Witam

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Kina
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: środa, 22 maja 2013, 09:04

Witam

Post autor: Kina »

Zagladalam na forum wiele razy, ale dopiero dzisiaj zdecydowalam sie napisac. Nie mam zdiagnozowanej endometriozy, na razie tylko przypuszczam, ze moge ja miec. Mam 29 lat i dwie coreczki ( 6 i 9 lat ), ktore urodzily sie przez cesarskie ciecie. Wszytko bylo dobrze do czasu gdy na bliznie po cięciu pojawil sie guzek wielkosci orzecha wloskiego. Na poczatku zbagatelizowalam sprawe, myslac, ze to moze jakies zrosty, czy cos takiego. Jednak od jakiegos czasu odczuwam silne bole, w okolicy blizny, jak rowniez w pachwinie ( z lewej strony). Dodam, ze od dwoch lat staram sie o kolejne dziecko i nic z tego nie wychodzi. Zaczynam sie martwic- dzisiaj jade na wizyte do gina.
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Witam

Post autor: alcia28 »

Witaj Kina na forum.
U kobiet które już mają dzieci a zwłaszcza jak miały cesarkę może się pojawić endometrioza właśnie w bliżnie po cesarskim cięciu. Idz do gina i daj znać co się dowiedziałaś i oczywiście powiedz o swoich przypuszczeniach. Żeby dokładnie potwierdzić endo trzeba zbadać wycinek tego jak to nazwałaś "orzecha włoskiego".
Czekamy na wieści...
Pozdrawiam Alicja
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam

Post autor: vwd »

Witaj Kina :)
dzieki, ze sie do nas odezwalas :) czasem widze sporo gosci na forum... wiem, ze czytaja, ale przykro mi, ze nie chca podzielic sie soba ;) Ty to zrobilas , wiec dzieki Ci za to :) Kina... coraz wiecej tu dziewczyn po cc...
coz, przykre, ze tak sie dziedzieje, ze przez cc istnieje zagrozenie endo...
Mocno Cie pzdr. i radze pogadac od serca z ginem
A mialas kiedys jakies ginekologiczne problemy?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam

Post autor: gosiak76 »

Kina witaj na forum. Proponuje zebys spisala sobie swoje dolegliwosci zwiazane z cyklem i bolami jezeli takowe wystepuje oraz zapisz sobie pytania jakie chcesz zadac lekarzowi gdyz czesto bywa tak ze podczas wizyty ulatuja nam z glowy i dopiero po wyjsciu od lekarza wracaja jak bumerang. Przykro mi ze endo pojawila sie u Ciebie w cieciu po cc.
Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Kina
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: środa, 22 maja 2013, 09:04

Re: Witam

Post autor: Kina »

Dziekuje za odzew :) Przed pierwsza ciaza mialam cyste na jajniku, ale na szczescie wchlonela sie w trakcie ciazy, wiec nie utrudnila mi zycia :) , natomiast przy drugim cieciu cesarskim zarazono mnie w szpitalu gronkowcem złocistym. Dowiedzialam sie o tym, jak po miesiacu moja blizna otworzyla sie i zaczela z niej saczyc sie ropa z krwia...i wtedy szpital, silne antybiotyki no i niestety utrata pokarmu. Poza tym nic wiecej mi sie nie dzialo...az do teraz :?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam

Post autor: vwd »

trzeba udac sie do lekarza i sprawdzic Twoje przypuszczenia
Kina
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: środa, 22 maja 2013, 09:04

Re: Witam

Post autor: Kina »

Juz jestem po wizycie....i tak jak przypuszczalam, ten guz w bliznie to endometrioza. Do tego jeszcze na lewym jajniku cysta. Dostalam antybiotyk na te moje bole, poniewaz zbliza sie miesiaczka i musze ja jakos przetrwac. Teraz czekaja mnie badania i mojego partnera rowniez ( musimy znalezc przyczyne moich problemow z zajsciem w ciaze ). A za jakis miesiac laparoskaopia :( Ciesze sie tylko z tego , ze Pani doktor mnie nie zbyła i udzielila odpowiedzi na kazde moje pytanie...
olusiek13
Udzielający się
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2012, 13:07

Re: Witam

Post autor: olusiek13 »

Trzymam kciuki za Ciebie Kina :) ważne,że masz już 2 dzieci i nadają sens Twojemu życiu. ;)
Gdy byłam 2 miesiące po operacji w mojej bliźnie po usunięciu mięśniaka na USG wykryto mały torbiel/krwiak.Od tamtego czasu nie miałam USG brzusznego...ale co tam. Jutro idę do gina wybłagać go o szybszy termin kolejnej operacji.
Kina,chodź do lekarza nawet co 2 tygodnie,mnie już wyśmiewają,że sobie choroby "przywołuje"..jednak dzięki temu wiem na czym stoję i w jakie mam stadium choroby. :wink:
"...jeśli sam w siebie nie uwierzysz..nikt inny w Ciebie nie uwierzy..."
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam

Post autor: domowniczka »

Witaj Kina :)
chyba sie nie spoznilam z powitaniem? chyba jeszcze chcesz i masz o czym pogadac ;)
Kina
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: środa, 22 maja 2013, 09:04

Re: Witam

Post autor: Kina »

Witaj domowniczko, pewnie ,ze sie nie spoznilas...tylko ja ostatnio nie mialam czasu tu zagladnac...Czekam caly czas na miesiaczke, bo jak na zlosc mi sie spoznia ( a zawsze jest punktualnie- co 28 dni ). Tlumacze sobie to tym, ze biore teraz antybiotyk i pewnie to jest glowna przyczyna tego spoznienia. Ale przez to moje badania sie opoznia- bo mam je zrobic w piatym dniu cyklu. I tak czekam i czekam...na szczescie kiedy przyjmuje ten antybiotyk to nie odczuwam zadnych dolegliwosci bolowych-oby jak najdluzej.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam

Post autor: gosiak76 »

Najwazniejsze ze czujesz sie dobrze na antybiotyku. Mam nadzieje ze miesiaczka wkrotce zawita I bedziesz mogla porobic badania aby uzyskac wiecej informacji o swoim stanie zdrowia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Witam

Post autor: alcia28 »

Kina jak się czujesz?
Jak tam badania?
Puk Puk
Kina
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: środa, 22 maja 2013, 09:04

Re: Witam

Post autor: Kina »

Czuje sie swietnie, nic mnie nie boli, a okresu jak nie bylo tak nie ma...wiec badan tez nie zrobilam. Cos mnie rano podkusilo i kupilam test ciazowy...i co sie okazalo- 2 kreski- ciaza :D Ogromna radosc...tylko niewiem co teraz, co z moim guzem, mialam miec zabieg...jutro umowie sie na wizyte do gina, mam nadzieje, ze bedzie wszystko dobrze.
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Witam

Post autor: alcia28 »

Cudowne wiadomości!!!
Gratuluję z całego serca :D
Życzę kochana pomyślnych wiadomości i trzymam kciuki :D
Daj znać co z tym twoim guzem.
Jeszcze raz gratuluję!!!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam

Post autor: gosiak76 »

Gratuluje i czekamy na dalsze wiesci po Twej wizycie u lekarza - mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze czego mocno Ci zycze.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Kina
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: środa, 22 maja 2013, 09:04

Re: Witam

Post autor: Kina »

Witam :D Jestem juz po wizycie u mojej pani doktor, i wszystko sie potwierdzilo- ciąża- 7 tydzien. Jak na razie jest wszystko dobrze, guz sie zmniejszyl, nic mnie nie boli. Pani doktor powiedziala, ze moze uda sie go usunąć przy cesarce- byloby dobrze. Na razie jestesmy baaaardzo szzczesliwi i mamy nadzieje, ze bedzie wszystko dobrze.
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Witam

Post autor: alcia28 »

Jeszcze raz gratuluję i strasznie się cieszę Waszym szczęściem :D
Dbaj o siebie i duzo odpoczywaj... :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam

Post autor: gosiak76 »

Gratuluje Kina - wspaniale wiadomosci. Dbaj o siebie I malenstwo wobec tego :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Witam

Post autor: Araja79 »

Ja niestety dopiero teraz Cię przywitam :) i od razu pogratuluję rewelacyjnej wieści :) Rzadko się zdarza że po tak szybkim zdiagnozowaniu choroby tak szybko takie dobre wieści... Ciesze się ogromnie :) Trzymaj się cieplutko i zdawaj nam relacje z przebiegu :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam

Post autor: vwd »

Kina pisze:wszystko sie potwierdzilo- ciąża- 7 tydzien.
GRATULACJE!!!!!!!!!
REWELACJA :D
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Witam

Post autor: Araja79 »

Jak się czujesz kochana?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”