Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Przytyłaś? Schudłaś? Jak sobie z tym radzisz? Stałaś się wybuchowa? A może zaobserwowałaś inne zmiany? Napisz jakie!
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: Zaklinka1989 »

Dziekujemy Soni za rade :) Nastepnym razem, jak zlapie mnie bol sprobuje i dam znac czy pomoglo :) Buziaki :*
Żaklina
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: vwd »

bralam Marwelon, Cilest, Mercilon i wiele in. hormonalnych, doustnych srodkow antyk., mialy mi one lagodzic objawy bolesnego @, niestety leki te nie lecza endo, wyciszaja nasza czujnosc, a nastepstwa moga byc takie o jakich pisze Soni
Tutaj link dot. Marwelonu:
http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=1356
poczytajcie uwaznie o skutkach ubocznych i przeciwskazaniach! :-(
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: patrycja89 »

wiecie co.. te wszystkie leki to jak oszukiwanie nas.. Tu Ci mowia ze lek pomaga a tu guzik prawda, tu mowia ze on leczy endometrioze, a tak naprawde to my tylko mamy tak myslec.. Kazdy lekarz podaje lek ktory zna.. ktory wczesniej przepisal, bo nikt sie na niego nie skarzyl - z tym ze tylko do tego lekarza nikt nie przychodzil z zazaleniem.. Wszystkie leki powodje jakies efekty uboczne i tak naprawde to tych efektow ubocznych jest wiecej niz tej pomocy.. Bo organizm zamiast sie leczyc dostaje coraz to nowsze konsekwencje z ktorymi musi walczyc
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: domowniczka »

...na jedno pomaga - na drugie szkodzi...
A co to są analogi?
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: Zaklinka1989 »

Żaklina
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: patrycja89 »

Bardzo wiele mozna sie dowiedziec przez to forum.. Do tej pory spotykalam sie z okresleniem "analogi" .. ale zawsze bylo to slowo z daleka ode mnie.. używasz go w rozmowach i wydaje ci sie ze wiesz co znaczy.. a nagle dowiadujesz sie o nich rzeczy ktorych wczesniej nie wiedzialas :)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: Zaklinka1989 »

Ja tutaj dowiedzialam sie wielu rzeczy na temat endo, o ktorych wczesniej nie mialam pojecia :)
Żaklina
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: vwd »

Dziewczyny, z tymi objawami ubocznymi bywa roznie. :-)
Np. wszyscy strasza Danazolem, ze lek starej generacji, ze duzo objawow ubocznych, a ja wszystkim odpowiadam: Danazol dla mnie byl najlepszym lekiem :-) Czulam sie swietnie!!!!
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: patrycja89 »

Każdy organizm jest inny, każdy organizm reaguje inaczej. Akurat w tymd ziale trudno jest komu coś radzic, bo tak naprawdę nie wiemy co na która z nas działa
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: vwd »

W ogole trudno cokolwiek radzic... Gdy cos komus radzisz bierzesz jakby odpowiedzialnosc za to co moze wyniknac z zastosowania Twej rady... Zawsze jednak mozemy porozmawiac i opowiedziec co nam pomaga, co nam sluzy i co my stosujemy... A wnioski i decyzje niech kazdy podejmuje na wlasne ryzyko :wink:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: gosiak76 »

Ja na razie stosuje tylko pigulki antykoncepcyjne w schemacie 3 miesiecznym bez przerwy a pozniej po tych 3 miesiacach przerwa na 7 dni - jednak juz teraz wiem ze chyba moj organizm potrzebuje czasu na przestaawienie sie - nie wiem sama - gdyz czulam sie swietnie do tej pory przez 1,5 miesiaca a teraz okazuje sie ze po tym okresie organizm buntuje sie i mam niesamowite bole miesiaczkowe oraz @.
Nie wiem jak to bedzie wygladac pozniej - dzis walka z bolem wygladala w taki sposob ze wzielam 3 Panadole - 1 przed praca i 2 w pracy - niestety zbyt duzego efektu nie daly :(

Ale jak kiepsko sie czuje to klade sie do lozeczka i staram sie duzo wypoczywac - to daje mi sile i energie do dalszego dzialania w pracy :)
Ostatnio zmieniony wtorek, 7 września 2010, 16:29 przez gosiak76, łącznie zmieniany 1 raz.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: vwd »

Z przyjemnoscia informuje, ze czytacie teraz posty na trzecim, co do popularnosci odslon (1065), watku naszego forum :-) Zycze wszystkim milej lektury i zachecam do wypowiadania sie! :)
Przy okazji, moim objawem ubocznym ostatniej terapii jest to, ze urosly mi piersi :) troche mnie to zaskoczylo :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: vwd »

Ponawiam pytanie: Jakie znacie sposoby na radzenie sobie z objawami ubocznymi? Odstawic leki? ;)!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: gosiak76 »

mysle ze jezeli ktoras z nas chce odstawic leki w przypadku endo to powinna skonsultowac sie z lekarzem i wspolnie podjac inna decyzje dotyczaca dalszego leczenia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: vwd »

Soniko, czyli stad te wymioty, o kt. juz kiedys mowilas... Wspolczuje Ci tego uwazania z oproznianiem... ale Ty sobie swietnie radzisz i za to Cie podziwiam :)
Marlenka
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 30 grudnia 2010, 21:44

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: Marlenka »

Soniko - teraz dotarlam do Twojego posta - jestem ciekawa jak sie czujesz ? Krwawienie po drugim zastrzyku zdarza sie bardzo rzadko - miejmy nadziej,ze bedziesz miala spokoj przez nastepne klika miesiecy. Co do skutkow ubocznych to minimalizuje je ruch - staraj sie w miare mozliwosci albo biegac albo spacerowac - moze plywac (ja akurat tancze). To zapobiega tez osteoporozie, ktora co prawda raczej nie grozi podczas pierwszych 6 miesiecy ale lepiej dmuchac na zimne. Warto tez brac suplementy z wapnem (ja czulam sie po nich zle wiec nie bralam ale wiem,ze niektore dziewczyny biora i czuja sie lepiej). Albo tez witaminki :wink: Gdybys miala pytania - pytaj bo ja juz jestem na tych zastrzykach prawie 12 miesiecy wiec mam troche doswiadczenia. Po 6 miesiacach lekarz wprowadzil mi Livial czyli hormonalna terapie zastepcza aby uniknac osteoporozy. Wtedy juz wogole takie skutki uboczne jak uderzenia goraca czy suchosc pochwy mijaja. Ale do tych 6 miesiecy lepiej moim zdaniem zacisnac zeby i wytrwac bo kazda dawka estrogenow prze endometriozie nie jest dobra.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: vwd »

Marlenka pisze:Po 6 miesiacach lekarz wprowadzil mi Livial czyli hormonalna terapie zastepcza aby uniknac osteoporozy. Wtedy juz wogole takie skutki uboczne jak uderzenia goraca czy suchosc pochwy mijaja
Ile czasu bralas Livial? Faktycznie nie odczuwalas uderzen goraca i suchosci? :) A co teraz stosujesz?
B. podoba mi sie Twoja wypowiedz
Marlenka pisze:Co do skutkow ubocznych to minimalizuje je ruch - staraj sie w miare mozliwosci albo biegac albo spacerowac - moze plywac (ja akurat tancze).
Ty naprawde tanczysz? Ruch i swieze powietrze wskazane zawsze :) ale ciagle o tym zapominamy ;)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Post autor: domowniczka »

vwd pisze:Ponawiam pytanie: Jakie znacie sposoby na radzenie sobie z objawami ubocznymi? Odstawic leki? !
ja b.chetnie odstawiam leki :D ale boje sie nawrotow i osteoporozy i sama juz nie wiem co robic...
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami uboczny

Post autor: vwd »

domowniczka pisze:
vwd pisze:Ponawiam pytanie: Jakie znacie sposoby na radzenie sobie z objawami ubocznymi? Odstawic leki? !
ja b.chetnie odstawiam leki :D ale boje sie nawrotow i osteoporozy i sama juz nie wiem co robic...
i znowu problem staje sie aktualny! qrcze... wcale nie jest latwo sie leczysz :?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Efekty uboczne stosowania leków - jak z tym walczyć?”