Witam wszystkich.

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
gooooha29
Udzielający się
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 4 stycznia 2013, 12:21

Witam wszystkich.

Post autor: gooooha29 »

Wasze forum odwiedzam bardzo często ale piszę pierwszy raz.
Nazywam się Gośka, mam 29 lat i od 2 i pół mam endometriozę.
Mam ja pewnie dłużej ale od tamtego czasu mam potwierdzenie. Miałam wtedy laparotomię i wycinaną torbiel czekoladową ok. 5 cm. Od tamtej pory ból stał się jeszcze większy i z miesiąca na miesiąc coraz bardziej uciążliwy. I niestety dalej czekamy na upragnione potomstwo.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam wszystkich.

Post autor: vwd »

Witaj kochana na forum :)
Milo, ze sie odezwalas! :) i ze odwazylas sie do nas dolaczyc :)
Mysle, ze dokuczja Ci zdrosty :| To nie jest mile :(
Piszesz, ze czekacie na upragnione potomstwo - ile sie juz staracie?
gooooha29
Udzielający się
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 4 stycznia 2013, 12:21

Re: Witam wszystkich.

Post autor: gooooha29 »

Staramy się już prawie 4 lata. Próbowaliśmy naturalnie, potem byliśmy u naprotehnologa, dalej była stymulacja jajników w międzyczasie laparoskopia i inseminacja a na razie przerwa.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam wszystkich.

Post autor: vwd »

to juz troche trwa... a mialas laparotomie czy laparoskopie? i jakie leczenie po?
sluchaj, nie martw sie! bedzie dobrze! :) odwiedz nasz dzial Jestem w ciazy i od razu buzka Ci sie usmiechnie, bo po dobrym leczeniu dziewczyny zachodza!!!! wiec i Tobie sie uda! :D trzeba byc dobrej mysli :)
gooooha29
Udzielający się
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 4 stycznia 2013, 12:21

Re: Witam wszystkich.

Post autor: gooooha29 »

Najpierw miałam laparotomię i usuwaną torbiel. Lekarz stwierdził, że mam endo i mam albo zachodzić w ciążę albo rozpocząć leczenie. A że już sie staraliśmy to nie leczyłam sie tylko dalej próbowaliśmy. W międzyczasie zmieniłam lekarza, który zrobił mi laparoskopię i dalej próbujemy. Lekarz powiedział, że prawdopodobnie trzeba będzie postarać się jeszcze bardziej ( myślę że miał na myśli in vitro, ale nie powiedział tego głośno) ponieważ mam niską rezerwę jajnikową a i enometrioza nie ułatwia sprawy
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam wszystkich.

Post autor: gosiak76 »

Przy niskiej rezerwie jajnikowej bedzie troszke ciezko ale pamietaj ze trzeba wierzyc ze sie uda i ze wiara czyni cuda - powodzenia w efektywnych staraniach.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam wszystkich.

Post autor: domowniczka »

witaj gooooha29 :)
niska rezerwa jajnikowa... jak Ci to lekarz ustalil? bo to dla mnie ciekawe stwierdzenie, wiec chialabym sie dowiedziec :) co porabiasz? co bierzesz? trzymam za Cie kciuki! powodzenia :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam wszystkich.

Post autor: gosiak76 »

Domowniczko według danych klinicznych obecnie najlepszymi metodami oceny rezerwy jajnikowej są: AFC, AMH, FSH oraz dodatkowo LH i Estradiol.
Wiecej na temat oceny rezerwy jajnikowej mozna sie dowiedziec tutaj: http://forum.endoendo.pl/viewtopic.php? ... f6c95be8ef
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
gooooha29
Udzielający się
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 4 stycznia 2013, 12:21

Re: Witam wszystkich.

Post autor: gooooha29 »

Na ocenę rezerwy jajnikowej miałam robione badania AMH.
gooooha29
Udzielający się
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 4 stycznia 2013, 12:21

Re: Witam wszystkich.

Post autor: gooooha29 »

Obecnie nie biorę żadnych leków.
Po ostatniej wizycie u gina okazało się że znowu mam torbiele , tym razem chyba trzy na prawym jajniku. Lekarz powiedział że najlepszym wyjściem będzie in vitro, ale kazał nam przemyśleć sprawę, zastanowić się w razie czego dzwonić i pytać. Chcemy jeszcze z mężem iść na konsultację do innego lekarza w innej klinice leczenia niepłodności. Nie wiemy czy to coś da ale spróbować warto.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam wszystkich.

Post autor: gosiak76 »

Pewnie ze warto sprobowac i dobrze ze probujecie. Trzymam kciuki za Was.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”