa, 22 maja 2013, 17:15

Re: czy to może być endometrioza?

Post autor: ewcia78 »

hey Magda 88 .Współczuje ci bardzo że musiałas przez to wszystko przejść ale przynajmiej już wiesz co ci jest a ja już chodziłam po tylu ginach i żaden mi nie powiedział że moge miec endo.po tych wszystkich wpisach i wielu innych jakieprzeczytałam myśle ze jednak mam endometrioze tylko dziwne ze żaden lekarz mi tego nie zasugerował nigdy .Moze troche jest tez w tym mojej winy ponieważ wcześniej nie przywiązywałam tak wielkiej wagi do tych bolów podbrzusza a to dlatego że miałam większe zmartwienie od tego bólu a mianowicie te obfite okresy ze skrzepami raz dostałam krwotoku dobrze ze to było w domu bopoprostu nie nadążyłam zmieniać podpasek leciały straszne skrzepy że nie zdążyłam wyjsć z toalety imusiałam po ok 10 min zmieniać następną podpaskę to był horror często mam tak że po 20 min musze zmieniać najgorzej jest jak gdzieś jade do pracy albo gdzieś jndziej gdzie nie ma toalety w poblizu wtedy mam strasznego stresa to mnie już wykańcza.a wracając do tych bóli to też jescze mi sie przypomniało że jak mnie ten brzuch tak mocno bolał 1 dnia to był tez taki wzdęty a potem już normalny.i tak jak myślałam było dokladnie jak 2 miesiące temu czyli najgorszy ból 1 dnia drugiego już słabszy a trzeciego bardzo słaby dziś jest 4 dzień i już mnie nie boli wogóle:)a do gina sie wybieram ale wizyte mam dopiero za 2 miesiące.miesiąc wcześniej byłam prywatnie i miałam robione usg gjnekologiczne i było wszystko ok.Magda a tą laparoskopie to miałaś robioną w warszawie? a mogłabyś mi podać namiary na tego lekarza który ci wykrył endometrioze?Dziękuje ci ze do mnie napisałaś czekam na odpowiedz trzymaj sie zdrowo:)sorki za błędy
magda88
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 14 maja 2013, 11:04

Re: czy to może być endometrioza?

Post autor: magda88 »

Hej!
Laparoskopie miałam robioną w Jeleniej Górze, kiedy to "stan patologiczny" (bo tak też nazwali ten atak bólu i wodobrzusza lekarze) pojawił się drugi raz. Za pierwszym razem trafiłam do szpitala we Wrocławiu. Na usg i tomografie nic nie było widać zarówno pod względem ginekologicznym jak i chirurgicznym, dlatego tamtejsi lekarze nie widzieli sensu "grzebania" w brzuchu. Dostałam antybiotyki, woda się wchłonęła w 4 dni i tyle. Dwa tygodnie później poszłam do ginekologa prywatnie i opowiedziałam całe zdarzenie. Też nie usłyszałam nic o endo, a nawet stwierdził, że to na pewno coś z jelitami i wyśmiał chirurgów, którzy mówili że to sprawa ginekologiczna. Za drugim razem także usg nic nie wykazało, ale skoro był to drugi raz stwierdzili, że nie można tego tak zostawić. Laparoskopie robili głównie żeby pobrać ten płyn do badań, ale jak już mnie otworzyli to go nie było. Nie dostałam żadnych antybiotyków, a woda i tak się sama wchłonęła. W sobotę trafiłam do szpitala, w środę miałam zabieg - wchłonęła się również w 4 dni. Zdiagnozowali endometriozę I stopnia, dlatego nie widać jej jeszcze podczas żadnego badania usg itp. Moja rada jest taka: przy następnych takich objawach jedź na SOR i się nawet nie zastanawiaj. Odrazu zrobią Ci podstawowe badania typu mocz, krew i usg, kiedy to wszystko jest "na gorąco" i wtedy może coś się okaże. Ja tak zrobiłam dwa razy. W końcu po to jest ten SOR :P Zostawiali mnie na oddziale, badali mnie chirurdzy, ginekolodzy, interniści, kardiolodzy, zrobili mi wszystkie badania na nowotwory, bo 80% wodobrzusza właśnie występuje przy raku. Także z doświadczenia mogę powiedzieć, że nie olewają takich przypadków. Nie ma co czekać aż Cie łaskawie jakiś lekarz przyjmie w przychodni. Ja jednak dalej mam nadzieję, że w Twoim przypadku to nie endo i trzymam mocno kciuki za to :) Pozdrawiam
ewcia78
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: środa, 22 maja 2013, 17:15

Re: czy to może być endometrioza?

Post autor: ewcia78 »

hey dziewczyny to znowu ja.jednak jest inaczej niż za pierwszym razem faktycznie po 3 dniach mi ten ból podbrzusza przeszedł i nie bolało mnie może z jeden dzień a póżniej zauważyłam cos dziwnego mianowicie poszłam do toalety zeby sie wypróżnić i włąśnie po wypróżnieniu zauważyłam że znowu mnie pobolewa te podbrzusze i tak jest do tej pory nie jest to ten mocny ból tylko taki jak już wcześniej pisałam słaby czyli jak naciskambrzuch albo wciągam brzuch czasami mnie coś tam zakuje na dole brzucha i takjakby boli mnie w odbycie czasami już nie wiem sama o co chodzi??może to jednak jelita?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: czy to może być endometrioza?

Post autor: vwd »

moze jelita...
a jak czujesz sie w czasie przedluzonego weekendu? bezstresowo? masz dlugi weekend? nadal boli?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: czy to może być endometrioza?

Post autor: gosiak76 »

Na Twoim miescu poszlabym do lekarza i poprosila o skierowanie na badanie do gastroenterologa jezeli przypuszczasz ze to moze byc problem z jelitami.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: czy to może być endometrioza?

Post autor: alcia28 »

hey ewcia78 byłaś u swojego lekarza?
Wiesz już może skąd te dolegliwości?
ewcia78
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: środa, 22 maja 2013, 17:15

Re: czy to może być endometrioza?

Post autor: ewcia78 »

witaj Alcia 28.nie,nie byłam jeszcze u lekarza ale pewnie niedługo sie wybiore jak tak dalej pójdzie
ewcia78
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: środa, 22 maja 2013, 17:15

Re: czy to może być endometrioza?

Post autor: ewcia78 »

nie mam pojęcia skąd to sie bierze ale musze powiedzieć że z jelitami też kiedyś miałam problemy
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: czy to może być endometrioza?

Post autor: alcia28 »

Naprawdę idz jak najszybciej do lekarza bo samo szukanie tych dolegliwości też zajmie troszkę czasu a po co masz cierpieć i się męczyć. Daj znać co powiedział lekarz.
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: czy to może być endometrioza?

Post autor: Araja79 »

Witam Cię, bo jeszcze nie miałam okazji :)
Ból w odbycie nie musi być spowodowany chorobą jelit, niestety jesteśmy tak skonstruowane, że od spraw kobiecych również tam boli. Zanim mi uwolnili zatokę Douglasa od zrostów, miałam macice przyrośniętą to bolało mnie strasznie w odbycie, jak już u kogoś tu przeczytałam,że nazywamy ten ból w ten sam sposób "ból w du.." ja to jeszcze mówię że coś mnie łupie w d... :lol: Teraz się śmieję, ale jak boli to aż na nogi promieniuje, tak jakby rwa kulszowa.
Ale żeby Cię pocieszyć, to wcale nie musi być endo. Może być to równiez związane z żylakami odbytnicy.Powiem Ci kochana jedno, nie doszukuj się objawów na siłę, bo w tedy na pewno je znajdziesz tylko szukaj lekarza który Ci pomoże. Pozdrawiam cieplutko i czekam na wieści "po wizytowe";)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”