Jestem nowa

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Jestem nowa

Post autor: agachod1 »

nowa pisze:Jestem coraz bardziej przerażona jak slysze o wszystkich zabiegach które przechodziłyście brzmi strasznie... Zwłaszcza że nie nawidzę igieł, pobierania krwi itp. a nie wspomnę już o zabiegach i poddawaniu narkozie
Ja tez na sama mysl o pobieraniu krwii dostawalam mdlosci i prawie mdlalam, a jak to sie wszystko u mnie zaczelo, laparo, badania przedoperacyjne itd, to sie okazalo, ze nie dzialaja na mnie ani igly, ani dreny, ani cewnik. Po prostu to sie dzieje obok mnie, a ja wiem, ze lekarze chca mi pomoc i intuicyjnie poddaje sie tym wszystkim rzeczom, zeby tylko byc zdrowa. Mysle, ze i u ciebie tak bedzie. Zobaczysz, najwazniejsze to znalezc dobrego specjaliste, ktory odpowiednio cie poprowadzi. Pozdrawiam.
nowa
Udzielaj±cy się
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 13 września 2012, 23:44

Re: Jestem nowa

Post autor: nowa »

Mam jeszcze pytanie czy torbiele w endometriozie się mogą wchłonąć? bo mój pierwszy o średnicy ok 6 cm się wchłoną co prawda pojawiały się na jego miejscu nowe ale podobno też się wchłaniały
marcys8885
Udzielaj±cy się
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 14 sierpnia 2012, 16:41

Re: Jestem nowa

Post autor: marcys8885 »

Z tego co mi lekarz mówił to moga sie wchłaniac, ale i tak beda powstwać na nowo, musisz też liczyc sie z tym ze przy endo powstaja zrosty które niestety mozna usunąć tylko operacyjnie
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Jestem nowa

Post autor: agachod1 »

Zgadzam sie z moja przedmowczynia. Torbiele beda sie odnawiac i tworzyc dodatkowo zrosty, a to gowno jest wlasnie najgorsze i mozna je usunac tylko operacyjnie. Pozdrawiam.
nowa
Udzielaj±cy się
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 13 września 2012, 23:44

Re: Jestem nowa

Post autor: nowa »

Dziękuję za odpowiedź:)
nowa
Udzielaj±cy się
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 13 września 2012, 23:44

Re: Jestem nowa

Post autor: nowa »

Chciałam zapytać bo słyszałm że leczenie hormonalne powoduje u każdego burzę humorów, zerowy wskaźnik libido czy to prawda? Czy u was tez tak jest?
nowa
Udzielaj±cy się
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 13 września 2012, 23:44

Re: Jestem nowa

Post autor: nowa »

Czy któraś z was zna prof. Klimka? w przyszłym tygodniu mam u niego wizytę chciałam zapytać czy ktoś go zna i może mi coś o nim powiedzieć?
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Jestem nowa

Post autor: magma »

http://www.znanylekarz.pl/marek-klimek/ginekolog/krakow zaglądałaś tutaj? Wygląda nieźle.Jest też opinia dziewczyny po operacji na endo...
nowa
Udzielaj±cy się
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 13 września 2012, 23:44

Re: Jestem nowa

Post autor: nowa »

O super dzięki:) Czuje się pocieszona:)
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Jestem nowa

Post autor: magma »

Cieszę się, że udało mi się Ciebie pocieszyć...;)
Tak naprawdę musisz sama wyrobić sobie swoje zdanie na podstawie przebiegu własnego leczenia, ale pozytywne opinie świadczą, że jest szansa na satysfakcję i odzyskanie zdrowia...;)
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Jestem nowa

Post autor: agachod1 »

nowa pisze:Chciałam zapytać bo słyszałm że leczenie hormonalne powoduje u każdego burzę humorów, zerowy wskaźnik libido czy to prawda?
U mnie burzy raczej nie bylo. Libido spadlo, ale teraz po tak dlugim czasie stosowania Visanne, trudno mi powiedziec jak bardzo, gdyz roznica sie zatarla. Jezeli chodzi o wage, nic sie nie zmienilo, choc tego wlasnie najbardziej sie obawialam. W moim przypadku hormony wyciszyly burze, ktora rozpetala sie po mojej pierwszej laparo, kiedy moje okresy byly bardzo obfite w nadzwyczajnej wielkosci skrzepy.
marcys8885
Udzielaj±cy się
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 14 sierpnia 2012, 16:41

Re: Jestem nowa

Post autor: marcys8885 »

hmmm... ja tam takiej strasznej burzy hormonów nie mam, wszystko jest normalnie, na poczatku miałam straszny tradzik i czułam sie starsznie ale po 2 opakowaniach to wszystko znikło a co do libida to akurat u mnie spadło do zera :? to tak naprwde zależy od organizmu, kazda z nas ma inaczej:)
nowa
Udzielaj±cy się
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 13 września 2012, 23:44

Re: Jestem nowa

Post autor: nowa »

dzięki za odpowiedzi:)
nowa
Udzielaj±cy się
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 13 września 2012, 23:44

Re: Jestem nowa

Post autor: nowa »

Witam:) znowu mam pytanie:) za tydzień mam wizytę u lekarza i kazał mi do wizyty rano przed wstaniem z łóżka mierzyć temperaturę ciała... Nie wiecie w jakim celu?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Jestem nowa

Post autor: gosiak76 »

W ten sposob mozna okreslic termin owulacji.
Codzienne pomiary temperatury ciała umożliwiają określenie dnia jajeczkowania. Od dnia jajeczkowania dochodzi bowiem do podwyższenia podstawowej temperatury ciała. Dzieje się tak dlatego, iż w jajniku, w miejscu powstawania komórki jajowej (pęcherzyku jajnikowym) po wystąpieniu owulacji (uwolnieniu jaja), komórki rozpoczynają produkcję progesteronu - hormonu utrzymującego ciążę, który odpowiada również za podwyższenie temperatury ciała.
Wiecej informacji mozesz znalezc tutaj http://agnieszka.com.pl/antykoncepcja_m ... miczna.htm i mam nadzieje ze pomoze Ci to w uzyskaniu wyczerpujacej odpowiedzi na Twoje pytanie.
Pozdrawiam.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
nowa
Udzielaj±cy się
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 13 września 2012, 23:44

Jestem nowa

Post autor: nowa »

Witam.
Jestem po wizycie u profesora i jestem z jednej strony szcześliwa a z drugie zdezorientowana. Powiedział mi że nie mam endometriozy i że chyba Bóg mnie strzegł że do dziś nikt mi nie zrobił żadnej operacji. Jednak powiedział mi że moje problemy ze zdrowiem sięgają mojego dzieciństwa z racji tego że jestem drugą najmłodszą córką i rodzice przelali na mnie całą swoją miłość, powiedział także że leki które brałam do tej pory od tamtego lekarza powodują że moja przysadka mózgowa źle pracuje. Co o tym myślicie? Pomóżcie błagam
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Jestem nowa

Post autor: magma »

Wcale się nie dziwię, żę jesteś zdezorientowana...też jestem...nie rozumiem jak się ma miłośc rodzicielska do endometriozy...Im więcej miłości tym więcej problemów ze zdrowiem...czy aby pan.prof nie był czyms ujarany? ;)\

Wniosek z wizyty taki, że jestes zdrowa?
jeśli tak, to ciesz się :)

pozdrawiam...
nowa
Udzielaj±cy się
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 13 września 2012, 23:44

Re: Jestem nowa

Post autor: nowa »

Zrobił mi badania na i stwierdził że żadnej edno nie ma że jajniki są czyste... dał mi inne leki na unormowanie wszystkiego ale nie są to leki antykoncepcyjne ale same hormony powiedział że zatrzymywanie u mnie jajeczkowania wręcz mi szkodzi a nie pomaga, że przez to moja przysadka mózgowa do organizmu wysyła złe sygnały przez co wypadają mi włosy, jestem nerwowa, płaczliwa, mam bóle głowy, pocę się szybko wybucham powiedział że to wszystko jest spowodowane złym leczeniem... Następną wizytę mam za miesiąc zobaczymy co będzie ale co o tym sądzicie? czy to jest możliwe?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Jestem nowa

Post autor: gosiak76 »

Nie jestesmy lekarzami i nie wiemy jak to ogolnie wszystko wplywa na organizm. Wiem ze przysadka powiazana jest z jajnikami i ich funkcjonowaniem. Tyle to wiem jeszcze.
Jestem ciekawa jak te hormony ktore dostalas wplyna na Ciebie. Pytalas moze profesora czy np. ogniska endo sa widoczne w usg - nie sadze by tak bylo bo ogniska endo widoczne sa jedynie podczas wykonania zabiegu.
A moze udaj sie do jakiegos innego lekarza zeby zobaczyc co inny lekarz powie na ten temat jeszcze. Na Twoim miejscu rowniez bylabym zdezorientowana ale w sumie profesor powinien sie na tym znac o ile zna sie na endo.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Jestem nowa

Post autor: magma »

gosiak76 pisze: A moze udaj sie jeszcze do jakiegos innego lekarza zeby zobaczyc co inny lekarz powie na ten temat jeszcze.
ja tak bym zrobiła...Gosia dobrze radzi...niech trzeci lekarz rozstrzygnie kto ma rację?
a prof robił Ci dopochwowe USG>? (zakładam, że tak ale chciałabym wiedzieć na pewno) :)
nowa
Udzielaj±cy się
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 13 września 2012, 23:44

Re: Jestem nowa

Post autor: nowa »

Tak robił powiedział że nie ma tam kompletnie nic co mogło by go zaniepokoić powiedział że jest czysto. Szczerze to odkąd biorę te nowe hormony jestem spokojniejsza bardziej opanowana nie denewuję się tak szybko i nie panikuję z byle powodu przestałam się tak męczyć i miewać duszności nawet mój facet powiedział że nareszcie jestem tą wcześniejszą osobą...
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Jestem nowa

Post autor: magma »

Zdradzisz nam nazwę nowego leku? ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Jestem nowa

Post autor: gosiak76 »

Super gdy sie slyszy ze wszystko wraca do normy a Ty czujesz sie duzo lepiej i jestes inna osoba - trzymam kciuki za dalsza kuracje :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
nowa
Udzielaj±cy się
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 13 września 2012, 23:44

Re: Jestem nowa

Post autor: nowa »

Lek który teraz biorę to Cylo-Progynova...
nowa
Udzielaj±cy się
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 13 września 2012, 23:44

Re: Jestem nowa

Post autor: nowa »

Hej... witam po raz kolejny studia daja o sobie znać przez co brak mojej obecności... jestem załamana po wzięciu nowych leków w trakcie ich brania dostałam bardzo obfitego krwawienia... potem plamiłam przez ponad 2 tyg a teraz kiedy mam mieć miesiączkę nic się nie dzieje :( Wszystko sie rozregulowało... :( Oprócz tego ostatni bardzo często jest mi nie dobrze i słabo zdarzyło się mi 2 razy zasłabnąć i raz zemdleć:( Czy to może być spowodowane rozregulowaniem cyklu? Burza hormonów? MIałyście kiedyś tak pomóżcie:(
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Jestem nowa

Post autor: magma »

wiem przez co przechodzisz, miałam na hormonach dokładnie takie same objawy...najgorsze były zasłabnięcia i mdłości...ja odstawiłam leki, nie dałam rady...Jest jednak szansa, że to reakcja chwilowa na zmiane poziomów hormonów we krwi, i ze wszystko sie jakoś unromuje. Jeśli dasz radę spróbuj jeszcze wytrzymać...jeśli będzie fatalnie udaj się na konsultację...
Pozdrawiam i powodzenia na uczelni...
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Jestem nowa

Post autor: vwd »

no nie jest latwo na uczelni, ale... i tak latwiej niz w szkole sredniej ;) przynajmniej ja sobie lepiej dawalam rade z bolami, krwotokami, pogotowiem i calym tym zamieszaniem, bo wiadomo wyklad mozna pominac, egzamin zdac w przedterminie ;) a w liceum jest rygor: sprawdzana lista obecnosci, prace domowe z dnia na dzien, kartkowki, klasowki, kt. trzeba zaliczyc... Zapewne nie mamy latwo :( ale glowa do gory! to mija! (choc pozniej moze znow powrocic, ale obstawiamy, ze nie powroci!!!) Powodzenia :D i 3m sie! :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”