Laparotomia, 6msc visanne i co dalej?

Co zrobić, gdy dowiesz się, że masz endometriozę. Jak z tym żyć - porady i wskazówki.
Nari
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 13 października 2013, 14:55

Laparotomia, 6msc visanne i co dalej?

Post autor: Nari »

Z Endometriozą borykam się od trzech lat, w tym roku miałam laparotomię i został mi wycięty jajnik wraz z guzem. Wcześniej miewałam torbiele ale były one leczone hormonami. Po operacji odbyłam kurację visanne (pół roku), przez te pół roku nie miałam miesiączki, nic się nie działo, zero torbieli, doszłam też w pełni do siebie po operacji. Jutro mam iść do lekarza i ustalić co dalej.
Mam pytanie do kobiet właśnie po takich kuracjach visanne. Czy koniecznie musiałyście brać dalej hormony? Czy może nie było dalszego leczenia? Po operacji i po hormonach mogłyście odetchnąć?
Nari
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 13 października 2013, 14:55

Re: Laparotomia, 6msc visanne i co dalej?

Post autor: Nari »

Nikt nie odpowiedział na moje pytanie ale to nic :)
Chcę powiedzieć,że nie muszę już niczego brać!! :D Wreszcie wszystko jest w porząsiu i pokonałam endo! Lekarz kazał mi się kontrolować jedynie i prowadzić kalendarzyk :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Laparotomia, 6msc visanne i co dalej?

Post autor: vwd »

Witam Cie serdecznie Nari :)
Zaczelas od razu od konkretu, pomijajac Dzial powitan i jakos rzeczywiscie nikt nie odpowiedzial, co nie znaczy, ze nikt nie zauwazyl ;)
Prawda jest, ze zadalas wbrew pozorom trudne pytanie :oops: Ciesze sie, ze nie masz endo! ze lekarz uwaza, ze jestes zdrowa :D ale pilnuj systematycznych badan, gdyz jest to choroba nawracajaca A jakie bralas wczesniej lekarstwa? i jak przebiegala kuracja V? Czy mialas jakies skutki uboczne?
Pzdr. i zycze zdowia
- vwd :)
dewi
Ekspert
Posty: 113
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2009, 12:24

Re: Laparotomia, 6msc visanne i co dalej?

Post autor: dewi »

Ja też cię serdecznie witam,choć sama mam ograniczenia czasowe żeby się odzywać w każdym temacie... Cieszę się że jest ok. Ale kontroluj się... Musisz mieć się na baczności... Jak poczytasz nasze historie to zobaczysz jak są różne i jak dziwnie się komplikują...
Nari
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 13 października 2013, 14:55

Re: Laparotomia, 6msc visanne i co dalej?

Post autor: Nari »

Moja choroba przebiegała 3 lata, nie miałam od razu stwierdzonej endo i dopiero operacja w marcu i niby wynik histo to potwierdził choć drugi lekarz stwierdził,że wynik histo wcale nie pokazuje edno :) I oczywiście się kontroluje, nie ma innej możliwości, teraz bez żadnych hormonów prowadzę kalendarzyk z testami owulacyjnymi i pierwsza miesiączka po odstawieniu pojawiła się prawidłowo :) Tak jak niegdyś długie cykle i bezbolesne.
Przy leczeniu Visanne nie miałam żadnych skutków ubocznych oprócz duszności i apetytu o 5 rano ale jak odczekałam to głód mijał :) A w poprzednich latach byłam na tabletkach antykoncepcyjnymi tylko. Jednak teraz jest tylko lepiej odkąd zmieniłam lekarza.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Laparotomia, 6msc visanne i co dalej?

Post autor: vwd »

Nari pisze: Jednak teraz jest tylko lepiej odkąd zmieniłam lekarza.
cale szczescie, ze Ci pomogl :D
czesto powtarzam, zeby szukac innego lekarza, jesli sie nie widzi postepow w leczeniu
Nari, czyli czujesz sie dobrze?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mam endometriozę i co dalej?”