Dlaczego to tak boli...

Co zrobić, gdy dowiesz się, że masz endometriozę. Jak z tym żyć - porady i wskazówki.
ania8012
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 9 października 2011, 20:07

Dlaczego to tak boli...

Post autor: ania8012 »

Witam..O tym że mam Endo wiem od roku,jakiś czas brałam antykoncepcyjne ale nie na wiele pomogły. Przestałam chodzić do lekarza bo ciągle tylko anty lub zabieg.Na zabieg nie chciałam iśc bo jestem już po 3 cc i miałam dosyć sali operacyjnej.Stwierdziłam że wytrzymam z tym bólem brzucha,ale dziś już tak nie myśle,boli mnie nie miłosiernie,nawet kichnąć nie mogę.Z jednego guzka koło pępka wyczuwam kolejne trzy koło podbrzusza i 1 pod pępkiem.Jeśli macie dobre namiary na lekarza w Bydgoszczy to byłabym wdzięczna,bo ja już niemam siły.Nawet bym nie pomyślała że tak to może boleć..Chce zrobić z tym porzadek...Dziękuje i Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie....
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Dlaczego to tak boli...

Post autor: gosiak76 »

Witaj Aniu,
pozostawiam Ci namiary na specjalistow w Bydgoszczy ktorych mozesz znalezc w tym watku http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic.php?f=58&t=871
Pozdrawiam i zycze powodzenia w dalszym leczeniu a takze jak najmniej bolu - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ania8012
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 9 października 2011, 20:07

Re: Dlaczego to tak boli...

Post autor: ania8012 »

Dzięki Gosia.Czy możesz mi napisać jakie badania powinnam mieć wykonane,podejrzewam że mam dość mocno zaawansowaną tą chorobę,bo większość guzków mogę ręką wyczuć i są one dość duże i bolesne....Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Dlaczego to tak boli...

Post autor: gosiak76 »

Aniu mysle ze lekarz sam podejmie decyzje ale jak juz sie tam pojawisz to dobrze byloby zeby zrobiono Ci usg zeby sprawdzic jak wygladaja rowniez Twoje narzady rodne, badanie na marker CA-125, ewentualnie jakies badania hormonalne jak estrogen, testosteron, lh, fsh, ewentualnie tsh.
Jezeli nie mialas robionej cytologii to rowniez popros lekarz zeby je przeprowadzil zebys wiedziala na czym stoisz.
Mysle ze rowniez dobrze by bylo zeby lekarz obejrzal te zmiany ktore wyczuwasz - rozmawiaj z lekarzem otwarcie jak tylko sie z nim spotkasz podczas wizyty zeby mogl pomoc Ci jak najlepiej potrafi.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Dlaczego to tak boli...

Post autor: vwd »

faarizamar pisze:i my potrafimy to o wiele lepiej przekazac gdyz to my jestesmy tymi osobami ktore cierpia a artykuly sa opisywane przez osoby jakby z zewnatrz ktorych choroba nie dotknela.
witaj na forum ;) Mysle, ze masz racje
ania8012 pisze:Nawet bym nie pomyślała że tak to może boleć..Chce zrobić z tym porzadek...
niestety, bol jest wpisany w nasza chorobe Czy zaczelas juz robic porzadek z bolem? Czy bylas u lekarza? Czy boli Cie jedynie podczas Q? Jak sie teraz czujesz?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mam endometriozę i co dalej?”